Jak działa laser frakcyjny – jak poczujesz się po zabiegu?

laser frakcyjny Poznań

Słowo frakcyjny oznacza, że laser działa punktowo na skórę, więc można niwelować dzięki niemu niedoskonałości znajdujące się na wybranych obszarach. Zabiegi przeprowadzone laserem frakcyjnym zaliczają się do jednych z najbardziej efektywnych metod odmładzania skóry. Najczęstszymi i najbardziej popularnym laserem odmładzającym jest laser frakcyjny CO2, a jego działanie polega na kontrolowanej ingerencji w komórki poprzez podgrzanie skóry, przez co głębszych jej warstwach następują intensywne procesy produkcji kolagenu i odbudowy skóry.

Laser frakcyjny – działanie i zastosowania

Lasery frakcyjne można podzielić również na dwie grupy, do której zaliczane są te ablacyjne i nieablacyjny. Laser frakcyjny ablacyjny wnika głęboko w skórę i pochłania zawartą w niej wodę. Następnie jest ona w wewnątrz intensywnie podgrzewana, a później odparowana. Na skórze powstają widoczne małe ubytki, a w głębszych warstwach uruchamiane są procesy naprawcze, intensywnie wzmagające tworzenie nowego kolagenu.

Kolagen jest substancją, która głównym mierze odpowiada za napięcie, gładkość i jędrność skóry. Jego odpowiednia ilość znacząco spowalnia proces starzenia się oraz może spowodować, że nawet najgłębsze blizny zostaną spłycone. Stosując laser nieablacyjny można uzyskać ten sam efekt, przy czym regeneracja jest znacznie krótsza. Laser ten jest bardziej delikatny i subtelny w działaniu . Jednak korzystając z tego modelu należy wykonać więcej zabiegów, przez co ogólne koszty całego procesu są znacznie wyższe i zajmują więcej czasu. Wykorzystanie lasera ablacyjnego dodatkowo złuszcza skórę przez co efekt końcowy jest jeszcze bardziej widoczny.

Decydując się na skorzystanie z zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego pamiętajmy, że należy podjąć współpracę z doświadczonym specjalistą, aby mieć gwarancje bezpiecznego, dobrze wykonanego zabiegu.

Tuż po wykonanym zabiegu pojawiają się zaczerwienienia oraz wrażliwość i lekkie opuchnięcie skóry. Jest to naturalna reakcja, przez którą możemy mieć pewność, że w naszej skórze zachodzą funkcje produkcji kolagenu i odbudowy.laser frakcyjny Poznań

Jak możesz się czuć po zabiegu?

Tak jak przy każdym wykonywanym zabiegu ingerującym na organizm, niekiedy mogą zdarzyć się różne skutki uboczne i powikłania. Jednym z nich są przebarwienia pourazowe. Są to przebarwienia podobne do tych, które pojawiają się po oparzeniu. Ich ryzyko jest większe w sytuacjach gdy zastosowany zostanie mocniejszy impuls lasera. Wiele zależy również od indywidualnych tendencji, stopnie opalenia skóry oraz jakości urządzenia. Przebarwienia te, mimo wszystko zdarzają się bardzo rzadko, a można ich uniknąć stosując odpowiednie preparaty tuż po zabiegu oraz korzystając z usług profesjonalisty. Podczas wykonywania zabiegu mogą zdarzyć się również infekcje, przy czym często jest to wirusowa opryszczka. Zabieg może spowodować chwilowe obniżenie odporności, więc wirus opryszczki zostanie uaktywniony. Niekiedy jeśli pacjent ma skłonności do pojawiania się blizn przerostowych powinien zrezygnować z zabiegu laserem frakcyjnym i zdecydować się na inną metodę ujędrniania skóry.

Tuż po zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort w obrębie skóry oraz może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna. Delikatny ból podobny do tego po oparzeniu może być odczuwany od 3 do 4 godzin po wykonanym zabiegu. Należy jednak pamiętać, że efekt końcowy wynagrodzi nam wszelkie niedogodności. Zabiegi z wykorzystaniem laserów frakcyjnych cieszą się rosnącą popularnością co świadczy o ich skuteczności i efektywności ich działania. Pamiętajmy, że niezależnie od tego co możemy osobiście myśleć koniecznie musimy stosować się do zaleceń lekarza lub kosmetologa przez co możemy uniknąć sporo nieprzyjemności.