Jedzenie

Jak kupować i jak wykorzystać bakalie?

bakalie suszone

Bakalie są świetnym źródłem mikroelementów i witamin. Powinny być one uwzględniane w naszym codziennym jadłospisie, tak by nasz organizm miał zapewniony stały dopływ cennych składników odżywczych. Mimo, że zarówno orzechy jak i bakalie zaliczają się do produktów wysokokalorycznych, są one polecane nawet podczas stosowania diety odchudzającej. Zapewniają one sytość na długi czas i sprawiają, że ochota na niezdrowe, słodkie przekąski szybko mija. Wystarczy kilka sztuk słodkich daktyli lub fig, a chęć na ciastka lub czekoladę odejdzie w niepamięć.

Czytaj więcej

Opaski na żołądek – leczenie otyłości w XXI wieku

otyłość, opaska na żołądek, leczenie nadwagi

Założenie lub wszycie opaski na żołądek jest obecnie dość znanym sposobem na pozbycie się otyłości w sposób chirurgiczny. Przed wykonaniem takiej operacji, należy przygotować psychicznie pacjenta do wszystkich zmian, jakie zajdą w jego organizmie po jej wykonaniu.

Czytaj więcej

Detox organizmu – jak się do tego zabrać?

Detox organizmu

Każdego dnia nasz organizm narażony jest na działanie szkodliwych toksyn. Przedostają się one do z pożywieniem do naszych ust, w trakcie oddychania wnikają do płuc, a nawet mogą się one kumulować w naszej skórze.

Czytaj więcej

Herbaciarnia – niezwykle smaki i aromaty

herbaciarnia Warszawa

Herbaciarnia to miejsce, gdzie możemy dostać jedynie herbatę i przyrządy niezbędne do jej zaparzania. Herbaciarnia często porównywana jest do kawiarni lub małej restauracji, jednak jest to zupełnie inne miejsce, mające odpowiedni styl i klimat. Właściciele herbaciarni zamawiają towar z wielu różnych względów. Ów towar może być zamawiany tylko i wyłącznie z Japonii, ponieważ ten typ herbaty uważany jest za najzdrowszy na świecie.

Herbaty w...

Czytaj więcej

Sprawdź czy odżywiasz się zdrowo

Jedz zdrowo

Aby ułatwić skomponowanie prawidłowej diety i uświadomić przeciętnemu konsumentowi, jakie jest jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze, kilkanaście lat temu stworzono tzw. piramidę żywieniową.

Czytaj więcej

Diety pomocne dla Twojego organizmu

Pieprz a zrzucenie tkanki tłuszczowej

Kuracja odtruwająca wątrobę

Ludzki organizm powinien sam odtruwać się z bakterii i toksyn. Odpowiedzialna za to jest między innymi wątroba. Jeśli ten organ pracuje właściwie powinien oczyścić krew z 99% zanieczyszczeń. Oczywiście nie tylko ona. Organizm ludzki jest bowiem tak skonstruowany, że jeśli nie działa jeden organ odbija się to także na innych. Czasami jednak potrzebują one naszej pomocy...

Czytaj więcej

Przygotuj wesele marzeń krok po kroku

catering Włocławek

Planowanie wesela – od ogółu do szczegółu

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że przygotowania do ślubu zacząć trzeba od zaręczyn. Po nich można udać się zarezerwować termin w kościele i poszukać sali, na której wyprawione zostanie wesele. Data musi być wolna zarówno w jednym, jak i drugim miejscu. Nie da się bowiem jednego dnia zawrzeć związku małżeńskiego, a innego dopiero udać się na zabawę weselną...

Czytaj więcej

Kuchnia – serce domu

Podobno można podzielić ludzi na dwie grupy: pierwsza to ci, którzy przyjmują gości w salonie – gdzie wszystko jest odkurzone i eleganckie, akcesoria leżą na miejscu, na parapecie są kwiaty, a na stole stylowy obrus. W drugiej grupie znajdują się osoby, które przyjmują gości w kuchni, wpuszczając ich tym samym do swojego życia, a nie tylko do wymuskanego pokoju pełnego pozorów.

Kuchenne centrum domu

W kuchni zazwyczaj koncentruje się rodzinne życ...

Czytaj więcej

Zmieniamy dietę

Sposób odżywiania się ma wpływ na cały organizm, a zatem i na całe nasze życie. Warto zatem świadomie podejść do zagadnienia własnej diety i bardziej się przyjrzeć temu, co się w niej pojawia. Przede wszystkim dzisiaj mamy do czynienia z bardzo kalorycznymi potrawami. Jeśli nie chce nam się w domu gotować i jemy dania typu fast food w mieście, to niestety grozi nam nadwaga już po paru miesiącach takiej diety...

Czytaj więcej

Gluten to wielkie oszustwo?

Dieta bezglutenowa stała się w ostatnim czasie niezwykle popularna. Okazuje się, że wiele osób przeszło na ten styl żywienia, mimo iż nie było ku temu powodów. Oczywiście, jak podkreślają dietetycy, taka dieta jest zawsze dobrym rozwiązaniem, ponieważ głównie rezygnujemy z pszennego pieczywa i innych kalorycznych produktów w naszym codziennym menu. W związku z tym wiele osób uważa, że to właśnie diecie bezglutenowej zawdzięcza utratę wagi...

Czytaj więcej