Maseczki na twarz – w płachcie czy tradycyjne?

maska kosmetyczna

Maseczki na twarz to jedne z najczęściej używanych kosmetyków, ponieważ pozwalają dobrze oczyścić skórę, zapewnić jej nawilżenie i ogólnie rzecz biorąc, zaopiekować się nią we właściwy sposób. Poszczególne maski różnią się między sobą pod wieloma względami a jednym z nich jest forma, w jakiej występują. W tym artykule piszemy o maseczkach tradycyjnych i w płachcie – dowiesz się, czym się charakteryzują i jakie są między nimi różnice.

Jak działają maski na twarz?

Kosmetyków do pielęgnacji twarzy jest mnóstwo, od żeli do mycia twarzy, aż po kremy na dzień i na noc, specjalne kremy na zmarszczki czy formuły nawilżające skórę twarzy oraz właśnie maseczki do twarzy. Te ostatnie stosowane są zazwyczaj co jakiś czas i mają za zadanie odświeżyć skórę oraz zapewnić jej ochronę czy też działać w inny, konkretny sposób. Większość ludzi na co dzień stosuje kremy czy emulsje, którymi można twarz szybko posmarować i kontynuować inne czynności, bo po prostu nie ma czasu na misterne nakładanie poszczególnych porcji maski, odczekanie i zmywanie jej, co czasami łącznie zabiera kilka godzin.
Jednak regularne rytuały polegające na pielęgnacji twarzy za pomocą maseczki pozwalają na zapewnienie skórze opieki i odpowiednich składników, dzięki którym jest zdrowa, mocna i odświeżona. Poszczególne maseczki różnią się od siebie tym, jakie składniki w nich wykorzystano, w jaki sposób powinny być nakładane i zdejmowane, a także przeznaczeniem. Na rynku znajdują się maseczki przeznaczone do standardowej pielęgnacji i oczyszczania skóry, jak i maski kierowane do osób chcących opóźnić zbyt szybkie powstawanie zmarszczek czy też tych, których skóra wymaga innego rodzaju specyficznej pielęgnacji.

Maseczki tradycyjne

Maski na twarz można podzielić też na takie, które mają formę kremu (niektóre żelu) oraz takie, które występują w płachtach. Maseczki, które mają kremową konsystencję to najbardziej tradycyjne rodzaje tego kosmetyku. Bardzo łatwo można je nałożyć na twarz i znajdują się wśród nich zarówno maski, które zastygają, jak i takie, które nie zastygają po nałożeniu. Maseczka tradycyjna mająca postać kremu czy też żelu jest często nakładana na około kwadrans, a następnie zmazywana. Poszczególne klasyczne maski mogą służyć jako kosmetyki złuszczające skórę, oczyszczające czy też wygładzające zmarszczki, a to tylko niektóre przykłady.

maska w płachcie

Maseczki na twarz w płachcie

Z kolei maseczki w płachcie mają formę delikatnej tkaniny, którą należy przyłożyć do twarzy i która ma w sobie odpowiednie składniki, które odżywiają, nawilżają, czy też wygładzają skórę. Tkanina ta ma dosłownie formę maski, ponieważ znajdują się w niej otwory na oczy, usta oraz dziurki nosa, dzięki którym zabieg nie utrudnia podstawowych funkcji życiowych. Choć zarówno maski tradycyjne, jak i w płachcie przynoszą efekty, te drugie maseczki są coraz popularniejsze, ponieważ są w wielu aspektach szybsze i wygodniejsze. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że przyłożenie takiej maski do twarzy trwa dosłownie chwilę, nie trzeba więc poświęcać czasu na odpowiednie przygotowanie czy zagęszczenie kremowej formuły. Co więcej, tak użyta maseczka bardzo szybko zaczyna działać na skórę, ponieważ jest cienka i składniki szybko docierają do skóry twarzy. Maseczki te zostały hitem wśród Koreanek, które są znane z gładkiej i zdrowo wyglądającej cery, dlatego ten sposób pielęgnacji jest coraz popularniejszy również w innych częściach świata, co niewątpliwie oznacza, że daje wspaniałe rezultaty, jest tani i szybki. Specjalne koreańskie maseczki w płachcie dostępne są w drogerii internetowej Korean Unicorn.