Wybielanie zębów w domu – może być skuteczne?

wybielanie zębów w domu

Zapewne znaczna większość z nas kojarzy stwierdzenie mówiące o tym, że żółte zęby są zdrowe, a białe zęby są piękne. Jeśli chcemy poddać się zabiegowi wybielania zębów, musimy szczególnie pamiętać o tym, że wcale nie trzeba udawać się z tym do gabinetu stomatologicznego. Istnieje bowiem wiele znanych i popularnych sposobów wybielania zębów w domu.
Wybielanie zębów, to zabieg który może wykonać każdy z nas. Aby skutecznie wybielić zęby, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie środki. Obecnie, możemy wybierać spośród różnorodnych past i specyfików do wybielania zębów. Ich ilość jest ogromna, musimy tylko wybrać odpowiednią cenę, skład i sprawdzić dostępność.

Kto i kiedy może samodzielnie wybielić zęby?

Domowe wybielanie zębów jest dla każdego, komu nie podoba się koloryt zębów. Znany wszystkim żółty kolor zębów występuje u osób, w których codziennej diecie występuje kawa i duża ilość cukru czy słodyczy. Dodatkowo, wszelkie używki, w tym papierosy, mają znaczny wpływ na wygląd zębów. Każdy, kto chce pozbyć się uciążliwego żółtego koloru, musi ograniczyć do minimum lub całkowicie pozbyć się złych nawyków żywieniowych.

Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że zęby muszą być całkowicie zdrowe. Wybielanie zębów w domu musi się odbywać według ustalonych zasad. Jama ustna, dziąsła i zęby nie mogą chorować, mieć stanów zapalnych, a na zębach nie może być próchnicy czy kamienia. Zestaw do wybielania zębów nie zadziała w takim przypadku – nieraz może to również oznaczać dodatkowe problemy i bóle. Każdy, kto podejmuje się zadania jakim jest wybielanie zębów w domu, musi znać zasady działania takiego procesu. Warto również ustalić wszystko z dentystą, jeszcze przed zakupem past i zestawów wybielających. Oprócz tego, należy pamiętać, że wybielanie zębów to czynność, którą mogą wykonać jedynie osoby dorosłe, których zęby są wyleczone i lekko żółtawe.

wybielające pasty do zębów

Domowe sposoby wybielania zębów

Wybielanie zębów w domu, chociaż mniej kosztowne, jest nieco bardziej wymagające. Musimy bowiem zupełnie sami zająć się całym procesem od początku do końca. Dentysta co prawda może nam polecić specyfiki i pasty wybielające, jednak czynność musimy wykonać sami. Odpada nam również skorzystanie z usług dentysty. Zestaw do wybielania zębów powinien zostać właściwie dobrany. Specyfiki wybielające muszą zostać zakupione w odpowiednich miejscach. Apteki, sklepy internetowe oraz gabinet dentystyczny to miejsce, w którym możemy dostać zestaw lub pastę wybielającą.

Oprócz past wybielających, istnieje mnóstwo innych środków, takich jak paski czy specjalne kremy i inne produkty. Dentyści polecają specjalistyczne urządzenia i przedmioty, które służą do nakładania past wybielających. Jest to na przykład znana wszystkim nam szczoteczka elektryczna do zębów. Urządzenia przenośne i aplikatory pomogą nam nanieść pasty i środki wybielające na nasze zęby. Całkowity efekt często można uzyskać dopiero po paru takich zabiegach. Wybielanie zębów może być bowiem przeprowadzane na wiele różnych sposobów. W zależności od stanu naszych zębów i zawartości oraz mocy środka wybielającego, ustalana jest ilość zabiegów oraz długość ich trwania.

One Response to “Wybielanie zębów w domu – może być skuteczne?

  1. Paulina

    Ja też wybielałam paskami z Luset i w sumie efekt okazał się lepszy niż myślałam. Po czasie jeśli nie trzyma się diety zęby stają się trochę ciemniejsze, ale nie aż takie ciemne jak przed wybielaniem.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.