Wykonaj badania u ginekologa! Cytologia przede wszystkim.

Pytania dla Twojego ginekologa

Nie ma wątpliwości. Badania cytologiczne są ważnym testem, ponieważ komórki szyjki macicy z wymazu przetestowane w laboratorium pozwalają na uzyskanie informacji na przykład na temat raka szyjki macicy. Pytanie brzmi: jak często ich potrzebujesz. Dlatego jest ważne, aby poinformować lekarza jak najobszerniej o swoim ciele, historii i stylu życia. Wytyczne przesiewowe zostają zmienione, dlaczego często trzeba wykonać wymaz szyjki macicy zależnie od Twoich ostatnich wyników i osobistej historii, mówią ginekolodzy. Nawet jeśli nie trzeba wykonywać co roku badania cytologicznego, to nie znaczy, że możesz pominąć Twoje roczne badanie.

Nie ma czegoś takiego jak antykoncepcja bez skutków ubocznych.

Choć nie istnieje jeden rodzaj kontroli urodzeń, który będzie najlepszy dla twojego ciała, nie ma czegoś takiego jak antykoncepcja z zerowymi skutkami ubocznymi. Wszystkie formy antykoncepcji mają skutki uboczne, nie ma kontroli nad tym w 100%, skutkiem ubocznym jest ciąża! Mając to na uwadze, daj sobie czas na dostosowanie się do nowego sposobu leczenia przed podjęciem decyzji. Gdyby można było powiedzieć, która metoda była dla Ciebie najlepsza, patrząc tylko na Ciebie, to byłoby świetnie, ale musimy dać sobie czas na zweryfikowanie konkretnego środka medycznego lub metody zabezpieczenia się przed ciążą. Musisz brać dany lek co najmniej trzy miesiące, aby się do tego przyzwyczaić. Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli płodność zmniejsza się z wiekiem, możesz zajść w ciążę do czasu menopauzy. Jednakże, jeśli masz ponad 40 lat i prezerwatywy są jedyną formą antykoncepcji, to powinno być OK. Same prezerwatywy są bardzo dobre dla kobiety w wieku około czterdziestki. Jej szanse na ciążę są bardzo niskie, tak długo, jak używa ona prezerwatywy za każdym razem.

Zobacz o co zapyta Cię ginekolog

Wiele kobiet prosi swoich ginekologów o zgodę na narodziny poprzez cesarskie cięcie. Jest to szybka metoda porodu, jednak wywołać może komplikacje, a już na pewno pozostawia ślady. Jeśli po prostu masz ochotę na cesarskie cięcie, to jest to zwyczajnie szalone, zwłaszcza jeśli planujesz posiadanie więcej niż jednego dziecka, mówią doświadczeni ginekolodzy. Jeśli masz już jedno cesarskie cięcie i znowu znajdujesz się w ciąży, Twoje szanse na powikłania są znacznie wyższe. Inną kwestią jest to, że dziecko może narodzić się przedwcześnie. Jest wiele kobiet, które chcą urodzić dziecko wcześniej, bo nie chcą, aby ich ciało się rozciągało. Albo mają dość bycia w ciąży. Niech matka natura zrobić swoją rzecz – te słowa często są powtarzane przez wielu ginekologów.

Niskie popęd na seks jest rzadko hormonalnym problemem

Podczas wizyty u lekarza, wiele kobiet wywołuje temat niskiego libido. Jednak nie jest to najprawdopodobniej związane ze stylem życia, ani też biologią. To nie jest związane z hormonami, to na ogół związane jest z problemami emocjonalnymi. Może po prostu kobieta urodziła dzieci i jest wyczerpana, a może też Ty lub twój małżonek macie problemy z relacjami, i czujesz się tak, jakby on nie zwracał na Ciebie uwagi, co zwykle jest błędem. Wyjątkiem są tylko kobiety po menopauzie, które mogą zauważyć zmniejszony popęd płciowy. Wiele kobiet w okresie menopauzy ma doskonały popęd seksualny i doskonałe życie seksualne. Jeśli niski popęd płciowy ma wpływ na związek, to na pewno warto odwiedzić terapeutę, ponieważ nie chcemy, aby tak się stało.

Nie należy podkreślać tego, że data miesiączki się zmienia.

Nawet najzdrowsze miesiączkowanie kobiety może nieść zmiany. Tak więc, gdy lekarz pyta, czy miesiączki są regularne, chyba że są całkowicie nieprzewidywalne, prawdopodobnie jest w porządku. Czasami ludzie mówią, że są nieprawidłowe, ponieważ nie są dokładnie w tym samym dniu miesiąca, a czasem mówią, że są nieregularne, bo ślub ma inny kolor.