Gdzie wyprawić komunię – w domu czy w lokalu?

Na czym polega duchowość rodziny

Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie – zarówno dla dziecka, jak również dla rodziców i całej rodziny. Ważne, aby uroczystość była odpowiednio zaplanowana, ponieważ tylko wtedy dzień ten będzie wyjątkowy i niezapomniany.

Organizacja przyjęcia z okazji Pierwszej Komunii nie należy jednak do najłatwiejszych. Z tego właśnie powodu ułożenie planu jest rzeczą naprawdę bardzo istotną i stanowi swoistego rodzaju fundament do dalszego działania. Na samym początku rodzice dziecka powinni dokładnie przeanalizować swoje możliwości finansowe. Zaaranżowanie przyjęcie komunijnego nie należy bowiem do najtańszych. Istotne zatem, aby rodzice ustalili między sobą maksymalny budżet, który mogą przeznaczyć na uroczystość swojej pociechy.

Należy pamiętać jednak, że Pierwsza Komunia Święta z punktu widzenia kościoła powinna przede wszystkim opierać się wymiarze duchowym. W tym dniu najważniejsza jest ceremonia, podczas której dziecko po raz pierwszy przyjmie do swojego serca Chrystusa. Podczas przygotowań w kościele, duchowni bardzo często o tym wspominają, chcąc uświadomić wszystkim rodzicom, że przeżycie duchowe jest w tym dniu najistotniejsze. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że przyjęcie komunijne ma naprawdę spore znaczenie.

Nie należy zapominać o tym, że komunijny obiad ma na celu uczcić ten wspaniały dzień i złączyć wspólnie rodzinę. Z tego właśnie powodu komunia wcale nie musi być wystawnym przyjęciem niczym wesele. Oczywiście może taka być, jednak nie wszyscy rodzice mogą sobie na coś takiego pozwolić i mają do tego prawo.

Gdzie wyprawić komunię – w domu czy w lokalu?

Przyjęcie komunijne zorganizowane w domu ma swoje wady i zalety. Analogiczna sytuacja ma również miejsce w przypadku wyprawienia komunii w lokalu. Przed podjęciem decyzji należy w pierwszej kolejności ustalić liczbę gości. Jeśli na Pierwszą Komunię Świętą rodzice chcą zaprosić tylko najbliższą rodzinę, wówczas można rozważyć organizację przyjęcia we własnym domu.

Zaletą tego rozwiązania są o wiele niższe koszty, które powinny wynieść około 1000-1500 zł. Oznacza to jednak, że rodziców czeka o wiele większa ilość obowiązków. Wówczas do obowiązków gospodarzy należy przygotowanie i późniejsze podanie uroczystego obiadu. Zadanie to nie należy jednak do łatwych i niewymagających. W kompetencji rodziców leży także kupno tortu i słodkości, dekoracji, jak również posprzątanie mieszkania – przed, jak i po uroczystości.

Widać zatem, że przyjęcie komunijne w domu na wiele wad. Pierwsza Komunia Święta to ogromne przeżycie nie tylko dla dziecka, ale też dla rodziców. W tym dniu nie każda mama ma głowę do kilkugodzinnych przygotowań w kuchni. W tym przypadku rozwiązaniem może okazać się catering, jednak gdy gości będzie więcej, może się on zwyczajnie nie opłacać.

Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się na organizację przyjęcia komunijnego w lokalu. Rozwiązanie to mocno odciąża rodziców dziecka – psychicznie, jak i fizycznie. Rodzice mogą wówczas poświęcić czas zaproszonym gościom i nie muszą się martwić o obiad, tort i dekoracje. Przyjęcie komunijne w lokalu to także znakomite rozwiązanie, gdy na uroczystość zostało zaproszonych wiele gości. Minusem jest jednak cena, która często oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych.

Komunie – gdzie urządzić przyjęcie?

Bogatą ofertę, jeśli chodzi o np. komunię we Wrocławiu, posiada Jasek Premium Hotel, który zlokalizowany jest na ul. Sułowskiej. Hotel Jasek oferuje kompleksową organizację komunii – od odpowiedniego doboru sali, przez wspaniały catering z polskimi daniami w nowoczesnym wydaniu, po profesjonalną obsługę. Sala bankietowa zawsze dobierana jest do liczby gości i ozdobiona zgodnie z charakterem wydarzenia.

zdjęcia ślubne

Hotel Jasek posiada również znakomitego Szefa Kuchni, który tworzy doskonałe menu, dopasowane do gustu zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jasek przewiduje również wiele atrakcji dla najmłodszych – kącik zabaw, zewnętrzny plac zabaw, malowanie twarzy czy zabawy na świeżym powietrzu. Hotel daje możliwość wynajęcia animatora, który podczas przyjęcia będzie czuwał nad najmłodszymi, co powozili dorosłym gościom ze spokojną głową świętować niezwykle uroczysty dzień Pierwszej Komunii Świętej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.