Mama pielęgniarka – co jej podarować?

pielęgniarka

Czekolada, kwiaty czy karty podarunkowe do księgarni to pozornie idealny prezent dla mamy, która jest pielęgniarką. Warto jednak wysilić się trochę bardziej i podarować mamie coś wyjątkowego, co zapadnie jej w pamięć, a jednocześnie bardzo się ucieszy.

Wręczenie mamie pudełka czekoladek jest niezobowiązującym prezentem, który mogłaby otrzymać od pacjentów oraz ich rodzin. Urodziny, imieniny czy inne ważne wydarzenie dla twojej mamy to doskonała okazja do tego, aby docenić ją za cały trud, który wkłada nie tylko w pracę, ale również życie rodzinne. Co zatem wręczyć w prezencie mamie pielęgniarce?

Mama pielęgniarka i jej praca

Pielęgniarka oraz położna to zawody medyczne, które wymagają od osób w nich pracujących ogromne poświęcenia, współczucia, empatii oraz ludzkiej życzliwości. Praca w roli pielęgniarki jest niezwykle trudna, a także prowadzi do ogromnego zmęczenia po dyżurze w szpitalu. Pielęgniarka nieustannie zajmuje się pacjentami, podając im leki, pomagając w zachowaniu higieny czy po prostu służąc towarzystwem podczas ich pobytu w szpitalu.

Nie bez powodu mówi się, że rodzina najbardziej odczuwa negatywne sutki tej pracy. Warto jednak zadbać również o potrzeby mamy, która tyle czasu spędza w szpitalu i wręczyć jej wyjątkowy prezent. Co podarować mamie pielęgniarce?

Prezent dla mamy pielęgniarki

Pielęgniarki codziennie wkładają ogromny trud w swoją pracę, starając się jednocześnie dopełnić swoich obowiązków zawodowych, jak i ulżyć pacjentom przebywających w szpitalu. Jako jej rodzina, a zwłaszcza dzieci, warto poświęcić chwilę czasu na znalezienie idealnego prezentu dla niej, aby pokazać uznanie za jej pracę oraz poświęcenie.

Znalezienie prezentu dla mamy nigdy nie jest proste. Wręczenie jednak podarunku, który ma być przydatnym akcesorium w kuchni czy pracy, wydaje się banalne i prawdopodobnie oklepane. Podobnie jak podarowanie jej bukietu kwiatów czy pudełka czekoladek – nieco bezosobowe. Poznaj nasze 3 propozycje na idealny prezent dla mamy pielęgniarki. 

prezent dla mamy

Top 3 prezent dla mamy pielęgniarki

Jaki prezent dla mamy wybrać? Z czego może ucieszyć się mama, będąca jednocześnie pielęgniarką na pełny etat? Sprawdź!

  1. Bon podarunkowy do SPA to zawsze idealny pomysł na prezent dla ciężko pracującej mamy. Codzienne obowiązki zawodowe, a także rodzinne nie sprzyjają odpoczynkowi, a także znalezieniu chociaż kilku minut dziennie na pielęgnację czy chwilę oddechu. Mamie z pewnością przypadnie do gustu możliwość wyjechania na kilka dni do SPA, bądź skorzystania z bonu na pakiet masaży oraz pielęgnacji ciała.

Wypoczynek w przypadku pełnoetatowej pracy w szpitalu jest jak najbardziej wskazany, aby nie tylko lepiej pomagać pacjentom, ale również pozostać skupionym przez cały dzień. Wizyta w SPA z pewnością pozwoli złapać oddech i zrelaksować się przez kilka godzin.

  1. Zaproszenie do kina czy wspólny wieczór w restauracji to również świetny pomysł dla mamy pielęgniarki. Wieczorne wyjście z pewnością pozwoli jej oderwać się od codziennych obowiązków i pozwoli miło spędzić czas. Dodatkowo brak konieczności gotowania kolacji czy obiadu na pewno ją ucieszy, a obejrzenie dobrego filmu – urozmaici wieczór. Wspólne wyjście rodzinne to także idealna okazja do tego, aby spędzić wspólnie czas w gronie rodzinnym i zacieśnić więzy. Na co dzień trudno jest znaleźć czas na rozmowę o bieżących sprawach, zainteresowaniach czy pragnieniach, a wspólne wyjście do restauracji z pewnością to ułatwi. Wieczór spędzony poza domem uwalnia także od myśli związanych z obowiązkami domowymi, dzięki czemu na pewno nic nie będzie was rozpraszać.
  2. Oczywiście doskonałym prezentem dla mamy pielęgniarki będzie również dedykowana koszulka dla medyków! Wygodny T-shirt będzie mogła nosić zarówno po domu, jak i do pracy – zwłaszcza jeśli uwielbia to, co robi. Obecnie w sklepach internetowych można znaleźć szeroki wybór koszulek z ciekawym napisem, na przykład Jestem pielęgniarką, lubię pomagać o różnym kroju, a także w wielu kolorach. Taki prezent na pewno się jej spodoba i będzie go mogła bez żadnego problemu włożyć pod pielęgniarski uniform.