Przetarte spodnie na kolanach – co z nimi zrobić?

Dawanie drugiego życia ubraniom staje się modowym trendem. Moda w stylu eko sprowadza się między innymi do ograniczenia kupowania nowej garderoby i dzięki naprawom krawieckim wydłużania okresu ich użytkowania. Odchodzi się coraz częściej od traktowania garderoby jako elementu jednorazowego, który w każdym sezonie trzeba wymienić na nowy.

Co to jest nurt eko w modzie?

Ludzie są coraz bardziej świadomi zagrożeń, jakie niesie ze sobą brak troski o planetę i nadmierny konsumpcjonizm. Trend eko staje się niezwykle popularny wśród wielu marek odzieżowych. Do produkcji ubrań wykorzystuje się materiały z recyklingu. Okazuje się, że nie kupowanie nowych ubrań staje się modne, lecz  korzystanie z second handów, wymienianie się ubraniami i ich przerabianie. Modyfikowanie odzieży jest sposobem na nadanie jej drugiego życia, nawet wtedy, gdy pojawiły się na niej jakieś niedoskonałości w postaci przetarć, na przykład na kolanach spodni.

Jak poradzić sobie z przetartymi na kolanach spodniami?

Istnieje prosty sposób na odświeżenie wyglądu odzieży bez wprowadzania jakiś radykalnych zmian, które w sposób niekorzystny mogłyby zmienić jej fason. Pomocą będą w takiej sytuacji dodatki krawieckie w postaci na przykład różnego rodzaju aplikacji. Rynek oferuje bogaty wybór tego rodzaju produktów. Są nimi aplikacje haftowane, gipiurowe, bawełniane i aksamitne. Jeśli ubranie ma drobny defekt, na przykład przetarte kolana spodni, to aplikacje mogą w skuteczny sposób zatuszować problem, poprawiając ich wygląd i nadając im oryginalności i wyjątkowości. Pasmanterie oferują szeroki wybór tego rodzaju dodatków, które można przyszyć w dowolnym miejscu. Warto wykorzystując je zdecydować się na zachowanie wielu sztuk garderoby. Zgodnie z modą eko nie wyrzucamy takich ubrań. Tuszujemy wszelkie jej mankamenty w postaci dziur, przetarć lub plam, a jednocześnie zmieniamy dotychczasową estetykę odzieży. Doskonale sprawdzają się w takiej sytuacji aplikacje haftowane, których wybór w pasmanteriach jest ogromny. Różnią się one między sobą nie tylko materiałem, ale również kształtem i kolorem, dlatego bez problemu można dobrać odpowiedni produkt, który spełni nasze oczekiwania.

Jakie wzory aplikacji haftowanych oferują pasmanterie internetowe?

Pasmanterie internetowe oferują naszywki haftowane na ubrania w formie kwiatów, zdobionych kół i wielu innych fantazyjnych wzorów. Sprawdzają się one na każdym typie odzieży, również na przetartych spodniach. Oprócz standardowych dodatków zdobionych haftem można zaopatrzyć się w pasmanterii internetowej również w aplikacje haftowane z dżetami i kryształkami. Będzie to niezwykle urokliwa ozdoba spodni dla dziewczynki, tuszująca ich mankamenty w postaci dziur i przetarć. Nie zmienią one fasonu odzieży, ale odświeżą jej wygląd i będą oryginalną ozdobą. Aplikacje można wykorzystać do zdobienia odzieży, na przykład dekoltów i koszulek. Tego rodzaju produkty znajdą swoich nabywców wśród zwolenników zarówno stylu klasycznego, jak i romantycznego, czy etnicznego.

Jak wykorzystać aplikacje i naszywki do odświeżenia ubrania?

Wykorzystanie naszywek i aplikacji jest uzależnione od naszej wyobraźni i kreatywności. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego produktu w pasmanterii i jego zakup. Nawet osoba nie mająca wiele doświadczenia doskonale poradzi sobie z przyszyciem aplikacji lub naszywki. Wystarczy igła i nitka oraz gładka i pozbawiona zanieczyszczeń powierzchnia przetartych na kolanach spodni. Następnie dla ułatwienia warto przypiąć aplikację do materiału za pomocą szpilek. Należy wybrać nitkę, która będzie najbardziej zbliżona kolorem do naszywki i materiału, do którego aplikacja będzie przyszyta i za pomocą wybranego ściegu przymocować naszywkę.

Jak można wykorzystać naszywki haftowane i do pozbycia się przetarć na spodniach?

Dzięki naszywkom można dać drugie życie ubraniom posiadającym niewielkie defekty, świadczące o ich użytkowaniu. Są one chętnie wykorzystywane przez mamy, które w ten sposób chcą uratować ubrania swoich dzieci. To sprawdzony sposób na szybkie,  bezproblemowe i tanie odświeżenie garderoby. Często widoczne są na dżinsach, ale również koszulkach. Osoby, które mają problemy z przyszyciem aplikacji, bądź nie dysponują czasem na wykonanie takiej czynności, mogą zdecydować się na  naprasowanki, które można przytwierdzić do odzieży gorącym żelazkiem. To niezwykle łatwy i wygodny sposób na pozbycie się na odzieży przetarć lub plam.

Leave a Reply

Your email address will not be published.