Ubezpieczenia medyczne dla Ciebie

O zdrowiu myślimy najczęściej wtedy kiedy zaczynamy mieć z nim problemy. Jeśli wierzyć najnowszym badaniom to Polacy niezbyt chętnie myślą o profilaktyce czy badaniach przesiewowych. W natłoku codziennych spraw łatwo można zaniedbać ten jakże ważny czynnik pływający na jakość życia. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się tak zwanym ubezpieczeniom medycznym, które jak się okazuje nie chronią wyłącznie kiedy zachorujemy ale są dobrą inwestycją w zdrowie.

Ubezpieczenia medyczne w praktyce

Każdy z nas powinien być ubezpieczony w publicznej służbie zdrowia – i w rzeczywistości tak jest. Problem pojawia się wtedy kiedy musimy udać się do specjalisty. Zależnie od specjalizacji jaka nas interesuje będziemy musieli poczekać w długich kolejkach, które w skrajnych przypadkach każą czekać na wizytę nawet rok! Raczej nie trzeba tłumaczyć co oznacza to dla chorego, który z medycznego punktu widzenia powinien mieć wdrożone leczenie od ręki. Tymczasem czas jaki upływa od naszego zgłoszenia się do lekarza pierwszego kontaktu do zgłoszenia się do specjalisty z kompletem badań może spowodować, że choroba rozwinie się na dobre.

I tutaj naprzeciw przychodzą tak zwane ubezpieczenia medyczne, które są ubezpieczeniami dodatkowymi, poza publiczną służbą zdrowia. Oznacza to dla pacjenta że przyjdzie mu (lub jego pracodawcy) za to dodatkowo zapłacić. A co otrzymać można w zamian?

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne

Ilość pakietów jaka obecnie znajduje się w ofercie dziesiątek firm w całej Polsce jest ogromna. Oznacza to, że zarówno mniej jak i bardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Z ubezpieczeń medycznych korzystają często pracodawcy chcąc przyciągnąć potencjalnego pracownika oferując mu lepsze warunki socjalne. Każdy pakiet ma inną specyfikę i zakres ochrony jaka przysługuje usługobiorcy. Jednak już podstawowe pakiety zapewniają dostęp do wielu specjalistów bez kolejek. Oznacza to, że kiedy zostaniemy skierowani przez lekarza pierwszego kontaktu do specjalisty to nie będziemy musieli ustawiać się do długiej kolejki chętnych na wizytę. Podobnie sprawa ma się w przypadku badań – diagnostyka potrafi także narazić pacjenta na bardzo długi czas oczekiwania.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne – co jeszcze?

W każdym pakiecie znajdziemy wyszczególnione elementy jakie pakiet ten obejmuje. Zazwyczaj określona jest także częstotliwość niektórych usług medycznych czyli przykładowo pakiet może dawać nam prawo do trzech wizyt u specjalisty w ciągu pół roku, korzystanie z określonej puli badań itp. Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem powinniśmy dobrze przeczytać regulamin, który określi w jaki sposób jesteśmy chronieni przez to ubezpieczenie.