3 największe zalety soczewek dwutygodniowych

Soczewki kontaktowe cieszą się ogromną popularnością, co nie powinno nikogo dziwić. Przyczyniają się do tego ich liczne zalety oraz przystępność cenowa. Jednak warto pamiętać o tym, że poszczególne zalety soczewek kontaktowych zależą od ich rodzaju. Obecnie na rynku dostępne są soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne i roczne. W tym artykule skupimy się na trzech największych zaletach soczewek dwutygodniowych. Dlaczego są one tak świetnym wyborem?

Największe zalety soczewek dwutygodniowych

Bardziej opłacalne niż soczewki jednodniowe

Soczewki jednodniowe są najbardziej higienicznym, lecz też najdroższym rozwiązaniem. Koszt jednego opakowania może wahać się w przedziale 50-100 zł, przy czym wystarczy ono jedynie na 15 dni, zatem średni wydatek miesięczny będzie mieścił się w przedziale 100-200 zł, co w ciągu roku przynosi dosyć zawrotną sumę 1200-2400 zł. 

Soczewki dwutygodniowe są dużo tańsze, dlatego, że ich koszt wynosi ok. 60 zł, przy czym zawartość pudełka starczy nam na ok. 6 tygodni. Oznacza to, że w ciągu roku wydamy na soczewki ok. 480 zł. Trzeba przyznać, że w porównaniu z soczewkami jednodniowymi to bardzo duża oszczędność. Podane powyżej ceny to jedynie przykład, różnią się one w zależności od producenta i jego pozycji na rynku. 

Większa higiena niż w przypadku soczewek miesięcznych

Jeśli pragniemy kompromisu pomiędzy poziomem higieny soczewek jednodniowych i ceną soczewek miesięcznych, soczewki dwutygodniowe będą idealnym rozwiązaniem. Naturalnie, niezależnie od tego, jakie soczewki wybierzemy, i tak musimy je odpowiednio przechowywać i pielęgnować, jednak nawet gdy będziemy się bardzo starać, w tej kwestii łatwo jest o niedociągnięcia. Soczewki dwutygodniowe są zatem bezpieczniejsze ze względu na ich częstszą wymianę. 

Częste promocje na wielopaki

Aby zakup soczewek był jak najbardziej opłacalny dla klientów, producenci często decydują się na tzw. wielopaki. Warto z nich korzystać, dlatego, że w tej samej cenie możemy wówczas zakupić większą ilość soczewek. W promocyjnych cenach możesz nabyć również soczewki dla osób z astygmatyzmem, które na ogół są niestety większym wydatkiem, ze względu na swoją skomplikowaną budowę. Przykładowe ceny promocyjne zestawu dwóch opakowań soczewek dwutygodniowych torycznych Acuvue w sklepie z soczewkami online wahają się w okolicy 200 zł.

U kogo najlepiej sprawdzą się soczewki dwutygodniowe?

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie kompromis pomiędzy ceną a higieną. Co więcej? Będą one dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy z okularów chcą zrezygnować tylko tymczasowo, np. na czas urlopu. Są one wyjątkowo komfortowym i opłacalnym rozwiązaniem, dlatego nie ma raczej mowy o niezadowoleniu. Doskonale sprawdzą się one podczas uprawiania sportu. 

soczewki kontaktowe dwutygodniowe

Jak należy pielęgnować soczewki dwutygodniowe?

Tak samo, jak każdy inny rodzaj soczewek. Zawsze na noc zdejmujemy je i odkładamy do specjalnego pojemniczka wypełnionego płynem. Wcześniej płuczemy w tym samym płynie, po czym wylewamy go, uzupełniamy nową dawką i pozostawiamy w nim soczewki na całą noc. Dzięki temu rano soczewki dwutygodniowe będą idealnie czyste, wolne od osadów białkowych i groźnych dla oczu drobnoustrojów. Nigdy nie czyścimy soczewek wodą. Ryzykujemy, że nie jest ona idealnie czysta, a to grozi przeniesieniem bakterii do oka. Jeśli stosujesz na co dzień krople do oczu, pilnuj, by były one kompatybilne z soczewkami kontaktowymi. Prawidłowa pielęgnacja to bezpieczeństwo dla oczu – warto zatem o nią dbać.