Czym cechuje się dobry biustonosz do karmienia?

bielizna dla kobiety karmiącej

Młode mamy doskonale wiedzą, ile pracy, czasu i energii pochłaniają pierwsze tygodnie i miesiące życia dziecka. Maluszek, który płacze z głodu, niewyspania lub z powodu bolącego brzuszka, to spory stres dla kobiety.

Musi minąć trochę czasu, zanim ta nauczy się rozpoznawać wszystkie jego potrzeby. By młodym mamom nieco ulżyć, producenci akcesoriów dla niemowlaków wymyślają coraz to nowe gadżety i pomoce. Takie, dzięki którym opieka ma być finalnie przyjemniejsza, a co najważniejsze – prostsza. Jednak ostatnimi czasy przyszedł też czas na same kobiety. Dla ich wygody i komfortu również powstało wiele produktów. Między innymi specjalne biustonosze do karmienia.

Zanim jednak podejmie się decyzję o zakupie takiego modelu, trzeba dokładnie przyjrzeć się jego specyfice i charakterystyce. Nie każdy stanik tego typu jest bowiem odpowiedni i jakościowo dobry. Czym zatem charakteryzuje się godny polecenia biustonosz do karmienia? Przekonajmy się! Jest kilka kwestii, których warto w tym zakresie przestrzegać.

Zalety bielizny dla przyszłej mamy

bielizna dla przyszłej mamy

Zacząć należy od tego, że biustonosz do karmienia kupuje się możliwie najpóźniej. Na przykład miesiąc przed porodem. Dlaczego? Odpowiedź wydaje się dość prosta.

Na początku laktacji biust powiększa się przecież jeszcze bardziej, dlatego tak czy inaczej – miseczka powinna być co najmniej rozmiar większa.

Co więcej, dzięki takiemu rozwiązaniu zmieszczą się do niej wkładki laktacyjne. Z dużą dozą prawdopodobieństwa, takowe będą potrzebne.

Ważna jest też tkanina z której wykonano biustonosz. Powinna być jak najmniej rozciągliwa. Poza tym, dobrze gdy wykonana jest z oddychających włókien. Stanik tego typu musi być przede wszystkim komfortowy i wygodny. Tak, by młoda mama czuła się w nim po prostu dobrze. W stanikach do karmienia pewnym standardem są też odpinane miseczki. Przy czym najczęściej stosowanym tu zapięciem jest rzecz jasna klips z przodu. Jednym słowem – konstrukcja biustonosza do karmienia piersią ma pozwolić na całkowite odsłonięcie piersi.

Kwestia tego czy stanik powinien mieć fiszbiny czy nie, zależy od kobiety. Najlepiej mieć kilka modeli. Pierwsze idealnie sprawdzają się bowiem w ciągu dnia, a drugie w nocy. Pamiętać trzeba też, że oprócz wszystkich praktycznych zalet, stanik do karmienia powinien być też estetyczny.

atrakcyjna bielizna dla kobiety karmiącejŁadna bielizna wskazana jest w końcu niezależnie od momentu życia. Kobieta powinna czuć się atrakcyjna zawsze i wszędzie. Dzięki temu rośnie jej pewność siebie. Lepiej radzi też sobie z problemami dnia codziennego.

Gdzie najlepiej kupić bieliznę do karmienia piersią?

Z racji tego, że stanik do karmienia piersią powinno się kupować jak najpóźniej, istnieje ryzyko, że przyszła mama może nie mieć czasu, ani siły na szukanie idealnego dodatku. Na szczęście stacjonarne zakupy, to nie jedyne rozwiązanie. W Internecie funkcjonują profesjonalne sklepy, które swoim klientom proponują modele najwyższej jakości. Rozbudową ofertę bielizny kobiecej, w tym bielizny ciążowej ma na przykład rafjolka.pl.

Zakupy online w dziewiątym miesiącu ciąży są w większości przypadków jedynym rozwiązaniem. Wygodnym i z punktu widzenia ciężarnej – jedynym rozsądnym. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie wyżej wymienione wytyczne, przed złożeniem zamówienia, warto zastanowić się czy produkt jest jakościowo odpowiedni. Czas po porodzie jest wyjątkowy. Ciało domaga się uwagi, troski i komfortu. Jeśli możemy cokolwiek dla niego w tej kwestii zrobić, nie odbierajmy sobie takiej możliwości.