Firany, które mówią o nas samych

firany do salonu

Chyba niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że wybór firany do salonu jest bardzo ważnym wśród wszystkich dotyczących wystroju naszych wnętrz. Od tego, jak prezentuje się firanka, zależy efekt, jaki zrobi nasza przestrzeń życiowa na gościach nas odwiedzających i nas samych.

Liczy się efekt wizualny

Pokój, w którym firany mają wyraźnie zaznaczone miejsce z uwagi na to, że są dobrze dobrane i nie przeczą wizerunkowi reszty dekoracji, zdaje się być pełnym harmonii i spokoju. Od tego, jakie firany wybierzemy, nasze mieszkanie może być pełne światła, jasne i przyjazne albo też ciemniejsze, a nawet ponure i przygnębiające. Dobrze jest wiedzieć, że firany wpływają na jakość oświetlenia naturalnego w naszych pokojach. To niezwykle istotne, ponieważ bezpośrednio może mieć wpływ na nasze samopoczucie.

firany do salonu

Dobrze dobrane firany mogą dać wrażenie elegancji i klasy oraz w gustowny sposób uzupełnić piękno tkwiące w rzeczach znajdujących się w pomieszczeniu. To ważne, alby nasze firany dobrze komponowały się z resztą otoczenia, w przeciwnym wypadku będą wyglądały dziwnie albo, co gorsza, śmiesznie. Spośród różnych krojów dostępnych na rynku, firany różnią się od siebie w sposób diametralny. Już sama grubość nitek ma istotny wpływ na ich ciężar i sposób, w jaki będą się układały.

Nowości wśród firan

Dobrze jest znać się na nowościach w firankach, które dopiero co wkraczają na rynek. Nowinki w tej dziedzinie z pewnością zainspirują i zaciekawią niejednego z nas. Takie zdałoby się detale, jak ilość falbanek i założonych fałdek mogą mocno ingerować w wygląd całego pokoju nadając mu smaku bądź nie. Pamiętajmy również o tym, aby kolor firan był dobrze przemyślany. Kremowe, żółte brązowe czy białe? Być może zdecydujemy się na jeszcze inne, odważniejsze rozwiązania – może fiolet?

firany do salonu

W ostatecznym rozrachunku wszystko zależy od naszego gustu, a nie od panujących trendów. Warto je mieć na uwadze, ale ślepe podążanie za nimi może spowodować, że firany do salonu po kilku tygodniach nie będą dobrze wyglądały i staną się źródłem naszej irytacji. Nie warto też stawiać na zbyt fikuśne aranżacje, choć i taki pomysł może mieć swoje uzasadnienie w niektórych przypadkach. Najlepiej jednak zachować zdrowy rozsądek i tylko czasami dać się porwać firanowym szaleństwom.