Gierki małżeńskie – dobry pomysł na sobotni wieczór

gra małżeńśka

Coraz więcej osób chce się rozerwać w inny sposób niż oglądanie telewizji lub granie na komputerze. Spotykając się z innymi ludźmi, a dokładniej parami możemy sięgnąć po „Gierki małżeńskie”. Jest to gra, która pozwoli nam spojrzeć na codzienne nieporozumienia z przymrużeniem oka, a jednocześnie umożliwi nam sprawdzenie swojej wiedzy o partnerze. 

Gra dla małżeństw z ilustracjami Andrzeja Mleczki

Każdy, kto śledzi aktywność pana Andrzeja Mleczki w mediach społecznościowych i bardzo dobrze zna stworzone przez niego rysunki, zdaje sobie sprawę z tego, że są one pełne humoru i zawsze niezawodnej ironii. W połączeniu z tematem małżeństwa i gierek, jakie odbywają się między partnerami, autor nie musiał się ograniczać i mógł przedstawić całą prawdę w humorystyczny sposób. Widać to już po ilustracji zdobiącej opakowanie gry, wyraża ona cały jej cel, który nie służy ujawnianiu niewygodnych faktów, ale temu, żeby się z siebie pośmiać i zrozumieć, że większość sytuacji, jakie często nam przeszkadzają zdarzają się także innym parom i nie należy podchodzić do nich ze zbyt wielką powagą.

Co skrywają karty gierek – zasady gry

Karty jakie wykorzystujemy do gry, pochodzą z trzech kategorii: znamy się, wiem wszystko i między słowami. Pierwsza kategoria ma za zadanie sprawdzić znajomość swojego partnera. Dostajemy pytania typu „a, b, c” dla partnerki bądź partnera lub test zgodności podczas którego mamy wybrać ten sam wyraz i zapisać go na przeznaczonych do tego tabliczkach. Karty „wiem wszystko” odczytuje gracz, który nie bierze udziału w danej turze, jego partner musi wtedy poradzić sobie sam. Reszta graczy odpowiada na te pytania w parach używając do tego kart oznaczonych literami a, b lub c. Za poprawną odpowiedź w tych konkurencjach para dostaje jeden żeton kupidyna.

“Między słowami” jest ostatnią kategorią kart i zawiera ona wyrazy, których nie możemy użyć podczas przekazywania partnerowi hasła za pomocą dozwolonych słów. Ta konkurencja przypomina kalambury czy popularną grę “Tabu”, dlatego też pary lubiące tę rozrywkę bez wątpienia się w niej odnajdą.

gra małżeńska

Gierki małżeńskie – gra z ilustracjami Mleczki dostarczy wam wiele frajdy.

Dlaczego gierki mogą budzić kontrowersje?

Bez wątpienia jest to gra dla osób dorosłych będących w związku, jednak niekoniecznie w małżeńskim. Na kartach pojawiają się dwuznaczne pytania ze względu na przeznaczenie gry, ale także dla podkręcenia atmosfery i wywołania śmiechu u graczy. Jest to świetna forma zabawy dla tych, którzy chcą się rozerwać po ciężkim tygodniu pracy i spędzić trochę czasu z przyjaciółmi, jednak ta gra nie powinna dostać się w ręce dzieci, ponieważ treści w niej zawarte są dla nich nieodpowiednie.

Graj, bo warto

Gierki małżeńskie są nie tylko sposobem na dobrą zabawę w gronie przyjaciół, ale także szansą na poznanie siebie z innej strony. Może się okazać, że nie znamy naszego partnera tak dobrze jak myśleliśmy i podczas przeróżnych konkurencji dowiemy się o nim czegoś nowego i ciekawego. Wielu osobom może się także spodobać możliwość konkurowania z innymi parami. Daje nam to możliwość lepszego poznania przyjaciół, ale także sprawdzenia czy znamy swoją drugą połowę lepiej niż inne pary. A jeżeli już mowa o konkurencji, to warto wspomnieć, że jest o co walczyć, ponieważ zwycięska para otrzyma vouchery na sprzątanie, prasowanie, gotowanie i seks. Bez wątpienia stawka jest wysoka, dlatego warto dobrze przygotować się do rozgrywki i pokazać wszystkim, że jesteśmy najlepsi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.