Jak urządzić salon masażu?

masaż

Masaż od wieków jest bardzo popularną formą fizjoterapii nie tylko prozdrowotną, ale również relaksującą. Przynosi on bardzo dużo pożytku tak dla ciała jak i dla duszy, dlatego też tak często się na niego uczęszcza po dziś dzień.

Z czasem zmieniła się jednak forma świadczenia tych usług. Powstało wiele salonów masaży i każdy w jakiś sposób wyróżnia się na rynku. A przez to, że wybór jest tak duży, nie za bardzo wiadomo, na który salon się zdecydować, a tym bardziej jak stworzyć nowy, by wyróżniał się na tle innych.

Najpopularniejsze rodzaje masażu

Niewątpliwie czymś, co przyciągnie klientów, będzie wprowadzenie do oferty najpopularniejszych zabiegów fizjoterapeutycznych. Choć powtarzają się one w większości, to przez ich skuteczność nie warto z nich rezygnować, a mowa tu o:

  • Masażu klasycznym
  • Masażu relaksującym
  • Masażu gorącymi
  • Masażu Shiatsu
  • Masażu czekoladą
  • Masażu tajskim
  • Masażu sportowym

Wszystkie z powyższych różnią się od siebie pewnymi elementami, natomiast mają one wspólny cel – rozluźnienie napiętych mięśni, zredukowanie stresu, poprawienie krążenia i ogólne polepszenie zdrowia fizycznego jak i umysłowego.

Wyposażenie salonu

Aby przyciągnąć uwagę klientów, ważna jest nie tylko oferta, ale również to jak salon się prezentuje i jakie zawiera wyposażenie.

Podstawowymi elementami salonu powinny być przede wszystkim:

  • Stół, fotel lub leżak do masażu (najlepiej takie z regulacją wysokości, z unoszonym zagłówkiem i otworem na twarz)
  • Taboret dla masażysty (obrotowy i z oparciem zapewniający komfort pracy)
  • Parawan zapewniający klientowi prywatność
  • Szafki i komody na przybory i akcesoria (najlepiej bardzo pojemne, ale i estetyczne; wpasowujący się w klimat wnętrza)
  • Sprzęt grający (pozwalający równomiernie roznieść dźwięk spokojnej muzyki)

Dodatkowe akcesoria

W projektowaniu salonu masażu chodzi przede wszystkim o stworzenie komfortowego i spokojnego klimatu dla klientów. Ważne jest jednak również zachowanie odpowiedniej tematyki, najlepiej orientalnej. Najlepiej sprawdzą się w tym:

  • Tematyczne dekoracje (świece, obrazy, itp.)
  • Orientalne wzory na ścianach
  • Meble dobrane kolorystycznie do ścian i klimatu
  • Odpowiednie naświetlenie kreujące dobry nastrój

Czym się kierować przy wyborze wyposażenia?

Najważniejsza jest oczywiście funkcjonalność wszystkich elementów i zapewnienie klientom oraz masażystom komfortu na każdym możliwym etapie, natomiast w salonach masażu chodzi również o zachowanie wewnętrznej równowagi. Wszystkie meble, ściany i dodatki powinny do siebie pasować, tworząc jedną spójną całość.

Dzięki temu klient zaraz na wejściu poczuje się dobrze, wiedząc, że wszedł do zadbanego i dobrze ułożonego miejsca, w którym może się odprężyć.

Artykuły do masażu

W zadbaniu o profesjonalizm oferowanych usług w salonie liczy się również jakość i poziom artykułów, środków i kosmetyków do masażu.

Dobór kosmetyków zależy od rodzaju masażu, natomiast wszystkie olejki, kremy i balsamy powinny mieć jak najmniej szkodliwych składników. Najlepiej by były one pochodzenia naturalnego i od sprawdzonych producentów.

W gabinecie masażu należy dbać również o zachowanie higieny. Przede wszystkim liczy się dezynfekcja miejsca, gdzie wykonywany jest masaż, ponieważ bardzo często ma on kontakt z gołą skórą klientów. W tym celu warto wykorzystywać produkty czyszczące, które nie podrażnią i nie wejdą później w chemiczną reakcję z kosmetykami.

Można zaopatrzyć się również w pokrowiec odporny na oleje i balsamy, który często można znaleźć w sklepach internetowych z drewnianymi leżakami do masażu. Dzięki niemu zachowanie czystości będzie dużo łatwiejsze, a podczas masażu nie będzie trzeba się martwić czy zbyt duża ilość kosmetyku nie zniszczy stołu lub leżaka.

Widać więc, że urządzenie salonu do masażu nie jest trudne. Warto mieć na niego konkretny pomysł i stale mieć na względzie zapewnienie komfortu klientom oraz wpasowanie się w zamierzoną aranżację. Dzięki temu salon stanie się miejscem, do którego niewątpliwie wiele osób będzie chciało wrócić, by się zrelaksować i odprężyć.

Leave a Reply

Your email address will not be published.