Jak urządzić ślub i wesele w stylu boho?

pieńki drewna

Styl boho najczęściej kojarzy się z festiwalami i oryginalnym stylem ubierania. Styl ten warto jednak przenieść na zupełnie inny poziom organizując wesele utrzymane właśnie w takim luźnym, nieformalnym, jednak przemyślanym klimacie. Chcąc odprawić wesele w stylu boho w pierwszej kolejności należy zadbać o jego ogólną organizacje, a następnie należy skupić się na detalach. Dobrze dobrane dodatki w największym stopniu wpływają na to, jak uczestnicy przyjęcia będą się czuli. Styl boho odrzuca niepotrzebne, nadmierne ozdoby stawiając na to co najbliższe człowiekowi i jego naturze. W związku z tym zamiast stawiać na wystawne przyjęcie i bogate dodatki, lepiej wykorzystać naturalne materiały, drewniane elementy oraz skupić się na zachowaniu równowagi.

Organizacja wesela w stylu boho

Wesele w stylu boho zazwyczaj odbywa się na świeżym powietrzu, dlatego warto zdecydować się na jego planowanie w okresie letnim, gdy dni są długie, a pogoda sprzyjająca. Pamiętajmy jednak aby zapewnić gościom schronienie w przypadku nagłego deszczu czy innych opadów. Decydując się na przyjęcie organizowane na zewnątrz warto wykorzystać wówczas drewniane stoły i krzesła. Naturalne materiały najlepiej pasują do stylu boho. Budować klimat z powodzeniem można również poprzez odpowiednią muzykę. Postawmy na muzykę na żywo, zrezygnujmy ze wszelkich DJ-ów. Bardzo ważne jest również aby zadbać o detale bo to właśnie one będą w największym stopniu wpływały na to jak będzie odbierane przyjęcie. Akcesoria powinny być dobrane tak by dodatkowo podkreślić wyjątkowy styl w jakim zaplanowane zostało wesele. Aby dodatkowo wzmocnić styl boho warto zdecydować się również na wykorzystanie łuków kwiatowych lub tablic powitalnych i drogowskazów. Będą one stanowiły piękne tło do robienia zdjęć, których nie może zabraknąć na każdym weselu.

 

rustykalne wesele

 

Dodatki i akcesoria

Wykorzystanie odpowiednich dodatków znacznie pozwoli podkreślić klimat w jakim urządzane jest przyjęcie. Przede wszystkim na stołach powinny znaleźć się pasujące akcesoria, gdyż to właśnie tam najwięcej gości spędza większość czasu. Warto postawić na drewniane dodatki. Będą one podkreślały naturalny klimat i jednocześnie będą dbały o porządek i organizację podczas przyjęcia. Podczas wesel ważne jest przede wszystkim usadzenie gości przy stole. Aby bez problemów mogli oni znaleźć swoje miejsce warto wykorzystać drewniane winietki. Do stylu boho doskonale wpisują się winietki na plastrach drewna, na których zostaną wygrawerowane lub wypalone nazwiska poszczególnych gości. Na stole mogą zostać postawione również tace i patery wykonane z drewna. Są one dostępne w różnorodnych rozmiarach dlatego każda osoba zajmująca się organizacją przyjęcie będzie w stanie wybrać coś odpowiedniego dla danej okazji.

Dobrym sposobem na podkreślenie klimatu wesela boho jest również wykorzystanie właściwego oświetlenia. Może być ono podkreślone przez wykorzystanie jasnych, świecących białym lub żółtym światłem lampek lub stylowych lampionów. Świetnie sprawdzi się również duża ilość świec, które postawione na stole pięknie podkreślą wygląd reszty zastawy. Stosując zróżnicowane oświetlenie możemy uzyskać niepowtarzalny efekt, które doskonale będzie prezentował się zarówno na żywo jak i na fotografiach. Stylowymi dodatkami mogą być również tzw. łapach snów. Jest to obecnie bardzo popularna ozdoba w etnicznym charakterze, która pięknie będzie prezentowała się powieszona np. na drzewie, zwłaszcza gdy wesele odbywa się na świeżym powietrzu. Właściwie dobrane dodatki sprawią, że wesele będzie niepowtarzalne.