Jak wykorzystać nowoczesne technologie do organizacji imprez firmowych?

impreza

Postęp technologiczny sprawia, że mamy z nim obecnie do czynienia na każdym kroku. Nowinki technologiczne wkraczają do wszystkich dziedzin życia. Możemy zaimplementować je również przy organizacji różnego rodzaju eventów oraz imprez firmowych. Tradycyjne i do tej pory nam znane sposoby na organizację integracji firmowych zostają powoli wypierane przez nowe rozwiązania. Czy są one lepsze od już dobrze nam znanych pomysłów na dobrą zabawę? Jakie mają wady i zalety? Przekonajmy się sami!

Sposoby na zorganizowanie imprezy firmowej z wykorzystaniem nowych technologii

Integracyjne imprezy firmowe organizowane są w celu lepszego poznania siebie nawzajem, zbudowania zaufania i szacunku oraz jak najlepszych relacji w grupie pracowników. Coraz częściej zaczyna odchodzić się od tradycyjnych metod organizacji imprez firmowych, a zamiast tego obserwuje się wykorzystywanie w tym celu następujących nowych technologii.

Eventy VR

Podczas imprez firmowych możliwe jest wynajęcie stanowisk VR, przy których za pomocą specjalnych gogli uczestnicy imprezy zostają przeniesieni do wirtualnej rzeczywistości. Jest to rodzaj rozrywki zapewniającej mnóstwo przeżyć i emocji. W jednej chwili można udać się w podróż do wirtualnej rzeczywistości i znaleźć się w wymarzonym przez nas miejscu, niezależnie od tego, czy będzie prawdziwe, czy fikcyjne.

Live streaming

Jest to niezwykle wygodna i ciesząca się dużą popularnością forma organizowania imprez firmowych, koncertów oraz różnych eventów. Polega na transmitowaniu obrazu i głosu w czasie rzeczywistym. Wykorzystując tę technologię, w wydarzeniu mogą brać również udział osoby znajdujące się na drugim końcu świata. Rzadko zdarza się, aby w imprezie firmowej mogli wziąć udział wszyscy pracownicy. Nawet jeżeli poczujemy się gorzej, lecz nadal będziemy mieli ochotę na firmową integrację, nic nie stoi wówczas na przeszkodzie. 

Technologia streamingowa umożliwi wzięcie udziału w imprezie, siedząc na kanapie w swoim domu.

Human Joystick

Human Joystick to rodzaj interaktywnej gry kinowej, w której może wziąć udział większa liczba osób. Dzięki systemom działającym na podczerwień oraz zamontowanym kamerom, osoby siedzące na sali, wykonując określone ruchy ciała, sterują wirtualną postacią poruszającą się na ekranie, zgodnie z nadanym przez nich kierunkiem. Istnieje także możliwość przygotowania gry zgodnej z upodobaniami klienta.

Zalety imprezy firmowej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

Do zalet tego rodzaju imprez należą przede wszystkim większa atrakcyjność względem tradycyjnych i dobrze znanych ofert na rynku. Istnieje możliwość brania udziału w imprezie nawet z zacisza swojego domu, co wiąże się z niebywałym komfortem. Atrakcje bazujące na nowinkach technologicznych wzbudzają wiele emocji oraz pobudzają wyobraźnię. Pozwalają doświadczyć wielu ekscytujących przeżyć, o które ciężko byłoby w rzeczywistości.

Wady imprezy firmowej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii

Zastosowanie nowych technologii w organizacji imprez nie jest pozbawione wad. Zaliczamy do nich duży koszt związany z ich wykorzystaniem oraz duże ryzyko niedostosowania wybranych rodzajów rozrywki do grupy odbiorców, co może spowodować osiągnięcie efektu odwrotnego od zamierzonego. 

To, co rzuca się na pierwszy rzut oka, to zepchnięcie na dalszy plan bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Wirtualna rzeczywistość nigdy nie zastąpi kontaktu osobistego. Kluczem do lepszego poznania siebie jest bezpośrednia rozmowa. Technologia wzbudza wielkie zainteresowanie, ale sprawia, że zamiast pogłębienia relacji międzyludzkich ludzie spędzają czas wirtualnie, a nie z drugim człowiekiem.

Zalety tradycyjnej imprezy firmowej

Tradycyjne integracje firmowe dają możliwość lepszego poznania siebie nawzajem. Odbywa się ono zazwyczaj podczas bezpośredniej, a nie wirtualnej rozmowy. Uczestnicy mogą się więcej od siebie dowiedzieć, ponieważ nie muszą obawiać się, że szef zwróci im uwagę na prowadzenie prywatnych rozmów w czasie pracy. Częstymi formami rozrywki są znane gry, które nie są związane ze światem wirtualnym oraz, dzięki którym zespół może się rzeczywiście zjednoczyć. Paintboll, spływy kajakowe, coachingi – to tylko niektóre z możliwych pomysłów urozmaicenia integracji.

Wady tradycyjnej imprezy firmowej

Niestety u wielu osób panuje nadal przekonanie, że tradycyjna impreza integracyjna to nic innego jak popijawa alkoholowa. Osoby niegustujące w tego rodzaju imprezach często nie biorą w nich udziału i mają na ich temat bardzo negatywne skojarzenia. Organizacja tego rodzaju wydarzenia wymaga sporządzenia dobrego planu imprezy, aby oprócz typowego biesiadowania została zapewniona rozrywka, w której rzeczywiście większość osób weźmie udział.

impreza

Organizacja imprez firmowych we Wrocławiu 

Jeśli zdecydujemy się na organizację imprezy firmowej we Wrocławiu, powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności o salę oraz zorientować się, jakie udogodnienia oferuje. Wskazane byłoby, aby była to sala, której wielkość będzie dostosowana do liczby osób, oraz w której wszyscy wygodnie się pomieszczą. Niezwykle ważne jest to, aby biesiadując przy wspólnym stole, można było uraczyć swoje podniebienie smacznym i gustownie podanym menu. 

Hotel Jasek Pemium oferuje swoim gościom wszystko, co potrzebne do zorganizowania udanej imprezy firmowej we Wrocławiu. Zapraszamy serdecznie do rezerwacji. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.