Szkoła tańca – zapisz się na kurs!

kurs tańca towarzyskiego bailando poznań

Taniec to bez wątpienia niezwykła i niepowtarzalna aktywność, którą można opisywać wyłącznie w samych superlatywach. Coraz więcej osób poszukuje swojej życiowej pasji, która pozwoliłaby choć na chwilę odetchnąć od monotonnej codzienności – przepełnionej pracą, nauką, jak również innymi wyczerpującymi obowiązkami. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie ciekawej i niezwykle pasjonującej aktywności, która wprowadziłaby do życia pozytywną energię. Zapisanie się na kurs tańca w tym przypadku jest doskonałym pomysłem, ponieważ aktywność ta doskonale wpływa na organizm i zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Taniec – jedna z najlepszych form aktywności!

Taniec pozwala wyładować stres i uwolnić się od napięcia, z którym coraz więcej osób się boryka. Poza tym, aktywność ta wzmacnia całe ciało i kształtuje sylwetkę. Aktualnie niezwykle popularny i modny stał się zdrowy styl życia, który często kojarzy się z dietą i wyczerpującymi treningami na siłowni. Jest to bez wątpienia stereotyp, ponieważ każda regularnie uprawiana aktywność fizyczna ma pozytywne przełożenie na zdrowie i pozwala zgubić zbędne kilogramy. Taniec to również wysiłek fizyczny, który wbrew pozorom może być naprawdę intensywny.

Uczęszczając na kurs tańca towarzyskiego możliwe jest utrzymanie dobrej formy, bez jakichkolwiek wyrzeczeń. Wiele osób nie przepada za aktywnością fizyczną, a mimo to chciałyby żyć aktywnie i zdrowo. Taniec bez wątpienia jest jedną z najlepszych form aktywności, która pozwala na czerpanie czystej radości z ruchu i wysiłku fizycznego. Każda osoba, która chciałaby polubić sport, powinna bez wątpienia rozpocząć swoją przygodę od tańca. Taniec pozwala przede wszystkim odkryć satysfakcję z ruchu, wzmacniając jednocześnie poczucie i kontrolę nad własnym ciałem. 

Kurs tańca towarzyskiego – na czym polega i dlaczego warto się zdecydować?

Taniec towarzyski znany jest od zarania dziejów, będąc jedną z najstarszych form tańca, która dużą popularnością cieszy się do dziś. W tańcu tym przewodniczy mężczyzna, który prowadzi kobietę w rytm muzyki. Warto jednak zaznaczyć, że taniec towarzyski jest bardzo zróżnicowany, dzięki czemu każda osoba rozpoczynająca swoją przygodę z tańcem może odnaleźć odmianę idealną dla siebie.

Każdy typ różni się od siebie przede wszystkim muzyką, techniką i wykonaniem np. tempem, taktem i krokami, które mają bezpośrednie przełożenie na całościowy charakter. Taniec towarzyski jest bez wątpienia jedną z ciekawszych form, ponieważ zawsze wykonywany jest w parach. Z tego względu ten rodzaj tańca jest niezwykle zmysłowy, często pełen namiętności i uczucia. W tym przypadku niezwykle istotna jest technika oraz pełne zaangażowanie partnerów, którzy powinni ze sobą współpracować. Wówczas tancerze mogą być zgranym duetem, tworzącym wspólnie swoistego rodzaju jedność.

Obecnie w tańcu towarzyskim został wprowadzony podział, który rozgranicza tańce turniejowe na standardowe i latynoamerykańskie. Warto jednak zaznaczyć, że poza tym istnieje wiele rodzajów tańca towarzyskiego, które nie są uznawane za turniejowe. Mowa tu o tańcu użytkowym, który skrywa w sobie wiele odmian, tworząc naprawdę pokaźną grupę. Taniec użytkowy stał się niezwykle popularny w Europie, ponieważ zachwycił wszystkich swoją prostotą. Dzięki swojej nieskomplikowanej formie, taniec użytkowy jest dla wszystkich – bez względu na wiek i stopień zaawansowania. 

Taniec towarzyski – jaki rodzaj wybrać?

Niezwykle ciekawymi formami tańca towarzyskiego są salsa, tango i bachata. Tańce te zachwycają przede wszystkim swoją zmysłowością i sensualnością. Każda osoba, która pragnie poczuć jedność ze swoim ciałem powinna wybrać się na kurs jednego z tych tańców. Warto dodać, że aktualnie wiele szkół tańca prowadzi zajęcia z tańca towarzyskiego solo, które skierowane są w szczególności dla pań. Kursy najczęściej organizowane są z salsy i innych tańców latynoskich, które są bardzo kobiecymi formami. 

Zajęcia z tańca bez wątpienia są dla wszystkich – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, bez względu na płeć. Aktywność ta wyzwala radość i uśmiech, przełamując jednocześnie wszelkie bariery. Kurs tańca budzi ambicje, rozwija pasje i pozwala przezwyciężać kompleksy. Dzięki tańcowi możliwe jest budowanie własnej wartości i pewności siebie. Z tego względu zajęcia taneczne to wspaniała aktywność, która uczy wytrwałości w osiąganiu celów i samozaparcia.