Jak zaprowadzić porządek wprowadzając do swojego życia skandynawski styl dekorowania wnętrz?

wnętrze skandynawskie

Usuń bałagan – wszystko, co może się z nim wiązać. Staraj się unikać zakupu rzeczy niepotrzebnych – jeśli przeprowadzasz się do nowego miejsca, pozbądź się jak największej ilości rzeczy. Najlepszym sposobem, aby uniknąć bałaganu jest go zobaczyć. Kładziemy duży nacisk na przechowywanie rzeczy i przyzwyczajmy się do ukrywania naszego bałaganu.

Styl skandynawski – funkcjonalność i wygoda

Styl skandynawski jest jednym z tych, które szanują przestrzeń oraz otoczenie. Funkcjonalność, przydatność oraz doskonały design, które idzie w parze z wysoką wytrzymałością są czymś co wyróżnia go pośród innych stylów, które coraz częściej możemy spotkać w nowo zaprojektowanych wnętrzach mieszkań bądź domów. W stylu skandynawskim zdecydowanie chodzi o prostotę oraz funkcjonalność. Mebel jest meblem, nie wieszakiem czy dekoracją. Skandynawski styl przywiązuje dużą wagę do solidności. Zadaniem krzesła jest podtrzymanie osoby siedzącej i zapewnienie jej wygody. Zadaniem stołu jest utrzymanie wielu posiłkach w garnkach, misach i innych naczyniach, do jego nóg należy zapewnienie stabilności, zaś powierzchnia ma być wygodna, nieśliska i łatwa w czyszczeniu. A zadaniem kanapy jest sprawienie komfortu i wygody. Jeśli masz starą sofę i chcesz nadać jej  nowe życie, warto samodzielnie zamontować tkaninę obiciową na kanapę. Aby mieszkanie lub dom został urządzony w stylu skandynawskim warto również zwrócić szczególną uwagę na paletę kolorystyczną. Styl skandynawski raczej nie oferuje barw żywych, bardzo kolorowych – tutaj dominują odcienie matowe, ziemiste – w przypadku mebli, ścian czy podłóg, oraz lekkie, pastelowe, delikatne w przypadku dodatków oraz akcesoriów.

kanapa skandynawska

Dlaczego styl z północy podnosi poziom magicznej atmosfery?

Odpowiednie przyjrzenie się temu stylowi pozwala wychwycić wiele elementów, które dotąd nie gościły w naszych domach. Istotą stylu jest zadbanie o magiczność oraz zapewnienie ludziom magicznej atmosfery. Dużą rolę gra tutaj światło. Możemy je wykorzystywać nie tylko w standardowy sposób – np. korzystając z lamp, ale także palić świece, używać światełek choinkowych, oświetlenia przypodłogowego czy małych światełek led w różnych miejscach. Wykluczenie bałaganu z naszego życia pozwala nam skoncentrować się na tym, aby udekorować nasze wnętrza w koncepcji, która oczaruje przybyłych do nas gości oraz zapewne także nas samych. Styl pochodzący ze Skandynawii to sposób na poprawienie także sobie nastroju.