Kariera aktora od podstaw dzięki agencji aktorskiej

kariera aktora - agencja aktorska

Rozpoczęcie kariery aktora może być wyjątkowo trudne. Konieczne jest zarówno posiadanie wielu umiejętności  jak i talentu, jednak niekiedy nawet to może okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z oferty agencji aktorskiej dzięki której każda osoba będzie miała możliwość sprawdzenia się w pracy aktora, nawet jeśli nie posiada żadnego doświadczenia w tej dziedzinie.

Agencja aktorska – pierwszy krok do sukcesu

Agencje aktorskie oferują kompleksową pomoc w rozwoju ścieżki kariery początkujących aktorów. Doo wielu agencji mogą zgłosić się zarówno profesjonalni i doświadczeni aktorzy jak i nowicjusze w tej dziedzinie. Istnieją również agencje przyjmujące nawet małe dzieci lub nastolatków. Już on wczesnego wieku mogą oni wypróbować swoich sił na planie filmowym lub w spocie reklamowym.

Agencja aktorska zajmuje się min promocją aktorów, podpisywaniem, negocjowaniem i egzekwowaniem warunków umów np. kontraktów pomiędzy wytwórniami filmowymi, teatrami produkcjami seriali, producentami reklam. Wyszukują oni także wszelkie castingi, organizują sesje zdjęciowych do gazet, a także pomagają statystom i epizodystom w otrzymaniu angażu. Niezależnie od wieku czy doświadczenia aktorów agencje skutecznie wspomagają ich karierę. Bardzo często współpracują one z konkretnymi producentami filmów czy seriali, przez co osoby zapisane do danej agencji mają znacznie większe szanse na zdobycie angażu.

Jak wygląda współpraca z agencją aktorską?

kariera aktorskaKażdy zapisany aktor jest tale informowany zarówno poprzez wiadomości SMS, maile lub telefony o możliwości wzięcia udziału w castingu, statystowania czy odgrywania roli. Utrzymywany jest stały kontakt z zapisanymi osobami, co buduje między obiema stronami więź porozumienia. Zapisanie się do agencji aktorskiej nie wymaga uiszczania żadnego rodzaju opłat. Zazwyczaj dopiero do otrzymaniu angażu od honorarium odejmowana jest ustalona wcześniej część, która jest przekazywana na rzecz agencji. Wszelkie aspekty związane z zasadami współpracy są szczegółowo zamieszczane na umowie podpisywanej podczas zapisywania się aktora.

Jak można zapisać się do agencji aktorskiej?

Aby móc skorzystać z oferty agencji aktorskiej w pierwszej kolejności należy udać się do siedziby danej firmy. Osobista wizyta umożliwia nawiązanie bliższego kontaktu i wzajemne zapoznanie się. Bardzo często na stronach internetowych agencji aktorskiej znajdują się specjalnie przygotowane formularze kontaktowe. Zapisując się do agencji konieczne jest przygotowanie wymaganej ilości różnych zdjęć przedstawiających aktora. Powinny być one wykonane profesjonalnie jednak dopuszczane są dobrej jakości zdjęcia amatorskie. W przypadku chęci zgłoszenia się osoby niepełnoletniej konieczna jest pomoc rodziców, którzy odpowiadają za przestrzeganie warunków regulaminu. Ponadto w przypadku planowania zmiany wizerunku należy podać takie informacje agencji. Ważne jest aby już po zapisaniu się uaktualniać swoje zdjęcia. Zalecane są zmiany raz do roku, jednak w przypadku dzieci muszą być one częstsze.

Dlaczego warto skorzystać z agencji aktorskiej?

Pomoc agencji aktorskiej zwłaszcza na początku kariery może okazać się najkorzystniejszym rozwiązaniem. Dzięki niej każdy ma szanse wykazać się na różnego rodzaju castingach czy przesłuchaniach. Nawet gdy dana osoba nie otrzyma od razu roli w kasowym filmie, może rozwijać się i ćwiczyć techniki aktorskie biorąc udział w spotach reklamowych czy mniejszych produkcjach serialowych. Budowanie wizerunku jest również ważnym elementem zawodu aktora, a skorzystanie z oferty agencji aktorskiej to umożliwia. Każdy zainteresowany niezależnie od doświadczenia, wieku czy wyglądu powinien zainteresować się możliwością podjęcia tak sukcesywnej współpracy.