Karboksyterapia, jako jeden z najskuteczniejszych zabiegów w medycynie estetycznej, jest wykorzystywana w przypadku problemów ze skórą.
Obecnie, zabieg karboksyterapii jest coraz częściej oferowany przez gabinety medycyny estetycznej. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz chętniej decydują się na jego wykonanie. Tego typu zabieg można wykonywać w wielu przypadkach. Co do wieku – pacjentami w gabinecie medycyny estetycznej mogą być osoby w przedziale wiekowym 10 – 99 lat.
Wskazania i przeciwwskazania do karboksyterapii
Nie każdy może skorzystać z dóbr, jakie oferuje nam medycyna estetyczna. Istnieją bowiem przeciwwskazania, które wykluczają nas z możliwości odbycia zabiegu. Większa część chętnych pacjentów kwalifikuje się na zabieg. Najbardziej znane wskazania, przez które decydujemy się skorzystać z zabiegu karboksyterapii, są:
- Cellulit,
- Cienie pod oczami,
- Rozstępy,
- Wiotkość skóry,
- Łysienie.
Pacjenci, którzy od dłuższego czasu borykają się z wymienionymi problemami, mogą się ich pozbyć się ich dzięki krótkiemu zabiegowi.
Zalety, jakimi cechuje się zabieg karboksyterapii, to przede wszystkim jego wysoka skuteczność. Jest on również bezpieczny, dzięki czemu pacjenci nie muszą się bać bólu ani groźnych powikłań. Karboksyterapia polega na punktowym dostarczaniu dwutlenku węgla pod skórę. Do przeprowadzania zabiegu stosowane są bardzo cienkie igły. Pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort związany z wbijaniem igieł w skórę. Zabieg trwa od 15 do 30 minut, więc skala bólu jest bardzo niska.
Trzeba dodać, że przed wykonaniem zabiegu, pacjent musi przejść wszystkie potrzebne badania, by zakwalifikować się do zabiegu. Wywiad z pacjentem jest konieczny by potwierdzić lub wykluczyć jakiekolwiek przeciwwskazania. Pacjent nie może nic zataić przed lekarzem, gdyż może się to wiązać z powikłaniami po zabiegu.
Kiedy karboksyterapia?
Powody, dla których pacjenci decydują się na przeprowadzenie zabiegu na własnej skórze, są różne przebarwienia, blizny i inne zmiany skórne. W wielu przypadkach, zmiany są powodem do kompleksów.
Jakie zmiany skórne można usunąć dzięki karboksyterapii? – Otóż, dzisiejsza medycyna estetyczna daje nam bardzo szeroki wybór na pozbycie się nieatrakcyjnych i często szkodliwych zmian skórnych. Problemy, jakie są usuwane dzięki karboksyterapii, to między innymi cellulit (znany również jako pomarańczowa skórka), zmarszczki czy przebarwienia skórne. Zdarzają się przypadki, w których kobiety bardzo wstydzą się wyglądu swojej skóry przez różne zmiany. Cellulit znajduje się nie tylko na udach lub w okolicach brzucha, ale również na ramionach. Może to być powodem do wstydu dla wielu osób. Zmarszczki z kolei mogą bardzo postarzać nawet bardzo młode kobiety. Karboksyterapia jest w takim przypadku odpowiedzią na problemy związane ze skórą.
Trzeba również dodać, iż przeprowadzenie takiego zabiegu wiąże się nie tylko z poprawą wyglądu. Czasem, zabieg z zakresu medycyny kosmetycznej może pomóc pozbyć się bólu i dyskomfortu związanego w konkretnymi problemami. Wykonanie karboksyterapii, zwłaszcza w przypadku dzieci, może mieć na celu jedynie zapewnienie zdrowego rozwoju. Skóra jest największym organem w naszym ciele. Należy więc dbać o nią w odpowiedni sposób i zapewnić sobie bezpieczeństwo. Jeśli czujemy, że zabieg estetyczny pomoże nam się pozbyć bólu czy kompleksów, warto się na niego zdecydować.
Profesjonalny zabieg karboksyterapii można odbyć w centrum Top Laser w Koszalinie. Pacjenci mogą liczyć na profesjonalne i indywidualne podejście lekarzy.