Krzewienie patriotycznych postaw

W życiu każdego społeczeństwa są momenty, w których warto odnieść się do symboli narodowych. Czasem są to imprezy sportowe, a czasem święta państwowe. W takich chwilach to, co rzuca się oczom wszystkich ludzi to zarówno barwy, jak i flagi państwowe. Taki widok cieszy ogromnie, bo to oznacza, że ludzie czują się tożsami z narodem, że są do niego przywiązani i dumni z tego, że mogą zaprezentować symbol związany z ojczyzną. Jednak ciekawe jest to czy za trzymaniem flagi idą głębsze postawy czy raczej jest to tylko prezentowanie jej dlatego, że cała reszta też tak robi. Różnie może być.

Młody patriota coraz częściej spotykany

Prawdopodobnie ma się do czynienia zarówno z autentycznymi postawami patriotycznymi, jak i zwykłym zewnętrznym prezentowaniem flagi państwowej. Więcej tych drugich postaw na pewno jest przy różnego typu imprezach sportowych, co zaś się tyczy świąt narodowych, to raczej przeważają postawy chcące zobrazować miłość do własnej ojczyzny. W zasadzie to obie postawy są chwalebne. Nie można powiedzieć, że postawa jednej osoby trzymającej flagę w dłoni jest bardziej wartościowa od drugiej. Szczególnie z tego względu, że nigdy nie zna się motywu postępowanie takiej czy innej persony. Niestety prawdziwą zmorą ludzi jest ocenianie zachowań każdego człowieka. Najgorsze w tym jest to, że nigdy się nie dogodzi osobom plotkującym. Obojętnie co się zrobi, to i tak będzie źle. W czasie święta narodowego ktoś nie wywiesi flagi państwowej to źle, bo to znaczy, że nie utożsamia się z ojczyzną, inna osoba idzie na jakiś marsz z barwami narodowymi w dłoni, to na pewno niebezpieczny nacjonalista. Obojętnie co się nie zrobi, to i tak będzie źle. Najlepszą receptą na takie zachowanie to nie przejmować się zupełnie z opiniami innych osób, tylko robić swoje. Wiadomo, że dużo bardziej cieszące są szczere postawy patriotyczne, a martwić może stanowisko tak wielu młodych ludzi twierdzących, że w nosie mają swój naród. Zastanowić się można wówczas, co w zasadzie poszło nie tak.

patriota

Prawda jest taka, że takie postawy nie biorą się z niczego, więc musiał zostać popełniony szereg błędów. Chyba że wcale o chodzi o nieumyślne uchybienia, ale celowe działania mające na celu wykorzenienie z umysłów i serc obywateli wszelkich przejawów miłości do kraju. Jak każdy wie narodem pozbawionym osób gotowych dla niego zginąć, bardzo łatwo kierować i pozbawić własnej tożsamości. Trzeba zatem robić wszystko, by nie dopuścić do takich działań. Nie chodzi oczywiście o paradowanie po ulicach z flagą w dłoni, bo nie na tym rzecz polega. Chodzi raczej o wykreowanie (chociaż nie jest to odpowiednie słowo) prawdziwie głębokich postaw patriotycznych. Aby ludzie stali się dumny z kraju, w którym żyją, za którego obronę ginęli przodkowie. A dlaczego to robili? By kolejnym pokoleniom żyło się lepiej. To jest niesamowite, że byli ludzie (i na pewno nadal tacy są), którzy poświęcili wszystko nie dla siebie, ale dla innych. Postawa godna pochwalenia i naśladowania. Miło zatem będzie, gdy za flagami państwowymi będą stać osoby szczerze kochające swój kraj. Wtedy naród będzie bezpieczny. Sklep Iflagi to zatem dobre miejsce dla każdego młodego patrioty.