Książki na lato

Czytanie książek to zawsze świetny pomysł. Czytanie rozwija, pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a także sprawia wiele przyjemności. Warto zatem znaleźć czas na dobrą lekturę, a wtedy na pewno się odprężymy i zanurzymy się w zupełnie innym świecie. Dzisiaj mamy wiele ciekawych propozycji do wykorzystania, więc każdy może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego pod każdym względem, a to jest przecież najważniejsze w takim momencie. Szczególnie warto czytać latem, gdy mamy więcej czasu i jesteśmy w stanie bardziej skupić się na lekturze.

Wśród ciekawych propozycji wydawniczych na lato, na pewno wyróżniają się książki katalońskiego pisarza, Jaume Cabre. Jego powieść „Wyznaję” stała się wielkim hitem wśród czytelników. W jego powieściach można się przenieść do zupełnie innej rzeczywistości, przeżywać niesamowite historie razem z bohaterami i nigdy nie mieć dość, mimo iż są to dość opasłe tomy. W Polsce wydane zostały jeszcze „Głosy Pamano oraz „Jaśnie Pan” jego autorstwa. To wspaniała lektura, jaka zapewni nam wiele stron wspaniałych wrażeń.

Warto także sięgnąć po najnowszą powieść Arturo Pereza-Reverte. To hiszpański pisarz, który wyróżnia się szczególnym podejściem do pisania książek i zbierania do nich materiałów. Tym razem uciekał wraz z grafficiarzami przed policją i poznaje tajemnice nielegalnej, ale jakże fascynującej sztuki ulicy. „Cierpliwy snajper” to zdecydowanie książka, jaką należy przeczytać tego lata.

Na koniec warto zwrócić uwagę na wspaniałe opowiadania laureatki nagrody Nobla, Alice Munro. Tutaj właściwie każdy tytuł jest strzałem w dziesiątkę. Teksty są pięknie napisane, bohaterowie różnorodni, ciekawi, intrygujący. To prawdziwa czytelnicza uczta, jakiej nie można przegapić.

Czytanie książek latem sprawia podwójną przyjemność. Mamy wreszcie czas na to, by postawić na swoje pasjonujące lektury i nic nie jest w stanie nam przeszkodzić. Warto zatem sięgnąć po dobrą literaturę, a na pewno będziemy zadowoleni z czasu spędzonego w ten sposób. Czytanie to zawsze najlepsza opcja do wykorzystania latem i nie tylko.