Kufry na kosmetyki – niezbędnik każdego wizażysty

Makijażyści, wizażyści, fryzjerki, kosmetyczki – każdy, kto działa na co dzień w jako pewnego rodzaju stylista musi mieć szansę swobodnego przemieszczania się ze swoim sprzętem i materiałami do kolejnych klientów. Cały arsenał kosmetyków do twarzy, włosów czy paznokci potrafi być nie tylko niezwykle ciężki i zajmować sporo przestrzeni, ale też być na tyle wrażliwy na uszkodzenia, że przewożenie go luzem, w niezorganizowanym bałaganie byłoby mało praktyczne. Ratunkiem dla nich są więc specjalne kufry na kosmetyki, które wyglądem przypominają raczej małe szafy na kółkach. Jak wybrać odpowiedni kufer dla makijażysty, by zawsze mieć pod ręką wszystko, co niezbędne?

Kufry dopasowane do Twoich potrzeb

Nie każdy wizażysta potrzebuje od razu dużego kufra na kółkach, w którym z powodzeniem zmieści połowę zapasu kosmetycznego ze swojego salonu. Często nawet małe skrzyneczki wystarczą, by przygotować się do pracy nad makijażem dla panny młodej i jej świty. Jeśli więc dopiero zaczynasz przygodę z wizażem i rozpoczynasz kolekcjonowanie kosmetyków lub jeśli wybierasz się na małe zlecenie i wiesz dokładnie jakich kosmetyków potrzebujesz, mały organizer lub kosmetyczka z pewnością okażą się dla Ciebie najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem.

Jak ocenić, czy dany rozmiar kufra na kosmetyki będzie dla Ciebie odpowiedni? W dobrym kufrze powinny zmieścić się wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania makijażu, a więc pędzle, gąbeczki, czy małe lustro, ale też podstawowe kosmetyki, z pomocą których wykonasz pełen makijaż. Kilka rodzajów podkładów, cienie do powiek, pudry, bronzery, róże, rozświetlacze, tusze do rzęs z zapasowymi szczoteczkami – do kufra można władować naprawdę wiele kosmetyków i jedynie Ty możesz zadecydować, czy mały kufer będzie dla Ciebie wystarczający. Pamiętaj jedynie, by zawsze zostawić sobie mały margines wolnej przestrzeni na wypadek konieczności zabrania dodatkowych kosmetyków czy sprzętu na wizytę u klientki.

Jak zorganizować wnętrze kosmetycznego kufra?

Kufer na kółkach ZÜCA Flyer Artist - Black on Black Frame

Kufer: https://glowstore.pl/pl/kufry-i-organizery-na-kosmetyki/pid1812-kufer-na-kolkach-zuca-flyer-artist-black-on-black-frame.html

Im więcej kosmetyków posiadasz, tym trudniejsze będzie skuteczne upakowanie ich w kufrze. Osoby pracujące zawodowo jako wizażyści często wybierają więc większe organizery, nawet jeśli nie wypełniają ich po brzegi, bo to właśnie tam producenci dbają najlepiej o właściwą organizację wnętrza kufra kosmetycznego. Przegrody na kosmetyki w płynie, specjalne kieszonki na buteleczki z podkładami, dodatkowe organizery na pędzle i przybory kosmetyczne, usztywniane przegrody na produkty sypkie – im więcej ciekawych rozwiązań wewnątrz kufra, tym łatwiej będzie Ci zapakować wszystkie kosmetyki w odpowiedniej kolejności i korzystać z nich swobodnie podczas pracy. Organizacja w kufrze kosmetycznym to podstawa, o której nie może zapominać żaden wizażysta. Otwierając perfekcyjnie posegregowaną szafę kosmetyków przy kliencie z pewnością wypadniesz bardziej profesjonalnie niż kosmetyczka, która po otworzeniu kufra musi zbierać wszystkie kosmetyki z podłogi.

Znalezienie kufra kosmetycznego w drogerii stacjonarnej graniczy z cudem, dlatego pierwszym miejscem, w jakim należy szukać rozwiązania odpowiedniego dla Twoich potrzeb będzie drogeria internetowa. Spory wybór różnej wielkości kufrów i organizerów oferuje między innymi drogeria https://glowstore.pl/pl/, na której stronie znajdziesz zarówno małe podróżne kufry kosmetyczne, jak i profesjonalne szafy na kółkach dla wizażystów i kosmetyczek. Pamiętaj, by przy wyborze kufra w sieci zawsze przeanalizować na zdjęciach jego wnętrze, a na żywo porównać sobie jego wymiary ze schowaną w szafie walizką czy plecakiem. To najłatwiejszy sposób, by wyobrazić sobie rzeczywisty rozmiar kufra i oszacować, czy tak duży lub tak mały organizer z pewnością wystarczy, by pomieścić Twoje kosmetyki. Warto poczytać też opinie o danym kufrze lub podpytać o najlepszy wybór znajomych z branży – każdy ma w tej kwestii swoje preferencje, ale bardziej doświadczeni wizażyści z pewnością odradzą Ci rozwiązania, które na pewno się nie sprawdzą.

Każdy kufer kosmetyczny można ocenić pod kątem jego wad i zalet, więc ostatecznie to od Ciebie zależy, który okaże się najłatwiejszy i najbardziej poręczny w pracy. Na podstawie stosowanych kosmetyków możesz z łatwością ocenić jaki rodzaj organizacji sprawdzi się w Twoim kufrze najlepiej. Czy duży organizer jest w pracy wizażysty niezbędny? Jeśli planujesz odwiedzać swoich klientów w terenie, czy to na weselach czy w domach, bez kufra trudno będzie zabrać ze sobą wszystkie kosmetyki.