Medalik na komunię dla chłopca – jak wybrać prezent?

medalik na komunię

Komunia w życiu każdego dziecka jest bardzo ważnym wydarzeniem. Rodzice, chrzestni oraz cała rodzina przybywa do miejscowości, w której to organizowana jest komunia.

Z takiej okazji wszyscy członkowie rodziny kupują dziecku prezent. Medalik jest nieodłączną częścią tej uroczystości, dlatego na długo przed komunią, rodzice lub chrzestni zakupują odpowiedni medalik dla dziecka. Wybór właściwego medalika dla chłopca nie powinien być zbyt trudny – musimy trafić do odpowiedniego sklepu. Medalik powinien być dopasowany jeśli chodzi o rozmiar. Dodatkowo, ważny jest wybór dobrego koloru – w różnych regionach dominują złote medaliki lub srebrne. Oczywiście, medalik zakupuje się już wraz z łańcuszkiem. Ważny jest wybór odpowiedniej stali, lub innego tworzywa z którego wykonany jest medalik.

Jaki medalik na komunię wybrać?

Najbardziej popularny prezent jaki otrzymujemy na komunię to medalik. Elegancka i ważna zawieszka wraz z łańcuszkiem, symbolizują pamiątkę uroczystości komunijnej. Medaliki zawsze mają wizerunek Maryi lub Jezusa. Wiele jest typów medalików, przez co nie zawsze jego wybór może być łatwy. Medaliki występują w dwóch najbardziej popularnych formach – w złotej i srebrnej. Oba te kolory cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego też warto pomyśleć o kolorze dodatkowo uzgadniając z członkami rodziny wybór. Dużo zależy od ofert, jakie są dostępne, jednak często wybierany jest kolor złoty. Medalik jest jednym z najważniejszych prezentów otrzymywanych przez dziecko. Elegancki medalik na komunię chętnie noszony jest przez dzieci, dlatego wybór odpowiedniego medalika powinien być przemyślany.

Gdzie kupić medalik?

biżuteria na komunięWiele jest sklepów, do których możemy wybrać się po zakup medalika. Największy wybór możemy spotkać w sklepie z dewocjonaliami, w księgarniach chrześcijańskich lub w Internecie. Medalik na komunię powinien mieć znaczenie sakralne – powinien on być przede wszystkim symbolem i pamiątką przyjęcia Komunii Świętej. Możemy więc poszukiwać sklepów w naszym mieście lub w Internecie. Odpowiednie oferty pozwolą nam na zakup wysokiej jakości medalika. Ważne jest to, by zwrócić uwagę na wygląd, wielkość oraz kolor medalika. Musimy dokonać wyboru odpowiednio wcześnie, by móc mieć możliwość na wybieranie spośród wielu opcji.

Różne opcje do dodatkowego ozdobienia medalika

Często rodzice lub chrzestni wybierają opcję dodatkową, która jeszcze bardziej zdobi medalik i nadaje mu bardziej niezwykłe znaczenie. Jedną z takich opcji jest wykonanie graweru z dedykacją, krótkim cytatem bądź z datą komunii. Na różne sposoby możemy więc dodać charakteru naszemu prezentowi, którym jest medalik. Istotną sprawą jest również wizerunek świętego na zawieszce. Medalik i łańcuszek powinny być wyprodukowane z wysokiej jakości stali, złota lub srebra. Dlatego warto jest rozpocząć poszukiwania odpowiedniego medalika na długo przed uroczystością komunijną.

Medaliki oraz inne opcje na prezent komunijny można wybrać spośród szerokiego asortymentu księgarni katolickiej online Rhema.