Mieszkanie w standardzie willowym? Tak, możesz je mieć!

Mieszkanie w standardzie willowym

Dom – jest to miejsce wyjątkowe, miejsce, w którym każdy z nas powinien czuć się jak najlepiej. To tam wracamy zmęczeni po ciężkim dniu pracy, gdy chcemy się od wszystkiego odizolować i o wszystkim wokół zapomnieć. Zaszywamy się we własnej kuchni czy też sypialni i próbujemy choć na chwilę się odciąć od zewnętrznego świata. Dlatego też warto naprawdę się przyłożyć do urządzania swojego mieszkania, zrobić to tak, żeby w stu procentach nam się ono podobało, żebyśmy każdego dnia wracali do niego z prawdziwą i ogromną przyjemnością.

Jaki standard Ci pasuje?

            Gusta dotyczące mieszkań są bardzo różne. Generalnie ludzie dzielą się na tych, którzy uwielbiają wieś, i na tych, którzy nie mogliby żyć poza miastem. Ci pierwsi zazwyczaj są wielbicielami domów jednorodzinnych. Bardzo cenią sobie prywatność i nie lubią mieć sąsiadów bliżej niż za wysokim żywopłotem. Poza tym kochają swój mały ogródek, w którym spędzają niemalże każdą wolną chwilę. Czasem pielą grządki i sadzą nowe rośliny, a innym razem rozkładają leżak i pochłania ich dobra książka. Zimowe wieczory spędzają na planowaniu, jakie kwiatki zasieją w przyszłym roku. Inni znów tego typu dom uważają za szalenie niepraktyczny. Przeraża ich wizja kupowania opału, wstawania wcześnie rano, by napalić w piecu i odśnieżyć podjazd, ciągłych napraw i problemów, z którymi będą sobie musieli całkowicie samodzielnie poradzić. Zamiast tego zdecydowanie wolą mieszkanie willowe w mieście, gdzie wszędzie będą mieli blisko, a jednocześnie nie zabraknie im zieleni i prywatności. Wybierają więc ładne, strzeżone osiedla, na których znajdą zarówno place zabaw, jak i kawiarnie oraz podziemne parkingi. Jeszcze inni są znacznie mniej wymagający i zadowala ich zwyczajne mieszkanie w bloku. Przecież nawet jeśli jest ono dość ciasne, to wystarczy odrobina dobrego gustu i kreatywności, by osiągnąć efekt funkcjonalnego i praktycznego wnętrza.

Mieszkanie w wysokim standardzie

Lepsze mieszkanie czy dom?

A więc – mieszkanie willowe, w bloku czy domek jednorodzinny? Niech każdy zdecyduje sam. W końcu chodzi o to, by to on się dobrze tam czuł. Zresztą jak od dawna wiadomo, tak naprawdę domu nie stanowi budynek, ale ludzie, którzy w nim przebywają, ciepłe relacje pomiędzy nimi. Może więc warto nieco mniej czasu poświęcić na wybieranie koloru ścian, dodatków, akcesoriów, a zamiast tego skupić się na trosce o naszych najbliższych?