Na jaką okazję można założyć sztuczną biżuterię?

ślub boho

Obowiązujące trendy zmieniają się bardzo szybko. W związku z tym zmianie ulegają także kryteria mówiące nam o tym, co i kiedy możemy założyć. A jak jest ze sztuczną biżuterią? Możemy nosić ją zawsze i wszędzie, czy czasem jednak lepiej z niej zrezygnować? Czy jest możliwe znalezienie modelu na każdą okazję? Sprawdzamy!

Sztuczna biżuteria na co dzień i od święta

Wyjście do sklepu, na lunch z przyjaciółkami, randka… Każda z nas chce zawsze dobrze wyglądać, a sztuczna biżuteria, ze względu na swoją różnorodność, może być w tym bardzo pomocna. Znalezienie sztucznej biżuterii, która nadawałaby się na każdą okazję, nie jest zbyt problematyczne, wzorów jest mnóstwo. Biżuteria tego typu często wygląda równie dobrze, jak ta wykonana ze złota lub srebra.

Istnieją jednak takie okazje, które wymagają od nas o wiele bardziej stonowanego ubioru, choćby takie jak rozmowa o pracę czy spotkanie biznesowe. Wówczas rezygnujemy z barwnych, wielkich naszyjników czy bransolet i decydujemy się na modele delikatniejsze, mniej przykuwające uwagę.

Noszenie sztucznej biżuterii nie jest żadną modową wpadką, każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego na daną okazję. Coraz częściej, głównie ze względów finansowych, sztuczna biżuteria jest wykorzystywana przy takich okazjach jak ślub. Jakość dostępnej obecnie na rynku sztucznej biżuterii nie jest tak niska, jak się niektórym wydaje…

biżuteria sztuczna

Na co zwrócić uwagę?

  • Ważną sprawą jest wiek. Panie w bardziej sędziwym wieku nie będą wyglądały zbyt dobrze w zbyt wyrazistych i odważnych błyskotkach. Bardziej pasują one młodszym kobietom.
  • Ozdoby powinny być dobrane do sylwetki. Mogą one odwracać uwagę od mankamentów sylwetki, które chcemy ukryć.
  • Unikajmy przesadnie długich kolczyków przy pociągłej twarzy. Optycznie wydłuży się ona jeszcze bardziej.
  • Przy krótkiej szyi zalecane są dłuższe naszyjniki, przy długiej – krótsze. Wszystko musi się optycznie równoważyć.
  • Sztuczna biżuteria jest dobra na każdą okazję, z jej wyborem możemy poszaleć latem lub na imprezie. Warto też korzystać z gotowych zestawów, których elementy idealnie do siebie pasują. Kupić możemy je w sklepach internetowych z tanią biżuterią sztuczną, takich jak Lacante.
  • Unikajmy kiczu. Albo wielkie kolczyki, albo wielki wisior. Nigdy jedno i drugie naraz.
  • Odważniejsza biżuteria oznacza skromniejsze tło. Rezygnujemy z nadmiaru wzorów i kolorów (z wyjątkiem stylu boho – wówczas biżuteria staje się głównym elementem stylizacji).
  • Ważny jest dobór ozdób, nie tylko do kształtu twarzy i długości szyi, lecz też do całości sylwetki. Duże, ciężkie wisiory i bransolety nie są wskazane dla pań o filigranowej budowie, ponieważ będą przytłaczające. Z kolei biżuteria zbyt delikatna będzie niedostrzegalna przy pełnych kształtach.

Inną zaletą sztucznej biżuterii jest to, że jest ona o wiele bardziej uniwersalna. Na tę prawdziwą nie może pozwolić sobie każda z nas. Biżuteria sztuczna to różnorodne dodatki w korzystnych cenach, tworzone z kolorowych kamieni, paciorków, piórek, frędzli. Jeśli ktoś ma odrobinę artystycznego zacięcia, to może taką biżuterię produkować samodzielnie, niemalże ze wszystkiego, co ma pod ręką. Kto wie… może któraś z nas wykreuje nowy trend?