Nowe życie ozdobnych torebek papierowych

torebki prezentowe

Często nie wiemy, co zrobić z zalegającymi domowe półki papierowymi torbami po prezentach. Wystarczy odrobina kreatywności i czasu, a stare torby staną się pięknymi designerskimi ozdobami naszego mieszkania. Oto kilka sposobów wykorzystania toreb prezentowych z papieru.

Torebka renifer na świąteczny prezent

Starą torebkę na prezenty możemy wykorzystać w okresie świat Bożego Narodzenia. W tym czasie obdarowujemy się upominkami, które należy pięknie zapakować, szczególnie torba renifer na świąteczny prezent ucieszy każdego malucha. Do wykonania jej będą potrzebne następujące materiały: papierowa torba prezentowa, których wiele mamy w domu, jasny i czerwony papier, biały i czarny papier, cienki drucik, brązowa bibuła, nożyczki, klej, zszywacz. Aby wykonać torebkę renifer, należy wyciąć z białego papieru dwa eliptyczne kształty na oczy i dwa kółka czarne na źrenice, po czym przykleić klejem do torby papierowej najpierw białe oczy, a potem na nie czarne źrenice. Z jasnego papieru należy wyciąć eliptyczny kształt, który będzie pyszczkiem zwierzątka i nakleić go tak, aby w 1/3 zakrywał oczy renifera, a na środku pyszczka nakleić czerwone kółko wycięte z papieru, które będzie nosem zwierzątka. Z brązowych drucików trzeba uformować rogi, owinąć je brązową bibułą i zszywaczem przypiąć do rogów torebki. I gotowe.

Pudełko z puszek oklejone papierowymi torbami prezentowymi

W domu często nie wiemy, co zrobić z puszkami pozostałymi po herbacie, kawie, czy słodyczach. Można je wykorzystać do przechowywania różnych drobiazgów, których w domu nie brakuje. Aby stały się pięknym elementem dekoracyjnym i nabrały oryginalnego wyglądu, można je okleić papierem z ładnej torby na prezenty, pozostałej po rodzinnych uroczystościach, czy świętach. Do wykonania pudełka będą potrzebne następujące materiały: puszka, ozdobne torebki papierowe na prezenty, taśma maskująca, nożyczki, marker, klej do decoupage, linijka, pędzel gąbkowy, nożyk do cięcia, klej hobbistyczny, tasiemka.

Aby wykonać ozdobne pudełko z puszki, należy zaznaczyć markerem miejsce, do którego zachodzi wieczko puszki i na nie nakleić taśmę maskującą, ponieważ po przyklejeniu papieru do niej puszka musi się zamknąć. Następnie zgodnie z wymiarami puszki należy wyciąć kawałki papieru z torebek ozdobnych. Dla wygody i łatwiejszego przyklejania najlepiej wyciąć kilka pasków. Następnie za pomocą pędzla gąbkowego trzeba nałożyć klej na powierzchnię puszki i przykleić kawałki ozdobnego papieru wyciętego z torebek prezentowych, a potem trzeba nałożyć klej na papier i wygładzić wszystkie nierówności.

Kolejnym krokiem jest wycięcie z papieru obrysowanego na nim kształtu wieczka i ponacinanie jego brzegów dla łatwiejszego przyklejenia. Następnie smarujemy wieczko klejem i przyklejamy wycięty kształt dokładnie, dopasowując szczególnie ponacinane brzegi. Kolejnym krokiem jest nałożenie warstwy kleju na wieczko z przyklejonym papierem i jeszcze raz puszkę. Odklejamy taśmę maskującą. Dla ozdobienia brzegów wieczka możemy przykleić do niego tasiemkę klejem hobbistycznym. I gotowe. zakładka do książki

Zakładka do książki

W domu często szukamy czegokolwiek, żeby zaznaczyć, w którym miejscu skończyliśmy czytać książkę. Sami możemy zrobić zakładkę – wykorzystując torebki prezentowe. Do jej wykonania będzie potrzebne: biała kartka z bloku technicznego, torebka na prezent, klej, dziurkacz, wstążka. Z białego papieru technicznego wycinamy kształt zakładki, jaki chcemy uzyskać, następnie z torebki papierowej wycinamy kształt zakładki, ale nieco mniejszy i naklejamy na biały papier, aby powstały białe obwódki na zakładce. Kolejnym krokiem jest pokrycie zakładki z obydwu stron folią samoprzylepną i obcięcie wystających poza zakładkę części folii. Za pomocą dziurkacza robimy dziurkę na górze zakładki i zawiązujemy wstążkę. I gotowe. Aby generować jak najmniej śmieci, możemy wykorzystywać stare torebki prezentowe i w ten sposób dawać im nowe życie.