Opieka nad dziećmi podczas wesela – dlaczego warto wybrać animatora?

przyjęcie weselne - dzieci na weselu

Wesele jest wyjątkowym momentem, na który zapraszane są całe rodziny. Bardzo często problemem staje się zorganizowanie czasu dla dzieci, które często biorą udział w owych uroczystościach. Pary młode coraz chętniej decydują się na zapewnienie rozrywki dzieciom, dzięki czemu będą się dobrze bawiły pod opieką, a sami rodzice również uzyskają możliwość radosnego biesiadowania.

Kim jest animator czasu wolnego dla dzieci?

Nawet najbardziej grzeczne i cierpliwe dzieci podczas długo trwającego biesiadowania przy stołach zaczynają się nudzić i namawiają rodziców by wrócić do domu. Niezadowolenie dzieci bardzo często psuje atmosferę całej rodziny. Bardzo często zdarza się również sytuacja, gdy goście posiadający małe dzieci całkowicie rezygnują z uczestnictwa w weselu. Zdecydowanie się na animatora sprawi, że nie będą musieli opuszczać uroczystości. Aby zapobiec takim sytuacjom najlepiej z góry zorganizować maluchom konkretną rozrywkę.

Animator często znajduje zatrudnienie właśnie podczas wesel. Jego zadaniem jest zorganizowanie czasu dla najmłodszych tak aby mogli oni w bezpiecznych warunkach się bawić. Wypełnia on czas między posiłkami aktywizując maluchy do różnych rodzajów zabawy. Niekiedy sami animatorzy przebierają się za postacie z bajek co dodatkowo stanowi wyjątkową atrakcję. Mimo, że obecność animatora jest tylko możliwością, obecnie coraz więcej par młodych decyduje się na takie udogodnienia, zwłaszcza jeśli w rodzinie jest duża ilość dzieci.

Jak animatorzy organizują czas dzieciom?

dzieci na weselu i ślubieZabawy animacyjne są zazwyczaj prowadzone w sporej odległości o głównej sali, gdzie bawią się dorośli. Dzięki temu zarówno rodzice jak i dzieci czują się dobrze w swoim towarzystwie i mogą oddać się przyjemnościom. W zabawach zazwyczaj mogą brać udział tylko dzieci powyżej 3 roku życia. Młodsze maluchy muszą pozostać pod opieką któregoś z opiekunów. Na jednego animatora przypada ok.10 dzieci, dzięki czemu jest on w stanie doglądnąć każdego z nich. Niekiedy przygotowywany jest również osobny stół szwedzki, na którym znajdują się przekąski specjalnie przeznaczone dla dzieci. Dzięki temu mogą one zaspokoić pragnienie lub sięgnąć po przekąskę bez konieczności wracania do głównej sali.

Wśród atrakcji bardzo często znajdują się warsztaty plastyczne, gry plenerowe, zabawy integracyjne. Są one dobierane do średniego wieku dzieci, tak aby wszystkie mogły brać w nich udział. Niekiedy w zależności od zainteresowania pary młodej malowane są twarze lub organizowane pokazy eksperymentów naukowych. Gdy wesele organizowane jest w okresie występowania wysokich temperatur często stawiane są dmuchane zjeżdżalnie oraz inne atrakcje na świeżym powietrzu.

Kiedy zdecydować się na pomoc animatora podczas wesela?

Wiele par nie może zdecydować się czy korzystać z oferty animatora, czy pozostawić dzieci pod opieką swoich rodziców. Warto w pierwszej kolejności przeanalizować ile dzieci przybędzie ze swoimi rodzicami. Jeśli ich liczba będzie równa lub większa niż 10 zdecydowanie się na animatora będzie dobrym pomysłem. Wówczas utworzy się niewielka grupka, którą z powodzeniem będzie mogła zająć się jedna osoba. Następnym etapem jest wybranie oferty i pakietu. Koniecznie należy dokładnie doinformować się jak dokładnie wygląda opieka danego animatora oraz sposób prowadzenia zabaw. Dodatkowo istotne jest aby sprawdzić jego doświadczenie – nie warto ufać przypadkowym osobom. Pamiętajmy, że wesele to niezwykła chwila, dlatego warto dokładnie zaplanować każdy szczegół, a potem cieszyć się udaną zabawą do białego rana.