Oryginalna biżuteria na co dzień

sklep z biżuterią Art-Jewels

Wiele kobiet lubi świadomość, że przy włosach, na szyi lub na dłoniach coś delikatnie połyskuje, przyciągając spojrzenia. Rzadko jednak decydujemy się na biżuterię na co dzień, poza wyjątkowymi okazjami. Dla niektórych kobiet decydujące jest kryterium praktyczne – biżuteria może przeszkadzać w pracy lub opiece nad dzieckiem. Boimy się ją zniszczyć, jeśli pracujemy dłońmi – przy produkcji albo z żywnością – lub kiedy używamy detergentów. Najczęstszą przyczyną tego, że nie nosimy biżuterii do pracy jest przekonanie, że eleganckie kolczyki czy naszyjnik “nie pasują”.

Biżuteria nie tylko od święta

Być może przekonanie to bierze się z tego, że biżuteria kojarzy się większości z nas z ważnymi wydarzeniami – z oficjalnymi spotkaniami, z uroczystościami, w każdym razie z jakąś wyjątkową sytuacją, której charakter podkreślamy także niecodziennym strojem. Tymczasem biżuteria nie musi wiązać się jedynie z takimi okazjami – warto rozszerzyć to pojecie także na zabawne kolczyki, które wiele kobiet nosi na co dzień. To także delikatne bransoletki czy kolorowe korale. W ten sposób zobaczymy, że w naszym codziennym życiu jest o wiele więcej “okazji”, aby jednak biżuterię założyć.

Oczywiście wiele zależy od stylu życia. Ale jeśli masz pracę, która nie wiąże się z koniecznością zmiany stroju – w tym ze zdejmowaniem biżuterii, nawet pierścionków, ze względu na ryzyko porażenia prądem itp. – zastanów się, czy lekki naszyjnik z oryginalną zawieszką albo dyskretne kolczyki nie sprawiłby ci przyjemności?

biżuteria

Jak dobrać dodatki?

Wiele kobiet zastanawia się, jak poprawić swój wygląd. Przeglądają ze zniechęceniem swoją garderobę, śledzą najnowsze trendy w modzie – tymczasem często wystarczy bardzo niewiele, aby znacząco odmienić swój wizerunek. Zadbaj o to, by mieć w szafie zestaw bazowy – proste, dobrze dopasowane do sylwetki ubrania, najlepiej o w miarę jednolitych barwach. Do nich można dowolnie dobierać dodatki, tworząc każdego dnia nową, niepowtarzalną kreację.

Oto przykładowe zestawy:

  • do biura – oksfordki; proste spodnie, najlepiej typu skinny lub klasyczne rurki; koszula lub gładka bluzka; bawełniany żakiet; długi łańcuszek z zawieszką w kolorze ciemnego złota; kolczyki stylizowane na stare złoto lub orientalnie;
  • na wyjście ze znajomymi – kozaki za kostkę; popielate rajstopy lub legginsy; długi sweter o luźnym splocie; wełniany szalik w intensywnym kolorze; duże kolczyki;
  • na wieczór – czarne szpilki; cieliste pończochy; klasyczna mała czarna; kolia z kamieniami; marynarka lub trencz z dzianiny.