Oryginalne ozdoby z drewna

dodatki drewniane

Drewno ma ponadczasowy charakter i doskonale sprawdza się we wnętrzach, zarówno jako część wystroju – w postaci mebli, podłóg czy stolarki drzwi i okien – jak i w postaci dekoracji nawiązujących do naturalnych barw czy wzorów. Surowa lub wyszlifowana faktura drewna dodaje każdemu wnętrzu nieco surowego klimatu. Zależnie od wybranych stylizacji ozdoby z pnia drzewa i wszelkie drewniane dodatki mogą pomóc w wykreowaniu klimatu raczej rustykalnego lub właśnie nowoczesnego.

Drewniane dodatki w domu

Uniwersalność drewna sprawia, że drewniane dodatki doskonale sprawdzają się zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i we wnętrzach nawiązujących raczej do tradycyjnych czy klasycznych rozwiązań architektonicznych. To popularny surowiec wykorzystywany do produkcji mebli i stolarki znajdującej się na podłogach, w oknach a nawet na ścianach – dlatego wszelkiego rodzaju dodatki drewniane bez większego trudu można wpisać w przestrzeń mieszkania.

Dodatki tego rodzaju mogą stanowić element funkcjonalny – pełnią często rolę stolików, podstawków czy półeczek. Można także wybrać raczej dekoracyjne ozdoby z pnia drzewa czy innego rodzaju drewniane bibeloty, które pozwolą w domu wykreować wrażenie swojskości i przytulności oraz ciepłą atmosferę.ozdoby z pnia drzewa

Ozdoby z pnia drzewa na przyjęciach

Inną formą wykorzystania drewnianych dodatków są oryginalne ozdoby z pnia drzewa, które mogą posłużyć jako część aranżacji dekoracji na przyjęciach. To forma ciesząca się coraz większą popularnością wśród osób organizujących wesele – tego rodzaju rustykalne dodatki weselne pozwalają na przygotowanie niebanalnej dekoracji, która stworzy w sali weselnej niepowtarzalny klimat. Wybierając delikatne dodatki czy masywne plastry drewna wykrojone z pnia drzewa wybranego gatunku można zyskać oryginalny dodatek do dekoracji stołu.

Rustykalne dodatki weselne w formie drewnianych ozdób mogą również zyskać funkcjonalność, jeśli np. drewniane plastry zastąpią patery na przekąski, podstawki pod kubki czy nawet winietki albo inne upominki dla gości. To oryginalny sposób wprowadzenia w klimat wesela świeżości i naturalności. Niestety niewiele podmiotów oferuje dobre gatunkowo drewno, przygotowane we właściwy sposób. Trzeba ostrożnie wybierać tego rodzaju dekoracje, współpracując jedynie ze sprawdzonymi producentami podobnych rozwiązań.