Pranie tapicerki

biały fotel w nowoczesnym stylu

Tapicerki są jednym z elementów, które są szczególnie trudne w czyszczeniu. Z prawdziwej lub sztucznej skóry lub z całkowicie syntetycznego materiału, tapicerki łatwo się brudzą. Usunięcie z nich tłustych lub zeschniętych plam, jest dla wielu osób niemożliwe, szczególnie w przypadkach, gdy sami próbujemy pozbyć się ich na własną rękę. Domowe sposoby nie zawsze mogą działać. Często bowiem, nie dysponujemy na tyle silnymi środkami, które mogłyby trwale usunąć uciążliwe plamy z tapicerek.
W takim przypadku, warto skorzystać z oferty specjalistycznej firmy, która oferuje profesjonalne usługi czyszczenia tapicerek. Pracownicy zajmują się czyszczeniem zarówno pojedynczych elementów tapicerki samochodowej, jak i całego wnętrza auta.
Usługa, jaką jest pranie tapicerek, jest dziś bardzo powszechna. Wnętrza samochodów – zwłaszcza te o jasnych kolorach – oraz meble ze skórzanym obiciem, często po zabrudzeniu nie dają się domyć. Plamy, które są widoczne na materiale, mogą bardzo przeszkadzać w ich codziennym użytkowaniu.

Rodzaje tapicerek, a pranie

Profesjonalna firma zajmie się zarówno tapicerkami samochodowymi, jak i meblowymi. W ofercie dobrej firmy możemy znaleźć poszczególne czynności, jakie składają się na pranie i czyszczenie.
Każdy rodzaj obicia powinien być inaczej traktowany. Tapicerki meblowe mogą być wygodniejsze do wyczyszczenia, ze względu na łatwy dostęp. Meble, zazwyczaj zostają przywiezione do pralni.
Z kolei tapicerka samochodowa pokrywa całe wnętrze auta – najczęściej nie da się jej wyjąć oprócz poszczególnych elementów.

kolorowa kanapa

Środki chemiczne, jakie stosuje się podczas czyszczenia tapicerek, posiadają specjalne certyfikaty. Są one sprawdzane dzięki czemu możemy mieć pewność, że nie tylko nie uszkodzą naszych tapicerek, ale pozwolą nam się pozbyć wszystkich plam i zabrudzeń.

Oprócz detergentów, firmy wykorzystują odpowiednio dobrane maszyny. Warto dodać, że istnieje wiele metod na czyszczenie obu powyższych rodzajów tapicerek. Sposoby prania są różne, ze względu na mnogość materiałów, z jakich wykonuje się tapicerki.

Czyszczenie tapicerek – korzyści

Korzystając z usług pralni tapicerek, możemy być pewni, że po ich wypraniu, wszystkie tapicerki będą jak nowe. Pracownicy firmy mają bowiem bogatą wiedzę oraz doświadczenie, które jest zawężone jedynie do dziedziny prania tapicerek z różnych tworzyw. Nawet jasny i delikatny materiał może zostać szybko i fachowo oczyszczony z tłustych czy zaschniętych plam, z zanieczyszczeń powstałych na skutek rozlania napoju lub brudu naniesionego przez zwierzęta. Oprócz dawnego, świeżego wyglądu, tapicerka odzyska swój naturalny zapach.
Powierzanie prania tapicerek doświadczonej firmie jest również bardziej opłacalne. Płacimy za fachowo wykonaną usługę, tym samym oszczędzając sporo czasu. Wiele osób decyduje się na samodzielne czyszczenie tapicerek – nie tylko meblowych i samochodowych – co nie zawsze może mieć pozytywny efekt. Często, po nieumiejętnym i szybkim czyszczeniu tapicerek, musimy oddawać je do ponownego prania. Warto więc od razu przekazać swoje tapicerki do czyszczenia porządnej firmie.