Sesja hipnotyczna – jak wygląda?

Hipnoterapia może okazać się wyjątkowo skuteczna w leczeniu wielu schorzeń i dolegliwości. Dzięki niem możliwe jest pozbycie się zachowań nerwicowych, ataków paniki, lęki, ataków agresji, a nawet zaburzeń odżywiania. Wykorzystując hipnozę z powodzeniem można również zaszczepić w danej osobie chęć na nauki, motywacji i samospełnienia. Wykorzystanie hipnozy jest całkowicie bezpieczne, a osoba, która się jej poddaje jest świadoma swoich zachowań. Hipnoterapia staje się coraz popularniejsza, jednak wiele osób wciąż obawia się jak wyglądają wizyty u specjalisty. Jak zatem przygotować się na sesję hipnotyczną? Jak ona wygląda?

Pierwsza sesja hipnotyczna

Podczas pierwszego spotkania zarówno hipnoterapeuta jak i klient nawiązują pierwsze relację i budują zaufanie. Specjalista dokładnie wyjaśni na czym będą polegały kolejne spotkania i jakich rezultatów można się spodziewać. Klient na tym etapie dokładnie przedstawia swój problem i określa oczekiwania wobec hipnoterapeuty. Istotny jest fakt, z jakim problemem zgłasza się dana osoba. Niekiedy może być on związany ze zdrowiem, zachowaniami, a także życiem prywatnym czy zawodowym. Hipnoterapeuta w zależności od indywidualnych potrzeb danego klienta zada odpowiednie pytania, dzięki którym łatwiej będzie dobrać odpowiedni sposób hipnozy.

Podczas pierwszego spotkania, w przypadku osoby która pierwszy raz korzysta z hipnozy, specjalista skupi się na nauczeniu jak wchodzić w hipnozę, jak wywołać efekt hipnotyczny oraz jak wychodzić z hipnozy. Warto wiedzieć, że hipnoza jest naturalnym stanem, w który wchodzi każdy z nas nawet codziennie, co gwarantuje że sesja hipnotyczna jest całkowicie bezpieczna. Kluczem do sukcesu jest nauka jak wykorzystać te naturalne zachowania do osiągnięcia zamierzonych celów.

Kolejne spotkania

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu przemiany wewnętrznej jest uzależnione od tego jak sprawnie przebiega trening hipnotyczny i jak dobrze dana osoba radzi sobie z nową sytuacją. Czas ten jest niekiedy zależny od problemów z jakimi zmaga się dana osoba oraz od jej podatności na hipnozę. Trening hipnotyczny może zająć różną ilość czasu – od 30 minut do nawet 2 godzin. W zależności od złożoności problemu lub zaburzeń z jakimi zmaga się dana osoba aby uzyskać oczekiwane efekty konieczne jest zastosowanie kolejnych spotkań. Niekiedy w sytuacji gdy osoba dobrze współpracuje z hipnoterapeutą wystarczy jedna wizyta, dzięki której możliwe będą do zaobserwowania pozytywne zmiany. Podczas drugiej lub kolejnej wizyty u hipnotyzera omawiane są rezultaty oraz sam przebieg wcześniejszego spotkania. Warto wiedzieć, że każda kolejna sesja przeważnie trwa znacznie krócej, gdyż osoba poddająca się jej zna już zasady, wie jak się zachować i lepiej współpracuje. Podczas kolejnych wizyt wzrasta również podatność na hipnozę co gwarantuje uzyskanie dobrych rezultatów. Aby być pewnym lepszego efektu warto jednak oddać się w ręce prawdziwego specjalisty.

Dodatkowe korzyści płynące z hipnozy

Hipnoza przynosi wiele różnorodnych korzyści oprócz pozbycia się głównego problemu z jakim zmaga się dana osoba. Sesja hipnotyczna uczy jak rozluźnić swoje ciało, pozbyć się stresu i wypocząć. Możliwość szczerego porozmawiania z inną osobą o codziennych problemach sama w sobie również przynosi ogromną ulgę. Sesja hipnotyczna jest również doskonałym narzędziem pogłębiającym działanie np. terapii lub spotkań z psychologiem w trakcie walki z nałogiem. Dzięki niej możliwe jest skuteczne pozbycie się zaburzeń odżywiania lub chwiejności emocjonalnej. Hipnoza przynosi długotrwałe rezultaty, które utrzymują się należnie od wydarzeń czy okoliczności z jakimi codziennie zmaga się dana osoba.