Wybielanie zębów – warto?

Jeżeli chcemy wyglądać jak najmłodziej i jak najzdrowiej to powinniśmy zwrócić uwagę na nasz uśmiech. Im jaśniejszy będzie tym lepiej będziemy wyglądać. Zwłaszcza, że zęby ciemnieją z wiekiem i niestety nas to postarza. Dodatkowo hollywoodzki uśmiech dodaje pewności siebie. Z tego powodu wiele osób zastanawia się czy warto zainwestować w wybielanie zębów, czy lepiej zadowolić się domowymi metodami.

Uniknij nadwrażliwości zębów

Najczęstszym działaniem niepożądanym związanym z wybielaniem zębów jest ich nadwrażliwość. Zestawy do wybielania w domu są bezpieczne, gdy są używane zgodnie z instrukcją. Jednak jeżeli pozostawimy je zbyt długo, użyjemy niezgodnie z zaleceniami lub częściej niż raz na pół roku to mogą powodować zwiększoną czułość. Dzisiejsze profesjonalne metody stosowane w klinikach stomatologicznych wykorzystują lasery dające spektakularne rezultaty lub specjalnie dopasowane nakładki, które są idealnym odwzorowaniem naszej szczęki. Dzięki temu możliwe negatywne konsekwencje są minimalizowane, a rezultaty wybielania jeszcze lepsze.

Uzyskaj śnieżnobiały uśmiech

Kawa, herbata, czerwone wino czy papierosy – to tylko część obecnych w naszym życiu substancji, które w bardzo mocnym stopniu powodują przebarwienia szkliwa. Z biegiem lat zbierają się coraz bardziej na zębach i sprawiają, że zaczynamy wstydzić się naszego uśmiechu i z niechęcią pozować do zdjęć. Niestety wybielanie w domu daje dużo mniejsze rezultaty niż profesjonalne w gabinecie stomatologicznym. Często są one prawie niewidoczne. Co więcej preparaty do stosowania w domu nie są spersonalizowane, mogą więc nie mieć kontaktu ze wszystkimi zębami. To skutkuje nierównymi wynikami. Wybielacze mogą nie korygować wszystkich rodzajów przebarwień, na przykład z powodu leków lub obrażeń. Tylko nasz dentysta może przewidzieć jak nasze żeby zareagują na wybielanie zębów. Należy też pamiętać, że ten zabieg działa tylko na naturalnych zębach, nie zadziała na korony, licówki czy wypełnienia. Z tego powodu najlepiej popracować ze swoim dentystą i wspólnie opracować plan uzyskania śnieżnobiałego uśmiechu.

Chrońmy swoje dziąsła

Produkty wybielające zawierają nadtlenek, który można bezpiecznie stosować na zdrowe zęby, ale który może powodować podrażnienie tkanek miękkich jamy ustnej, takich jak linia dziąseł. Paski wybielające lub uniwersalne nakładki mogą prowadzić do kontaktu żelu z tkankami miękkimi, który skutkuje uszkodzeniami dziąseł. Z tego powodu profesjonalne gabinety stomatologiczne oferują przygotowanie indywidualnych nakładek. Jest to jednorazowa inwestycja ponieważ jeżeli będziemy o nie dbać możemy je stosować do czasu, aż zasadniczo zmieni się nasz zgryz. Zazwyczaj są to lata. A jednocześnie nie musimy się martwić uszkodzeniami dziąseł.

Spektakularne wyniki wybielania

Jeżeli zastanawiamy się nad wybielaniem zębów to prawdopodobnie warto to zrobić. Pacjenci po zabiegu są znacznie pewniejsi siebie, chętniej się uśmiechają i czują się lepiej we własnym ciele. To bezcenne. Ważne są jednak widoczne rezultaty. Zestawy domowe mają niższe stężenie nadtlenku. Działają one, ale wymagają więcej aplikacji w dłuższym okresie czasu. Efekty również nie będą tak trwałe. Często możemy być rozczarowani zmianą i sądzić, że nie da się zrobić więcej. Jednak w profesjonalnym gabinecie wybielając laserowo możemy zmienić kolor zębów nawet o kilka czy kilkanaście tonów. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego gabinetu i stomatologa. Wybielanie zębów w Zielonej Górze to sprawdzone miejsce i pacjent wyjdzie z gabinetu zadowolony. Takie spektakularne efekty mają wpływ na to jak odbieramy siebie.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody wybielania zębów powinniśmy pójść do dentysty. Zbada on czy nasze zęby i dziąsła są wystarczająco zdrowe i doradzi jaka metoda wybielania będzie najbardziej efektywna. Oczyści je też z kamienia nazębnego dzięki czemu zabieg będzie bardziej efektywny.