Wyjeżdżasz na urlop? Zadbaj o swój organizm

kobieta w saunie

Dla wielu urlop to szansa na relaks i oderwanie się od codziennych trudności. Kusi nas, aby w tym czasie poddać się błogiemu lenistwu, lecz… co właściwie stoi na przeszkodzie ku temu, by właśnie ten czas wykorzystać na zadbanie o swój organizm? Wyjeżdżając na urlop, chętniej korzystamy z różnych atrakcji, które mogą służyć nie tylko rozrywce, ale też i zdrowiu. W jakim miejscu i w jaki sposób najbardziej przysłużymy się swojemu zdrowiu?

Hotele najlepszymi miejscami rekreacyjno-wypoczynkowymi

Hotel to wybór idealny, jeśli chodzi o miejsce, w którym się skutecznie zrelaksujesz i uciekniesz od domowych trosk. Zyskując dodatkowy czas wolny, możesz go wykorzystać w dowolny sposób. Bogata oferta sal do gier, dyskotek, pakietów SPA i innych pozwoli Ci wypełnić czas aż po brzegi. Warto jednak zainteresować się także tymi atrakcjami, które poprawią Twoją kondycję. Do takich należą między innymi sauna, basen i centrum fitness. Rodzaje aktywności zależą od oferty hotelu, jednak w okresie zimowym możliwości jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Największe korzyści z regularnego uprawiania fitnessu

Fitness wcale nie musi być forsowny. Intensywność ćwiczeń może być dobrana indywidualnie. Największa korzyść z systematycznych ćwiczeń to redukcja nadmiaru kilogramów, przy czym wcale nie oznacza to, że fitness jest przeznaczony tylko dla osób zmagających się z nadwagą. Fitness pozwala wzmocnić mięśnie sylwetki i pięknie ją ukształtować. Gdy mówimy o wzmocnieniu mięśni, mowa jest także o mięśniu sercowym. Fitness pomaga w przywróceniu równowagi jego pracy. Pomaga także w zwalczeniu największej zmory naszej cywilizacji, jaka jest otyłość brzuszna. Mięśnie brzucha ulegają wymodelowaniu, a oponka znika bez śladu.fitness na plaży

Najważniejsze plusy korzystania z sauny

Sauna parowa to miejsce umożliwiające pełen relaks nie tylko dla ciała, ale i ducha. Podwyższona temperatura pomaga skutecznie oczyścić organizm z nagromadzonych toksyn. Nie jest to jedyna zaleta. Regularne korzystanie z sauny znacznie podnosi poziom odporności, a jeśli wchodząc do niej, już cierpisz na lekkie przeziębienie, to istnieje całkiem duże prawdopodobieństwo, że po wizycie dolegliwości w dużej mierze ustąpią. Sauna usprawnia krążenie krwi i pracę serca, a jeśli zmagasz się z nasilonym łojotokiem, również Ci pomoże.

Jak pływalnia pomaga utrzymać zdrowie?

Systematyczne uczęszczanie na basen pozwala odnieść liczne korzyści, warto wymienić zatem przynajmniej kilka. Pływanie świetnie obniża poziom stresu, polecane jest zatem wszystkim, którzy borykają się ze spadkami nastroju. Woda odciąża kręgosłup, dlatego, że jesteśmy w niej lżejsi. Warto o tym pamiętać, gdy znów skarżysz się na bóle. Pływanie zmusza płuca do większego wysiłku, pomagając nawet zwiększyć ich pojemność. Zwiększona wydolność poprawia jakość pracy całego układu oddechowego. Godzina aktywności w basenie pozwala na spalenie nawet do kilkuset kalorii, dlatego, że w poruszanie się trzeba włożyć kilkakrotnie więcej wysiłku, niż na lądzie, co angażuje praktycznie wszystkie mięśnie. Działa to na nie wzmacniająco.

Wymienione formy aktywności niosą za sobą jeszcze więcej zalet. Dlatego, planując wypoczynek, zadbajmy zarówno o strefę psychiczną, jak i fizyczną. Nawet kilkudniowe wakacje nad morzem mogą pozytywnie wpłynąć na nasze ogólne samopoczucie. Będąc na urlopie w odpowiednio wybranym hotelu, masz pod ręką wszystkie miejsca sprzyjające wypoczynkowi i rozrywce – co może być szczególnie komfortowe w dni, kiedy pogoda nie zachęca do wyjścia. A co, gdy jednak zachęca? Wówczas zdecyduj się na basen pod gołym niebem lub zorientuj się w ofercie zajęć fitness na świeżym powietrzu.