Z jakiego materiału powinna zostać wykonana grzechotka dla dziecka?

grzechotka dla dziecka z najwyższej jakości materiałów

Odpowiedni wybór grzechotki dla dziecka, to kluczowa i ważna sprawa. Grzechotki to nieodłączny element w rozwoju każdego malucha. Zabawka ta jest znana od wieków. Z upływem czasu zaczęła jednak zmieniać swój kształt, a wraz z rozwojem przemysłu i przetwórstwa zaczęliśmy wykorzystywać inne surowce do jej wytworzenia. Teraz produkcja grzechotek jest prowadzona na skalę masową. Istotne jest więc zwracanie uwagi na materiał z jakiego został wykonany dany produkt. Dzisiaj sklepy oferują nam najróżniejsze warianty. Ilość surowców wykorzystywanych do produkcji grzechotek jest bardzo szeroka i nieraz ciężko jest podjąć decyzję. Grzechotki tworzone są z plastiku, gumy, kauczuku, drewna, tkanin i wielu innych, wymyślnych materiałów. Producenci oferują nam dodatkowo całą paletę barw oraz najrozmaitsze kształty. 

Grzechotka dla dzieci wykonana z wysokiej jakości materiałów gwarancją bezpiecznej zabawy

Grzechotka to bardzo istotna zabawka dla rozwijającego się malucha. Pozwala opanować umiejętność chwytania, rozwija słuch, a jej kolory uczą niemowlaka rozpoznawać barwy. Wraz z rozwojem, dziecko doskonali umiejętność trzymania grzechotki w rączce, zaczyna nią potrząsać i bawić się. Materiał z jakiego jest wykonana grzechotka jest bardzo ważny. Dziecko często wkłada ją do buzi, więc ważne jest, aby nie była zbudowana z małych elementów, które mogą zagrażać bezpieczeństwu dziecka. Ponadto istotne jest, aby materiał, z którego została wykonana grzechotka nie zawierał związków toksycznych. Do takich substancji zaliczamy ftalany, bisfelone i metale ciężkie.

Zwracajmy uwagę, aby wybrany przez nas produkt był wytworzony z surowców najwyższej jakości. Wystrzegajmy się grzechotek zrobionych z tanich i słabych materiałów. Warto wybierać lokalne, polskie firmy, które działają na rynku od lat, a ich produkty tworzone są z pasją i sercem. Mamy wówczas gwarancję, że ich produkcja nie jest na skalę globalną, dzięki czemu jakość zabawek stoi na najwyższym poziomie. Ważne, aby surowce, z których została wykonana zabawka, posiadały odpowiednie atesty. Mamy wówczas gwarancję, że grzechotka jest bezpieczna dla naszego dziecka. 

grzechotka dla dziecka polskiego producenta

Na co jeszcze powinniśmy zwracać uwagę? Na pewno istotne jest oddemonizowanie plastikowych grzechotek. Plastik jest lekki, dzięki czemu maluchy nie muszą trudzić się z trzymaniem ciężkiej grzechotki w rączkach. Ponadto sam plastik nie jest toksyczny i nie zagraża zdrowiu. Jedyne co może wzbudzać niepokój, to dodatki, które mogą znaleźć się w składzie takich zabawek. Nie musimy się jednak o to martwić, jeśli wybierzemy firmę godną zaufania, gdzie surowce i materiały są atestowane i przebadane.

Postaw na grzechotki dla dzieci polskiej marki

Szukając odpowiedniej grzechotki dla dziecka, warto szukać jej w sklepach internetowych z zabawkami dla dzieci. Doskonałym takim miejscem jest Sklep SOS, który właśnie prowadzi sklep internetowy z zabawkami dla dzieci polskich marek  tj. Tullo, która działa od ponad 60 lat. Zabawki tej firmy są lekkiej konstrukcji, a ich rozmiar jest idealnie dopasowany do rączki kilkumiesięcznego dziecka. Różnorodna kolorystyka zachęca dziecko do zabawy i rozwija jego zmysły. Zabawki firmy Tullo są ręcznie malowane nietoksycznymi farbami i co najważniejsze – w swoim składzie nie posiadają ftalanów, BPA i metali ciężkich. Wykonane są w Polsce z najwyższej jakości surowców, które są atestowane. Ważne jest, abyśmy wybierali dla swojego dziecka zabawki najwyższej jakości. Dzięki odpowiednio dobranym zabawkom nasz maluch ma szansę poprawnie się rozwinąć i każdego dnia uczyć się nowych rzeczy. Zwracajmy uwagę na materiały z jakich wykonywane są grzechotki naszych maluchów, gdyż zdrowie i bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze.