Zaproszenia ślubne – klasyczne czy nietypowe?

zaproszenia ślubne

Przygotowania do Wielkiego Dnia w pełni, planowanie wkracza już w fazę przygotowywania szczegółów, takich jak kolory, ornamenty czy menu na ślubny obiad. W tym wszystkim pojawiają się także zaproszenia ślubne – kwestia bardzo istotna już z racji samej funkcji. To wizytówka całego ślubu oraz źródło kluczowych informacji. Zaproszenie na ślub jest również wyróżnieniem – nie wszyscy przecież je dostaną. Niektórym wysyła się jedynie powiadomienia, a innych informuje się zdawkowo. Jeszcze inni dowiedzą się po jakimś czasie z mediów społecznościowych czy od znajomych lub rodziny, że ślub w ogóle miał miejsce.

Jak wybrać zaproszenia ślubne?

Nie jest to sprawa tak absorbująca, jak wybór sukni ślubnej czy sali – albo tak się wam tylko wydaje. Nawet organizując skromne przyjęcie po ceremonii zaślubin Państwo Młodzi chcą przecież, żeby wszystko wyglądało pięknie. Wszystko, a więc także forma, w jakiej zapraszamy gości, by razem z nami dzielili ten wyjątkowy dzień.

Zaproszenia Ślubne

Jeśli wybraliście jakiś motyw, który będzie łączył w całość inne elementy lub nada im ton, warto utrzymać tę konwencję również przy projektowaniu zaproszeń. Nie trzeba jednak silić się na przerost formy – zaproszenia mają wzbudzić radość i dać przyszłym gościom lekki przedsmak tego, czego mogą się spodziewać w nadchodzącym czasie.

Prostota czy oryginalność?

Wiele osób lubi spersonalizowane zaproszenia, nawiązujące do typu osobowości Państwa Młodych, ich wspólnych zainteresowań czy dzielonych pasji. Inni raczej unikają takich zabiegów, celując w prostotę i uniwersalne ozdoby. Wśród typowej ornamentyki, zazwyczaj wybieranej na zaproszenia ślubne, pojawiają się motywy florystyczne, ślubne i weselne atrybuty – obrączki, kieliszki z szampanem czy biała suknia i smoking.

Zaproszenia Ślubne

Niektórzy lubią lekką dozę szaleństwa i aranżują zaproszenia bardzo nietypowo, na przykład na ulotki, gazetki a nawet… kondolencje. W tym wypadku trzeba jednak zastanowić się, czy taka gra z formą nikogo nie urazi. Faktem jest, że wspomniana prostota i oryginalność wcale się nie wykluczają. Zaproszenia typu hand made są zazwyczaj dość minimalne w formie, a równocześnie – zupełnie niepowtarzalne, bo robione na zamówienie. To może być strzał w dziesiątkę dla tych, którzy szukają czegoś oryginalnego i nie chcą zamawiać gotowych szablonów z sieci…