Zespół na wesele – jak wybrać najlepszy?

zespół na wesele Śląsk

Ślub i wesele to najważniejsze uroczystości w życiu każdej pary, która chce spędzić ze sobą całe życie. Organizacja ślubu i wesela jest pracochłonna, a przygotowania trwają długi czas. Para musi zarezerwować salę weselną, wybrać zaproszenia, obrączki, ustalić listę gości i weselne menu, wynająć fotografa i samochód. Jedną z poważnych decyzji przed jaką stają przyszli nowożeńcy to odpowiedni zespół na wesele.  Zespół odpowiada za całą zabawę gości i nowożeńców. Nieprofesjonalna kapela może nawet popsuć wyjątkowość uroczystości, której nie uratuje piękna sala czy pyszne jedzenie.
Decyzji o wyborze odpowiedniego zespołu nie powinno się podejmować na ostatnią chwilę, zbyt pochopnie. Najlepsze zespoły mają zarezerwowane terminy czasem na dwa lata do przodu. Zostawiając tę decyzję na ostatnią chwilę, para przyszłych nowożeńców może zostać skazana na wybór kiepskiego zespołu. Dziś każdy profesjonalny zespół na wesele powinien mieć założoną stronę internetową, która pełni rolę portfolio. Na swojej stronie internetowej zespół powinien umieszczać listę podstawowych pytań i odpowiedzi oraz nagrania z różnych wesel, gdzie każdy może zobaczyć jak dany zespół gra lub prowadzi uroczystość. Na stronie internetowej powinien być kontakt do lidera lub menadżera zespołu, bezpośredni kontakt z zespołem jest konieczny, by chociażby sprawdzić, czy muzycy są osobami kontaktowymi. Bezpośredniość muzyków jest już pierwszym znakiem, że nawiążą dobry kontakt z gośćmi weselnymi.

Czym się kierować podczas wyboru?

Podczas rozmowy zespół na wesele powinien przedstawić na jakich weselach grał. Ilu było na nich gości, gdyż inaczej prowadzi się zabawę dla pięćdziesięciu gości a inaczej dla dwustu pięćdziesięciu.  Zespół na życzenie przyszłej pary młodej powinien zaprezentować fragmenty nagrań z wesel na którym grali, jeżeli nie są dostępne na stronie internetowej. Warto zapytać się czy można otrzymać kontakt do par, które wcześniej zaangażowały zespół lub przekazać zespołowi numer telefonu lub adres mailowy, by wybrana para skontaktowała się z przyszłymi nowożeńcami.

zespół na wesele Śląsk
Podczas dalszych ustaleń zespół na wesele powinien przedstawić parze jak często będą robione przerwy, jak długo i ile utworów będzie granych pomiędzy przerwami. Jest to istotne, aby goście zaproszeni na wesele zbyt często nie siedzieli przy stole, ale również na tyle długo, by mogli odpocząć i coś zjeść. Zespół powinien również określić, do której godziny będą prowadzić obsługę wesela i jaki jest koszt za przedłużenie tego czasu. Podczas negocjowania stawki zespół powinien wyliczyć wszystkie koszty. Czasami bywa tak, że zespół po obsłudze wesela dodatkowo wylicza koszt transportu i innych usług które  nie były wcześniej wspominane.
Po ustaleniu podstawowych kwestii zespół na wesele Śląsk (np. Trzy i pół) powinien przedstawić swój repertuar i ofertę zabaw na oczepiny. Dobre zespoły weselne potrafią zagrać niemal wszystko i są elastyczni na życzenia gości i pary młodej. Dobre zespoły powinny umieć wykazać się inicjatywą wciągania gości do wspólnych konkursów, gier i zabaw, które uatrakcyjnią każde wesele.
Kiedy wszystkie wątpliwości i ważne sprawy zostaną omówione, przyszłe małżeństwo powinno sporządzić umowę z zespołem. W umowie zawrzeć wszystkie ustalone warunki oraz koszty usługi. Pozwoli to uniknąć stratę pieniędzy i daje pewność, że zespół nie zawiedzie.