Jak zaprowadzić porządek wprowadzając do swojego życia skandynawski styl dekorowania wnętrz?

Dekoracje wnętrz - czy warto wykorzystać styl skandynawski?

Usuń bałagan – wszystko, co może się z nim związać. Staraj się unikać zakupu rzeczy niepotrzebnych – jeśli przeprowadzasz się do nowego miejsca, pozbądź się jak największej ilości rzeczy. Najlepszym sposobem, aby uniknąć bałaganu jest go zobaczyć. Kładziemy duży nacisk na przechowywanie rzeczy i przyzwyczajmy się do ukrywania naszego bałaganu. Kiedy możemy zobaczyć swój bałagan, szybko możemy się zdenerwować, co w konsekwencji sprawi, że będziemy chcieli część pierdół wyrzucić. Nie może być przywiązani do konkretnych rzeczy – istnieją takie rzeczy, które ci służą, lecz nie powinny cię więzić przy sobie. Myślimy, że wiele osób jest zbyt przyzwyczajonych do niektórych przedmiotów, aczkolwiek warto się ich pozbyć. Bałagan jest sporym problemem. Ludzie powinni spędzić wielu czasu aby pójść po rozum do głowy i wiedzieć jak należy oszczędzać pieniędze na niektóre produkty. W stylu skandynawskim wszystko ma swój cel, każdy element, dekoracja są przydatne i funkcjonalne. Nic nie znajduje się w mieszkaniu bez powodu. Artykuły do wnętrz w stylu skandynawskim dostępne są na stronie: https://www.whitehousedesign.pl – zachęcamy do zakupów!

Funkcjonalność i wygoda

Styl skandynawski jest jednym z tych, które szanują przestrzeń oraz otoczenie. Funkcjonalność, przydatność oraz doskonały design, które idzie w parze z wysoką wytrzymałością są czymś co wyróżnia go pośród innych stylów, które coraz częściej możemy spotkać w nowo zaprojektowanych wnętrzach mieszkań bądź domów. W stylu skandynawskim zdecydowanie chodzi o prostotę oraz funkcjonalność. Mebel jest meblem, nie wieszakiem czy dekoracją. Skandynawski styl przywiązuje dużą wagę do solidności. Zadaniem krzesła jest podtrzymanie osoby siedzącej i zapewnienie jej wygody. Zadaniem stołu jest utrzymanie wielu posiłkach w garnkach, misach i innych naczyniach, do jego nóg należy zapewnienie stabilności, zaś powierzchnia ma być wygodna, nieśliska i łatwa w czyszczeniu. Podobnie sprawa wygląda z paletami barw. Styl skandynawski raczej nie oferuje barw żywych, bardzo kolorowych – tutaj dominują odcienie matowe, ziemiste – w przypadku mebli, ścian czy podłóg, oraz lekkie, pastelowe, delikatne w przypadku dodatków oraz akcesoriów.

Akcesoria w stylu skandynawskim

Dlaczego styl z północy podnosi poziom magicznej atmosfery?

Odpowiednie przyjrzenie się temu stylowi pozwala wychwycić wiele elementów, które dotąd nie gościły w naszych domach. Istotą stylu jest zadbanie o magiczność oraz zapewnienie ludziom magicznej atmosfery. Dużą rolę gra tutaj światło. Możemy je wykorzystywać nie tylko w standardowy sposób – np. korzystając z lamp, ale także palić świece, używać światełek choinkowych, oświetlenia przypodłogowego czy małych światełek led w różnych miejscach. Pamiętajmy – styl skandynawski to przeciwieństwo – warto o to zadbać. Wykluczenie bałaganu z naszego życia pozwala nam skoncentrować się na tym, aby udekorować nasze wnętrza w koncepcji, która oczaruje przybyłych do nas gości oraz zapewne także nas samych. Styl pochodzący ze Skandynawii to sposób na poprawienie także sobie nastroju. Wejdźcie na blogi taktujące o tej tematyce, abyście mogli zobaczyć z czym się to je.

Wnętrze w stylu skandynawskim - zobacz jak to wyglaa