Dbamy o skórę – zobaczcie dlaczego warto zbadać się u dermatologa

Wrażliwa skóra - jak należy ją traktować?

Czy Twoja skóra trochę… wrażliwa?

Wrażliwa skóra reaguje na składniki produktów do pielęgnacji skóry, środków chemicznych i warunki środowiskowe (takie jak trudne warunki pogodowe i ekstremalne temperatury). Przygotowaliśmy dla Was porady od specjalisty od dermatologii: Twoja wrażliwa skóra może być spowodowana alergią (takie jak wysypka występują w skutek drażnienia jej składnikami zapachowymi) Skóra może być podrażniona (na przykład, jeśli produkty takie jak leczenie trądziku nadtlenkiem benzoilu lub kwasem glikolowym przyniosły ci wysypkę lub spierzchniętą skórę).  Wrażliwa skóra jest zwykle bardziej przepuszczalna niż skóra normalna. Ma to dwie główne wady:

*Naturalna wilgoć ze skóry ucieka szybciej, co wysusza ją

*Ciężkie składniki wnikają w skórę łatwiej

Dobrą wiadomością jest to, iż można poprawić “zagrożoną barierę ochronną skóry.” Kluczem do sukcesu jest konsekwentnie traktowanie skóry delikatnie i uzupełnienie jej nawilżeniem skóry. Zwykle nazywa się to leczeniem nawilżającym z delikatną, rutynową pielęgnacją skóry. Warto też skonsultować problemy skórne  jednym z dermatologów w Szczecinie. Wskazane leczenie to jeden z najbardziej skutecznych sposobów, aby utrzymać skórę wrażliwą oraz zdrową.

* Używaj tylko delikatnych środków czyszczących skórę.

*Używaj tylko produktów hipoalergicznych (tych, które nie mają drażniących składników lub składników zapachowych i złożonych, które mogą być alergenami).

*Używać ciepłej (nie gorącej) wody na skórze.

Zawsze należy stosować głęboko nawilżający balsam po wycieraniu skóry do sucha. To łatwe! Jeśli zastosujemy ten prosty schemat, Twoja wrażliwa skóra będzie wyglądać i czuć się świetnie w czasie.

Oto jak to zrobić:

Produkty do pielęgnacji skóry i regulamin traktowania skóry wrażliwej:

Używaj tylko delikatnych środków czyszczących skórę

Stosuje się łagodne środki czyszczące skórę i używa się ich tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz. Przemy skórę dokładnie ciepłą (nie gorącą) wodą.

Dla ciała: Prawdopodobnie nie trzeba tak dużo mydła, jak myślisz! Użyj środka czyszczącego / mydła do spienienia tylko tej części skóry, które są bardziej zabrudzone lub mają gruczoły zapachowe ciała. Obejmuje to pachy, pachwiny, pośladki, i nogi. Jeśli masz tłustą cerę, należy również używać środków czyszczących na oleistych obszarach pleców, szyi oraz klatce piersiowej.

Jak dbać o wrażliwą skórę twarzy?

Na twarzy: Użyj najłagodniejszego środka do mycia, który wykonują za Ciebie zadanie. Strzeż się środków, które nadmiernie wygładzają skórę i czynią ją śliską i piszczącą po umyciu. To uczucie oznacza, że usunęliśmy zbyt wiele naturalnych olejów i rzeczywiście drażni to skórę oraz może doprowadzić do długotrwałych podrażnień, niektóre preparaty nie są po prostu dla wszystkich.
Na twoich rękach. Jaki jest najłatwiejszy trik? Ponieważ myjesz ręce kilka razy dziennie, posiadaj bezzapachowe i łatwe do spłukania delikatne mydło w pobliżu umywalki, warto rozważyć także zakup spieniacza do mydła (możesz je znaleźć np. w centrach handlowych).

Zdrowa i piękna skóra dzięki wizycie u dermatologa

Zapobiega to podrażnieniom skóry.
Zastosuj środek do mycia tylko na dłoniach przez większość czasu. Skóra na grzbiecie dłoni rzadko jest miejscem osiadania się zarazków i brudu, skóra jest tam bardziej krucha i podatne suchość. Ponadto, należy uważać, aby wypłukać wszystkie drobiny detergentu spomiędzy palców dłoni, gdzie często skóra zaczyna pękać..