Wybielanie zębów w domu – może być skuteczne?

wybielanie zębów w domu

Zapewne znaczna większość z nas kojarzy stwierdzenie mówiące o tym, że żółte zęby są zdrowe, a białe zęby są piękne. Jeśli chcemy poddać się zabiegowi wybielania zębów, musimy szczególnie pamiętać o tym, że wcale nie trzeba udawać się z tym do gabinetu stomatologicznego. Istnieje bowiem wiele znanych i popularnych sposobów wybielania zębów w domu.
Wybielanie zębów, to zabieg który może wykonać każdy z nas. Aby skutecznie wybielić zęby, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednie środki. Obecnie, możemy wybierać spośród różnorodnych past i specyfików do wybielania zębów. Ich ilość jest ogromna, musimy tylko wybrać odpowiednią cenę, skład i sprawdzić dostępność.

Kto i kiedy może samodzielnie wybielić zęby?

Domowe wybielanie zębów jest dla każdego, komu nie podoba się koloryt zębów. Znany wszystkim żółty kolor zębów występuje u osób, w których codziennej diecie występuje kawa i duża ilość cukru czy słodyczy. Dodatkowo, wszelkie używki, w tym papierosy, mają znaczny wpływ na wygląd zębów. Każdy, kto chce pozbyć się uciążliwego żółtego koloru, musi ograniczyć do minimum lub całkowicie pozbyć się złych nawyków żywieniowych.

Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że zęby muszą być całkowicie zdrowe. Wybielanie zębów w domu musi się odbywać według ustalonych zasad. Jama ustna, dziąsła i zęby nie mogą chorować, mieć stanów zapalnych, a na zębach nie może być próchnicy czy kamienia. Zestaw do wybielania zębów nie zadziała w takim przypadku – nieraz może to również oznaczać dodatkowe problemy i bóle. Każdy, kto podejmuje się zadania jakim jest wybielanie zębów w domu, musi znać zasady działania takiego procesu. Warto również ustalić wszystko z dentystą, jeszcze przed zakupem past i zestawów wybielających. Oprócz tego, należy pamiętać, że wybielanie zębów to czynność, którą mogą wykonać jedynie osoby dorosłe, których zęby są wyleczone i lekko żółtawe.

wybielające pasty do zębów

Domowe sposoby wybielania zębów

Wybielanie zębów w domu, chociaż mniej kosztowne, jest nieco bardziej wymagające. Musimy bowiem zupełnie sami zająć się całym procesem od początku do końca. Dentysta co prawda może nam polecić specyfiki i pasty wybielające, jednak czynność musimy wykonać sami. Odpada nam również skorzystanie z usług dentysty. Zestaw do wybielania zębów powinien zostać właściwie dobrany. Specyfiki wybielające muszą zostać zakupione w odpowiednich miejscach. Apteki, sklepy internetowe oraz gabinet dentystyczny to miejsce, w którym możemy dostać zestaw lub pastę wybielającą.

Oprócz past wybielających, istnieje mnóstwo innych środków, takich jak paski czy specjalne kremy i inne produkty. Dentyści polecają specjalistyczne urządzenia i przedmioty, które służą do nakładania past wybielających. Jest to na przykład znana wszystkim nam szczoteczka elektryczna do zębów. Urządzenia przenośne i aplikatory pomogą nam nanieść pasty i środki wybielające na nasze zęby. Całkowity efekt często można uzyskać dopiero po paru takich zabiegach. Wybielanie zębów może być bowiem przeprowadzane na wiele różnych sposobów. W zależności od stanu naszych zębów i zawartości oraz mocy środka wybielającego, ustalana jest ilość zabiegów oraz długość ich trwania.

Pamiętajmy jednak o tym, że najskuteczniejsze będzie wybielanie zębów w profesjonalnej klinice. Lekarze specjaliści dysponują narzędziami odpowiednimi do tego, by przywrócić zębom ich biel oraz blask.

One Response to “Wybielanie zębów w domu – może być skuteczne?

  1. Paulina

    Ja też wybielałam paskami z Luset i w sumie efekt okazał się lepszy niż myślałam. Po czasie jeśli nie trzyma się diety zęby stają się trochę ciemniejsze, ale nie aż takie ciemne jak przed wybielaniem.

Comments are closed.