Dlaczego niemiecka chemia jest tak skuteczna?

środki czystości

Środki czystości i kosmetyki z importu cieszą się o wiele większym zainteresowaniem niż rodzime. Czym cechuje się chemia niemiecka?

Produkty chemiczne, które pochodzą z Niemiec, są o wiele częściej kupowane przez Polaków. Chętniej wybieramy sprawdzone marki niemieckich producentów i – co najważniejsze – to z nich jesteśmy bardziej zadowoleni. Dlaczego tak się dzieje i czym wyróżniają się poszczególne produkty chemiczne z Niemiec, że wolimy je kupować, zamiast zaufać polskim markom? W tym artykule odpowiadamy na te pytania.

Niemieckie środki czystości w Polsce

Polski rynek jest dziś nasycony różnorodnymi produktami z zakresu chemii domowej czy kosmetyków. Na półkach znaleźć można wiele polskich marek, jednak znaczna większość produktów pochodzi od producentów zagranicznych. Największą popularnością na polskim rynku cieszy się chemia niemiecka. Jest ona najbardziej skuteczna, więc nawet jeśli produkty niemieckich producentów są droższe niż rodzime, i tak się na nie decydujemy. Jest to związane w dużej mierze z naszym przyzwyczajeniem do niemieckiej chemii. Należy jednak podkreślić, że osoby regularnie kupujące niemieckie produkty chemiczne, chwalą je przede wszystkim za skuteczność.

Podobnie jak w przypadku zagranicznych produktów spożywczych, chemia niemiecka cechuje się lepszą jakością. Nie bez powodu co piąty Polak wybiera produkty zza Odry. Kosmetyki, środki piorące oraz różnorakie środki czystości, mają inny skład niż chemia produkowana w Polsce.

Dlaczego wybieramy chemię niemiecką?

Procesy produkcji oraz końcowe produkty dostosowywane są do oczekiwań i przyzwyczajeń danej grupy konsumentów. W Niemczech o wiele bardziej przestrzega się instrukcji – tam użytkownicy proszków czy płynów faktycznie stosują zalecaną ilość. W Polsce najczęściej używamy tyle płynu, ile uznamy za stosowne. Niemieckie środki piorące (i inne środki czystości) są bardziej skoncentrowane. Dzięki temu proszek do prania, który pochodzi od niemieckiego producenta, wystarczy nam na dłużej, bo potrzebna jest jego mniejsza ilość na jedno pranie.

zakupy, środki czystościTrzeba też dodać, że od kilku lat polskie produkty są coraz bardziej skoncentrowane, jednak my nadal wolimy inwestować w produkty niemieckich marek. Dlaczego tak się dzieje? W większości przypadków jest to kwestia przyzwyczajenia. Wiele osób korzysta z niemieckich środków czystości od wielu lat – często tych samych firm, którym zaufały nasze mamy i babcie. W latach 80 i 90 ubiegłego wieku, na polskim rynku masowo zaczęły pojawiać się zagraniczne produkty. W wielu rodzinach do dzisiaj stosuje się te same produkty, bo od lat się sprawdzają.

Środki czystości, takie jak proszki i płyny do prania, różne detergenty czy nawet kosmetyki, są chętniej kupowane, jeśli pochodzą od niemieckich producentów. Często zagraniczne produkty różnią się nie tylko wyższą skutecznością, ale i intensywniejszym zapachem. Niemieckie produkty mają tak wiele zalet przewyższających polskie środki czystości, że ciężko jest nam się od nich odzwyczaić.

Poza popularnością i skutecznością niemieckich środków czystości, dodać trzeba, że są one bardzo łatwo dostępne. Możemy je kupić w każdym sklepie chemicznym, w supermarketach oraz przez Internet, na przykład za pośrednictwem strony chemia-forma.pl, na której znaleźć można bogaty asortyment chemii pochodzącej z Niemiec. Popularność niemieckich produktów nie maleje, dlatego na rynku polskim pojawia się ich coraz więcej. Warto korzystać z ich dobrodziejstwa i mieć dzięki temu czysty i pachnący dom.