Idealny biustonosz do karmienia – jak go wybrać?

wygodne ubrania do karmienia

Biustonosz do karmienia to element garderoby damskiej, który jest właściwie niezbędny dla każdej młodej matki. Zdecydowanie ułatwia codzienne karmienie malucha i sprawia, że cały ten proces jest stosunkowo szybki i prosty, i nie trzeba męczyć się z ciągłym zdejmowaniem i zakładaniem biustonosza. Tylko jak wybrać idealny biustonosz do karmienia, aby był naprawdę wygodny i dopasowany do indywidualnych potrzeb? Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru i kiedy najlepiej dokonać zakupu? Sprawdź, nasze istotne porady na temat staników dla matek karmiących i wybierz model idealnie dopasowany do swoich potrzeb i preferencji. 

Miękki czy usztywniany, czyli jaki stanik do karmienia wybrać?

Obecnie na rynku produktów dla młodych matek dostępny jest bardzo szeroki wybór staników do karmienia. Różnią się one między sobą szczegółami i sposobem wykonania. Pozwala to na idealne dopasowanie stanika do różnych preferencji. Tak samo, jak w przypadku klasycznych biustonoszy na co dzień, tak i w kwestii biustonosza do karmienia, każda kobieta będzie miała nieco inne odczucia i potrzeby, do których warto jak najlepiej produkt dopasować, aby był on jak najbardziej komfortowy i wygodny. Podstawową różnicą w każdym biustonoszu jest oczywiście obecność fiszbin lub ich brak. Jedne panie wolą, gdy stanik jest w nie wyposażony, ponieważ czują lepsze podparcie, inne zdecydowanie ich unikają. Wybierając biustonosz do karmienia warto kierować się swoimi upodobaniami w tym zakresie i wziąć pod uwagę, że w okresie karmienia piersi będą nie tylko większe, ale także o wiele bardziej delikatne. 

delikatne ubrania do karmienia

Kolejną bardzo istotną kwestią jest rodzaj miseczki. Zarówno biustonosze do karmienia z fiszbinami, jak i bez, dostępne są w wersji z usztywnianymi miseczkami oraz z miękkimi miseczkami. To, jaki rodzaj zostanie wybrany, ponownie zależy od indywidualnych potrzeb świeżo upieczonej mamy. Wiele kobiet decyduje się na zakup staników do karmienia z usztywnianymi miseczkami do noszenia na dzień, a na noc wybierają staniki z miękkimi miseczkami. Zapewniają one mniejsze wsparcie, jednak skutecznie chronią wrażliwe piersi i umożliwiają zakładanie wkładek laktacyjnych również w nocy, co znacznie zwiększa komfort.  Warto dobrze zastanowić się nad ostatecznym wyborem i znaleźć takie biustonosze do karmienia, które będą estetycznie skrojone i wykonane zgodnie z oczekiwaniami przyszłej mamy. 

Zwracaj uwagę na skład i atesty produktu przed zakupem ubrań do karmienia

Sam krój i typ biustonosza do karmienia to oczywiście nie wszystko. Bardzo ważne jest także, aby wybrać produkt, który będzie również bardzo wysokiej jakości. Chodzi tu nie tylko o jego trwałość, chociaż ta oczywiście jest równie ważna, ponieważ stanik do karmienia na pewno będzie bardzo intensywnie użytkowany, ale także o materiał, z którego będzie on wykonany. Należy pamiętać, że piersi kobiety po porodzie oraz w okresie karmienia są bardzo delikatne i wrażliwe oraz narażone na częste podrażnienia. Dlatego też koniecznie należy wybierać bardzo delikatne tkaniny, które nie będą potęgować uczucia dyskomfortu u matki. Ponadto istotne jest też, aby wybierać tkaniny, które nie powodują alergii u dzieci – w końcu maluszek również będzie miał bliski kontakt z materiałem.  Ponadto warto nie tylko zaopatrzyć się w staniki do karmienia, ale także inne ubrania ułatwiające karmienie jak sukienki 

Ubrania do karmienia najlepiej kupić jeszcze przed porodem, aby po pojawieniu dziecka mieć je od razu pod ręką. Warto postawić na naprawdę sprawdzone produkty wysokiej jakości, wykonane z wytrzymałego, ale jednocześnie delikatnego i bezpiecznego w kontakcie z maluszkiem materiału. Aby mieć pewność, że ubrania do karmienia są naprawdę dobre, warto postawić na zakupy w sprawdzonym sklepie z akcesoriami tego typu.