Imprezy integracyjne – jakich błędów nie popełniać

integracja

Zadbanie o dobrą atmosferę w miejscu pracy, wspólną integrację oraz spójną identyfikację pracowników z misją firmy, stanowi czołowy wyznacznik sukcesu danej firmy. Przedsiębiorcy do zagadnienia podchodzą w różny sposób, zajmując się organizacją eventu, skrojonego na potrzeby i możliwości danej firmy. Jakich błędów należy się więc wystrzegać, aby zaplanowana inicjatywa zapadła jak najdłużej w pamięci pracowników i przyniosła oczekiwane rezultaty?

Pułapka samodzielności

W przypadku planowanej imprezy integracyjnej z pewnością bardzo kusząca jest wizja, że wszystko można zorganizować „samemu”. Niestety przygotowanie wydarzenia, które ma być najwyższej jakości, wymaga ogromnych pokładów czasów, energii i nieraz wszechstronnych talentów. Ponadto, samodzielne podejście do organizacji imprezy integracyjnej wcale nie oznacza, że zostanie to zrobione lepiej, szybciej i efektywniej, bo wszystko będzie pod naszą kontrolą. Praktyka pokazuje, że najlepszą strategią jest pozwolenie na działanie firmy zewnętrznej, która składa się z co najmniej kilkuosobowego zespołu, charakteryzującego się odmiennymi zainteresowaniami oraz kompetencjami. Wybór outsourcingu w tym zakresie będzie najlepszą decyzją, ponieważ z założenia outsourcing powinien mieć świeże, a co za tym idzie bardziej obiektywne spojrzenie na sytuację, a w efekcie przyniesie to oczekiwane rezultaty w postaci integracji teamu. Warto zaufać sprawdzonym specjalistom i pozwolić odkrywać posiadane atuty oraz podkreślać znaczenie firmy, często w formie, o której samemu prawdopodobnie nigdy by się nie pomyślało.

Wybór miejsca

Jeżeli decyzja padła na skorzystanie z pomocy zewnętrznej firmy eventowej, warto również zdać się na ich bogate doświadczenie w zakresie wyboru miejsca i charakteru imprezy firmowej. Po dokładnym zapoznaniu się z danym zespołem, określeniu konkretnych oczekiwań oraz rodzaju preferowanego spędzania czasu, team eventowy będzie w stanie zaproponować kilka atrakcyjnych miejsc. Może to być urozmaicona aktywność na świeżym powietrzu, klimatyczne miejsce do tańca i wspólnego biesiadowania, przebywanie w otoczeniu sztuki, a nawet zaaranżuje przestrzeń w taki sposób, by sprzyjała organizacji kreatywnej oraz wciągającej gry strategicznej. Jeżeli planuje się zorganizowanie imprezy integracyjnej w Szczecinie, warto rozważyć wybór firmy In Spe, która jest w stanie zapewnić bardzo zindywidualizowaną ofertę, spełniającą oczekiwania na najwyższym poziomie.

catering

Sprawdzony catering

Aby impreza nie została źle odebrana i zapamiętana, pracownicy muszą się poczuć, że dba się również o ich żołądki. Warto postarać się o starannie przygotowaną i dopasowaną do uczestników imprezy ofertę cateringową, która zapewni pyszne, ciepłe i urozmaicone posiłki, aromatyczną kawę oraz słodkie desery. Jest to niezwykle ważny element każdej imprezy firmowej. Stoły nie mogą stać puste, a cała obsługa powinna pracować sprawnie i dyskretnie, tak aby nie ingerować w przebieg spotkania firmowego.

Dźwięk oraz oświetlenie

Jeśli impreza ma wyróżniać się najwyższą starannością, warto również zadbać o dobrą muzykę oraz aranżację miejsca do tańca, które będzie budować klimat spotkania, wpasuje się w przyjęty wystrój i tematykę spotkania. Sprawdzone firmy eventowe potrafią zapewnić własny, wysokiej jakości sprzęt muzyczny oraz uzyskać spektakularne efekty wizualne za pomocą specjalistycznego sprzętu oświetleniowego. Nieatrakcyjna estetyka, zbyt ciemna lub za jasna przestrzeń, przerywająca, niewyraźna lub źle dobrana muzyka potrafią skutecznie zepsuć klimat całej zabawy. Zadbanie nawet o takie detale będzie się przekładać na uzyskanie wyjątkowej imprezy firmowej.

Kompleksowa usługa

Zrealizowanie udanej imprezy integracyjnej jest naprawdę żmudną i trudną pracą. Aby sobie ułatwić zadanie oraz zapewnić wszystkie niezbędne potrzeby na najwyższym poziomie, warto wybrać jedną firmę, która oferuje kompleksową obsługę, w zakresie doboru tematyki spotkania, cateringu, wizualnej identyfikacji oraz zaplecza dźwiękowo-oświetleniowego.