Jaki kolagen najlepiej suplementować: do picia, czy w tabletkach?

właściwości kolagenu w tabletkach

Poszukiwanie źródła młodości nie ustaje. W czasach, gdy wszyscy chcemy jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo, a przy tym nie wyrządzać długofalowych szkód dla organizmu, popularne staje się wykorzystywanie możliwości oferowanych przez naturę, w połączeniu ich z nowoczesnymi technologiami. Jedną z takich metod jest kolagen do picia lub w tabletkach. Tutaj zastanowimy się, która forma suplementacji jest lepsza.

Kolagen do picia – dlaczego stał się tak popularny?

Wszystko jak zwykle za sprawą gwiazd. Mimo upływu lat wiele z nich wygląda młodo i seksownie, przy czym my już doskonale wiemy, że nie stoi za tym wyłącznie zdrowa dieta i aktywny styl życia. Są one bardzo ważne, lecz my już wiemy, że na tym dążenie do młodego wyglądu się wcale nie kończy. Jednym ze sposobów jest właśnie kolagen do picia. 

Liczne badania udowodniły już, że regularna suplementacja kolagenem stymuluje produkcję naszego naturalnego kolagenu, przyczyniając się do spłycenia zmarszczek. Co więcej, poprawie ulega gęstość skóry, a także zmniejsza się widoczność cellulitu. Pierwsze efekty suplementacji mogą pojawić się już po miesiącu, a jego działanie będzie najlepiej widoczne już po upływie trzech miesięcy. 

najmocniejszy kolagen na pierwsze zmarszczki

Która forma przyjmowania kolagenu ma lepsze właściwości?

Podstawową zaletą kolagenu do picia jest możliwość rozpuszczenia znacznie większej ilości białka i innych substancji aktywnych, niż w przypadku kapsułki, jest on też znacznie lepiej przyswajalny. Kolagen do picia jest dostępny w saszetkach z gotową, wydzieloną porcją lub w butelkach, w przypadku których można porcję wydzielić samodzielnie, przy czym porcja zalecana to 50 ml. 

Jest jednak kilka argumentów świadczących o tym, że to jednak zażywanie kapsułek jest lepszym pomysłem. Przede wszystkim, kapsułki są tańsze i wystarczają na dłużej. Cena opakowania kapsułek może sięgać nawet do 170 złotych, lecz wystarczy ono aż na dwa miesiące, podczas gdy kolagen w wersji pitnej może kosztować około 130 złotych w zamian za ilość saszetek lub płynu wystarczającego na zaledwie miesiąc.

Zalety stosowania najmocniejszego kolagenu w tabletkach

Odpowiedź ma bardzo duże znaczenie ze zdrowotnego punktu widzenia. Zatrzymując się na chwilę przy kolagenie do picia, aby smakował on lepiej, nierzadko stosowane są dodatkowe słodziki lub inne substancje smakowe, które nie są obojętne dla zdrowia na dłuższą metę. Do tego, aby taki kolagen w płynie nie zepsuł się zbyt szybko, stosowane są różne konserwanty. Z kolei tabletki zawierają tylko najważniejsze substancje, bez zbędnych wypełniaczy.

najmocniejszy kolagen w tabletkach na pierwsze oznaki starzenia się

To właśnie kolagen w tabletkach stymuluje organizm do procesów regeneracyjnych, a wszystko dzięki kolagenowi w formie liofilizatu, zawierającego peptydy sygnałowe, pobudzające do tworzenia własnych struktur kolagenowych. Z kolei w produktach do picia znajdziemy hydrolizat kolagenu, który jest owych peptydów pozbawiony, zatem wchłonie się dobrze, lecz nie wywoła tak intensywnej stymulacji. 

Kto powinien stosować Collagen suplement?

Kolagen będzie działał dobrze tylko wtedy, gdy będzie przyjmowany regularnie, dlatego też przyjmowanie go w tabletkach będzie dużo lepszym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy dużo podróżują. Zabranie lekkiego opakowania z kapsułkami, które wystarczą na dłużej, jest lepszym rozwiązaniem, niż ciągnięcie ze sobą np. litrowej butelki z płynem. 

Wiemy już, która forma przyjmowania collagen suplement jest lepsza dla organizmu, pozostaje jednak pytanie, gdzie warto szukać dobrego suplementu? Jednym z miejsc jest sklep TFX Pharma, w którym można dziś znaleźć środki, które oprócz działania docelowego, odpowiadają również za podniesienie odporności lub zwalczanie stresu oksydacyjnego.