Jakie wybrać legowisko dla owczarka niemieckiego?

materac ortopedyczny dla owczarka niemieckiego

Każdy pies powinien mieć w domu swoją przestrzeń, gdzie będzie mógł odpocząć i czuć się bezpiecznie. Dorosłe osobniki potrafią spać nawet do 14 godzin dziennie, dlatego legowisko powinno być dopasowane nie tylko do wielkości czworonoga, ale także do jego stanu zdrowia, skłonności rasy do różnych dolegliwości i chorób. Odpowiednio wybrane i w zgodzie z potrzebami psa zapewni mu zdrowie i uchroni przed wielu dolegliwościami, szczególnie jeśli chodzi o duże rasy, takie jak między innymi owczarki niemieckie. 

Czym się kierować w wyborze legowiska dla owczarka niemieckiego?

Rynek oferuje do sprzedaży wiele różnych typów legowisk dla czworonogów. Są to:

  • pontony,
  • materace, 
  • poduszki,
  • sofy,
  • kanapy.

wygodne legowisko dla owczarka niemieckiego

Aby pupil chciał korzystać z legowiska, należy zadbać o to, by zapewniało ono:

  • komfort wypoczynku, 
  • bezpieczeństwo,
  • odpowiadało indywidualnym preferencjom czworonoga. 

Wygodne legowisko musi być dopasowane do rozmiarów psa, ponieważ powinien on mieć możliwość wygodnego ułożenia się na nim. Zbyt duże może powodować niepokój zwierzęcia, natomiast  nazbyt małe spowoduje problemy z wygodnym ułożeniem się do spania i znalezieniem odpowiedniej pozycji, dlatego przed zakupem należy zmierzyć czworonoga i wybrać odpowiedni dla niego rozmiar legowiska. Niezwykle istotną sprawą jest miękki i przyjemny w dotyku materiał, z jakiego ma być wykonane, a także wygodny do czyszczenia. Doskonale sprawdzają się tutaj materiały tapicerskie, takie jak: zdejmowane pokrowce, pianki, siateczki. Niezwykle istotną sprawą jest zabezpieczenie legowiska przed zniszczeniem i możliwością zjadania wypełnienia przez czworonoga, co może być niebezpieczne dla jego zdrowia. 

Najlepsze legowisko dla twojego psa

Jeśli pies chętnie w ciągu dnia spędza czas na legowisku, to najlepszym wyborem będzie ponton albo poduchy, wypełnione miękką gąbką o optymalnej grubości. Zdejmowany pokrowiec umożliwia wypranie go w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Z kolei legowiska lub sofy na nóżkach nie tylko zapewnią komfortowy wypoczynek, ale również będą się elegancko prezentowały w mieszkaniu. Niektóre z naszych czworonogów uwielbiają spędzać czas na naszych kanapach, sofach, czy narożnikach. W celu utrzymania mebli w jak najlepszym stanie warto zaopatrzyć psa w rozkładane i łatwe w czyszczeniu legowisko, które można umieścić na kanapie, dbając w ten sposób o wygląd jej tapicerki i ochronę przed zabrudzeniami. Tego typu produkty powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości, które oprą się zębom naszego pupila. Legowiska ortopedyczne przeznaczone są dla czworonogów ze specjalnymi potrzebami, często po zabiegach, schorowanych i potrzebujących specjalnej opieki.

 legowisko ortopedyczne dla psa

Jakie legowisko dla owczarka niemieckiego?

Owczarki niemieckie należą do niezwykle aktywnych przedstawicieli swojego gatunku. Cechują się żywiołowością i energią. Potrzebują dużo ruchu i wyzwań, gdyż doskonale współpracują z człowiekiem, szybko się do niego przywiązują i są wyjątkowo oddane, dlatego pies tej rasy polecany jest rodzinom z dziećmi. Owczarki wykorzystywane są przez policję i wojsko, pełnią również rolę opiekunów osób niepełnosprawnych, przede wszystkim niewidomych. Wobec tego tak aktywny pies powinien mieć zapewnione wygodne legowisko, tym bardziej, że jest przedstawicielem dużych ras i z tego względu podatnym na choroby związane z układem ruchu. Idealnym wyborem dla owczarka będzie legowisko ortopedyczne, które zabezpieczy czworonoga przed dolegliwościami ze strony układu kostno – stawowego. Przede wszystkim powinno być wygodne, dopasowane rozmiarem do wielkości owczarka. Przydadzą się również wszyte zamki, umożliwiające zdjęcie i wyprane pokrowca. Poza tym miękki i przyjemny w dotyku materiał zapewni pupilowi komfort wypoczynku i relaksu po aktywnym dniu. 

Gdzie można kupić ortopedyczny materac dla psa?

Ortopedyczny materac dla psa można kupić w sklepach internetowych, prezentujących szeroką ofertę produktów dla zwierząt, w tym również legowisk dla czworonogów. Duży wybór produktów zarówno dla małych jak i dużych psów, pozwoli wybrać produkt odpowiedni dla naszego pupila. Niektóre z nich na życzenie klienta nadrukowują także na swoich produktach imiona czworonogów.