Kartki – upominek, który się nie przedawnia

sklep.mleczko.pl

Tradycja obdarowywania się kartkami prawdopodobnie ma swe korzenie w starożytności, my jednak kojarzymy ją głównie z urodzinami i wysyłaniem pozdrowień z podróży. Nie jest to błędne skojarzenie, jednak znacznie ogranicza w naszej wyobraźni zastosowanie takich kartek.

Każdy powód jest dobry, by podarować kartkę

Obdarowanie bliskich prezentami nie musi być nudne i bezosobowe, możesz dołączyć do podarunku kartkę z życzeniami. Nie mówimy tutaj jednak o nadrukowanych życzeniach od producenta, ale takich napisanych prosto z naszego serca lub bardzo ironicznego umysłu. Rodzaj życzeń zależy oczywiście od okazji, bo przecież powinniśmy pamiętać o innych nie tylko w urodziny, imieniny i święta. Jest dużo okazji do pokazania, że myślimy o drugiej osobie i chociaż sami możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, to w sklepach i internecie z powodzeniem nam o tym przypomną.

Można powiedzieć, że ekspertem od kartek na nietypowe okazje jest Andrzej Mleczko. W jego ofercie możemy znaleźć praktycznie wszystko, krowy mówiące o osiąganiu życiowych celów, męża trzymającego kulę przywiązaną do nogi żony i zapewniającego, że pomaga jak tylko może, a także pocztówki dotyczące kościoła, życia w Polsce, społeczeństwa i Boga. Przeglądając projekty tego autora każdy zda sobie sprawę z tego, że kartkę można wręczyć tak naprawdę bez okazji. Nie musimy czekać na święta, można kupić kilka kartek i napisać do przyjaciół. Co prawda odpowiedź nie przyjdzie szybko, ale zachowamy ją na dłużej, a poza tym ilustracja Andrzeja Mleczki bez wątpienia poprawi humor odbiorcy i będzie mogła służyć nawet jako obrazek wsadzony do ramki i powieszony na ścianie.kartki okolicznościowe Mleczko

Ludzie lubią dostawać kartki

Nadejście przesyłki, koperty z kartką lub dodanie jej do prezentu, sprawia, że przez chwilę czujemy ekscytację. Jesteśmy ciekawi co jest w środku. Miłą niespodzianką będzie nie tylko własnoręcznie napisana wiadomość lub życzenia, ale także ciekawa ilustracja na odwrocie. Ludzie cieszą się z takich drobiazgów dlatego, że w dzisiejszych czasach już prawie się tego nie praktykuje. Oczywiście są także inne powody, często jesteśmy sentymentalni i gromadzimy takie pamiątki, są one dla nas cenne, ponieważ osoba, od której ją dostaliśmy włożyła w to większy wysiłek niż wysłanie wiadomości w komunikatorze. Nie tylko wybrała i kupiła ciekawą kartkę, ale także ręcznie napisała do nas wiadomość i wysłała ją na poczcie. To wszystko zajmuje więcej czasu niż alternatywa stworzona przez internet, jednak zostaje ona także przy nas na o wiele dłużej. Nasze babcie potrafiły trzymać listy i pocztówki latami, więc kto wie, czy nie chomikujemy tych wszystkich kartek po to, żeby nasze wnuki mogły się dowiedzieć czegoś o naszym życiu w niecodzienny sposób.

śmieszne kartki okolicznściowe

Zabawne kartki mogą stać się sposobem wyrażenia swojej sympatii, jednak bez popadania w sentymentalizm. Jeśli chcesz znaleźć oryginalną formę, zajrzyj do sklepu Galerii Autorskiej Andrzeja Mleczki na sklep.mleczko.pl.

Kartka na zgodę?

Chyba każdy mężczyzna w swoim życiu powiedział lub zrobił coś nie tak, przez co żona była obrażona i wprowadziła ciche dni. Wypadałoby ją przeprosić, ale niekoniecznie lubimy przyznawać się do winy rozmawiając twarzą w twarz. To wszystko jest trudne, dlatego potrzebne jest coś, co przygotuje grunt pod przeprosiny i rozbawi naszą partnerkę. Dlaczego nie wykorzystać do tego kartki z ilustracją przedstawiającą trudy małżeństwa? Rozbawi ona żonę, która na drugiej stronie przeczyta przeprosiny, my natomiast mając już pewność, że się uspokoiła, będziemy mogli bez obaw porozmawiać z nią na spokojnie. Panowie, zastanówcie się nad tą opcją, bo może właśnie kartki są odpowiedzią na wasze modlitwy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.