Napisy dekoracyjne z kamienia – element dekoracji domu i ogrodu

dekoracyjny napis z kamienia

Kamienne napisy dekoracyjne to coraz popularniejsza forma dekoracji naszych wnętrz oraz ogrodów. Można nimi nie tylko wyrazić swoje podążanie za aktualnymi trendami we wnętrzarstwie, lecz również nasz charakter. Do wyboru są gotowe napisy, cytaty, pojedyncze słowa, możliwość kupienia pojedynczych słów, celem ułożenia własnego, autorskiego napisu, jeśli tylko ktoś zechce skorzystać z takiego rozwiązania. Raczej jednak decydujemy się na wersje gotowe. Takie gotowe wersje znaleźć możemy w sklepach stacjonarnych, online lub złożyć zamówienie indywidualne na wykonanie własnego, niepowtarzalnego napisu. Zyskujemy wówczas pewność, że w niczyim domu ani ogrodzie nie zobaczymy takiego napisu, jak nasz własny, autorski. Nie mamy jedynie wpływu na to, czy ktoś się przypadkiem naszym własnym napisem nie zainspiruje…

Kamienne napisy modną dekoracją

Jeśli ktoś myśli, że ludzkość wymyśliła już absolutnie wszystko, co można było wymyślić, może dosyć mocno się mylić. Pojawiające się niemal codziennie nowe trendy oraz niezliczona ilość późniejszych patentów i tutoriali na wykorzystanie danej rzeczy na niezliczoną ilość sposobów udowadnia, że ludzka kreatywność nie ma granic. Kto jeszcze 15 czy 20 lat temu pomyślałby o dekorowaniu ogrodu… napisami? Zapewne istnieją wśród nas nieliczne, kreatywne jednostki wyprzedzające epokę swoimi pomysłami, które być może już mają w swoich domach i ogrodach dekoracje, które na rynek ogólny wejdą dopiero za kilka lat… Wszystko to dowodzi niezbicie jednej rzeczy- ludzka pomysłowość nie ma granic. Tak też dzieje się z kamiennymi napisami. Umieszczać je możemy, gdzie tylko nam się podoba – mogą stanąć wśród książek na regale, na szafce nocnej, stoliku w salonie, zawisnąć nad drzwiami, znaleźć się wśród kwiatów w ogrodzie, stanowić element dekoracyjny na uroczystości… Mogą być postawione luzem lub przyczepione na ścianie. Wykonuje się je z kamienia, drewna, plexi, sklejki, mogą być po prostu namalowane. Jak może to wynikać z powyższego tekstu, ile ludzi, tyle pomysłów. Kamienne napisy wydają się być najlepszym rozwiązaniem. Są odporne na warunki atmosferyczne- w końcu same są elementem natury, i istnieją na świecie dłużej od człowieka. Miały wobec tego czas na wykształcenie w sobie całkiem dużej odporności na warunki atmosferyczne, takie jak promieniowanie słoneczne czy zawilgocenie. Dzięki swoim właściwościom mogą być wykorzystane i w domu, i na dworze. Kamienne napisy można z powodzeniem zawiesić na ścianie, postawić luzem na półce lub być może stworzyć jeszcze inną, własną koncepcję rozmieszczania stylowych napisów w swoim wnętrzu.

napis z kamienia

Sprawdź ofertę stojących napisów z kamienia na stronie Polystone.pl.

Ciekawą ofertę kamiennych napisów oferuje firma Polystone. Na jej stronie internetowej można znaleźć piękne, ręcznie wykonane napisy w trzech wariantach kolorystycznych: black, white i natural. Niektóre są dodatkowo ozdobione brokatem. Oprócz napisów firma oferuje również eleganckie figurki geometryczne, talerzyki, tacki, kubeczki oraz świeczniki. To dekoracje idealne dla miłośników współczesnego, minimalistycznego stylu. Do tego, dzięki kolorom uniwersalnym (dostępne również dekoracje w kolorze szarym), bardzo łatwo zgrać je z kolorystyką w urządzonym już wnętrzu.

Przykładowe zastosowania kamiennych napisów

Elegancki, kamienny napis może być również bardzo pomysłowym prezentem dla bliskiej osoby. Jeśli tylko wiemy, że gustuje ona w tego typ dekoracjach oraz wiemy, jakie słowa najlepiej trafią w jej upodobania, czy będą to proste, pojedyncze słowa, czy też konkretny cytat lub fraza, możemy zyskać pewność, że upominek się spodoba.
Oprócz wykonywania napisów z kamienia, coraz większą popularność zyskuje nieco odwrotna technika, a mianowicie wykonywanie napisów na kamieniu. Drobne kamyczki, na których można zapisywać pojedyncze słowa, całe sentencje lub wykorzystywać do malowania obrazków, to coraz bardziej znana forma dekoracyjna. Dodatkowym plusem jest to, że napisy takie można wykonywać w pełni samodzielnie. Znajdują swoje zastosowanie i w domu i w ogrodzie, np. gdy siejemy rośliny, owoce bądź warzywa, możemy takimi kamiennymi napisami w elegancki sposób określić, w którym miejscu posialiśmy daną roślinkę, zanim zdąży ona wybić się na powierzchnię.
Jeśli zaciekawiła Cię możliwość dekorowania swojego obejścia poprzez kamienne napisy, koniecznie odwiedź stronę internetową Polystone.