Nowinki technologiczne towarzyszą nam na każdym kroku

Wykorzystanie nowych technologii

 XXI wiek wiąże się z ogromnym postępem i rozwojem nowych technologii, praktycznie w każdej dziedzinie życia. Rozwój nowych technologii ma wpływ na życie człowieka w aspekcie zarówno fizycznym i także psychologicznym. Nowe technologii  mają za zadanie ułatwiać społeczeństwu funkcjonowanie w środowisku oraz komunikację interpersonalną. Większość ludzi oczywiście jest z tego zadowolona, ale wśród części społeczeństwa rozwój nowych technologii budzi obawy. Boja się utraty miejsc pracy, uważają, że nowe technologie, w tym przede wszystkim internet, osłabiają więzi międzyludzkie, zmiany technologiczne następują zbyt szybko i trudno za nimi nadążyć, pogłębiają różnice społecznego, ze względu na to, że nie wszystkich stać na nowości, nie wszyscy mają do nich dostęp. Bez względu na to, jakie mamy zdanie na ten temat, nie zatrzymamy postępu i wiążącego się z tym rozwoju nowych technologii i nowinki technologiczne będą nam towarzyszyły, czy tego chcemy, czy nie.

Nauka online – co  i jak?

        Nowoczesne technologie towarzyszą nam na każdym kroku. Największy kontakt z nowymi technologiami mamy w dziedzinie internetu, który ciągle się zmienia, daje nam ogromne możliwości. Dzięki internetowi możemy uczyć się języków obcych, uczestniczyć w różnych szkolenia typu e-learning, możemy się reklamować. Nowe technologie sprawiają, że na niespotykaną dotąd skalę jesteśmy w stanie rozwijać, budować i koordynować nasze umiejętności społeczne. Globalna sieć niestety dla niektórych staje się wręcz drugim światem, uzależnia ich od siebie. Trzeba, więc umieć rozsądnie korzystać z nowości technologicznych.

Technologie na co dzień

Technologie, czyli połączenie wiedzy oraz pasji

       Młodzi ludzie, którzy interesują się fizyką, nie mają problemu z matematyką, przy tym są jeszcze maniakami techniki, często wybierają studiowanie nowoczesnych technologii. Uczelnie, które mają nowoczesną infrastrukturę i bardzo dobry sprzęt a przy tym jeszcze dysponują parkami naukowo-technologicznymi oferują studiowanie nowych technologii. Jest to możliwe w wielu polskich miastach, między innymi w Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Rzeszowie, Koszalinie, Zielonej Górze. Politechnika Wrocławska, Politechnika Łódzka i Uniwersytet Warszawski cieszą się najlepszymi opiniami. Studenci kierunków związanych z nowymi technologiami muszą wykazywać się doskonałą znajomością języka angielskiego. Absolwenci tych uczelni są bardzo chętnie zatrudniani przez pracodawców. Studiowanie nowych technologii daje gwarancje zatrudnienia i doskonałych zarobków. Zapotrzebowanie na absolwentów tych kierunków jest zarówno na samych uczelniach, jak i w instytutach naukowo-badawczych, parkach technologicznych, różnego rodzaju firmach produkcyjnych. Absolwenci nie mogą jednak poprzestać na wiedzy uzyskanej podczas studiów, tylko muszą stale poszerzać swoją wiedzę, muszą być na bieżąco z wszystkim nowinkami technologicznymi, szkolić się, zdobywać nowe certyfikaty, czyli ciągle inwestować w swój rozwój. Dobrzy absolwenci mogą liczyć na bardzo dobre zarobki, zdecydowanie powyżej średniej krajowej, zaraz na starcie. Jeżeli jednak wybiorą pracę poza granicami kraju, to mogą liczyć na jeszcze większe dochody.