Opaski na żołądek – leczenie otyłości w XXI wieku

otyłość, opaska na żołądek, leczenie nadwagi

Założenie lub wszycie opaski na żołądek jest obecnie dość znanym sposobem na pozbycie się otyłości w sposób chirurgiczny. Przed wykonaniem takiej operacji, należy przygotować psychicznie pacjenta do wszystkich zmian, jakie zajdą w jego organizmie po jej wykonaniu. Poza tym, wszycie takiej opaski będzie o wiele bardziej skuteczne, gdy znacznie ograniczymy ilość spożywanych pokarmów, zmienimy nasz tryb życia na bardziej zdrowy oraz zastosujemy się do każdego zalecenia lekarza. Zabieg taki jest przeprowadzany w klinikach, gdzie pacjent poddawany jest długiemu leczeniu. Jest on bezpieczny, jednak należy pamiętać, że taka opaska nie może zostać na zawsze w naszym żołądku.

Czy faktycznie warto?

Chirurgiczny sposób na przeprowadzenie operacji zmniejszenia żołądka, jest pomocny w znacznej większości przypadków. Warto jednak pamiętać, że operacje te stanowią jedynie pomoc i, choć jest ona praktycznie największym krokiem do pokonania otyłości, osoby operowane muszą przestrzegać wszystkich zasad, jakie zostały im narzucone przez lekarzy i psychologów. Opaska taka bowiem na niewiele się zda, jeśli faktycznie stare nawyki będą dla nas ważniejsze. Wyleczenie się z nadmiernej otyłości jest procesem długotrwałym i, choć operacja wszycia opaski jest momentem kulminacyjnym tego leczenia, każdy operowany musi przestrzega wszystkich zaleceń lekarza.

Opaska na żołądek i jej cechy

Jak powszechnie wiadomo, opaska na żołądek to jeden z najbardziej popularnych i skutecznych rodzajów leczenia otyłości w dzisiejszych czasach. Jej działanie polega na tym, że pacjenci odczuwają uczucie sytości pomimo niewielkiej ilości spożycia żywności. Jest to dość często wykorzystywana metoda chirurgicznego operowania nadmiernej otyłości. Pacjenci, którzy decydują się na ten zabieg, muszą być świadomi wszelkich zmian, na jakie będą musieli przystać tuż po wykonaniu operacji. Tak naprawdę bowiem, najważniejszą sprawą w przypadku odchudzania się, jest znaczne zmniejszenie ilości spożywanych pokarmów. Każdy, kto tylko cierpi na nadmierną otyłość – obojętnie z jakiego powodu – musi być świadom, że taki rodzaj leczenia może być zastosowany w ich przypadku.

Jak wysokie mogą być koszta opaski na żołądek i od czego zależą?

Opaska na żołądek, ze względu na swoją specyfikę, nie należy do zabiegów najtańszych. Warto to wiedzieć, a wręcz należy – zwłaszcza w przypadku osób, które chorują na nadmierną otyłość. Koszt, jaki musimy uiścić za przeprowadzenie takiej operacji to około 8 tysięcy złotych. Na wysokość kosztów operacji wpływają przede wszystkim materiały, które muszą zostać użyte do założenia opaski na żołądek. Trzeba także pomyśleć o umiejętnościach i możliwościach, jakie posiadają lekarze. Dodatkowo, nie bez znaczenia pozostaje czas rekonwalescencji dla pacjenta oraz rehabilitacja czy porady dietetyków, psychologów itp. Koszta są więc adekwatne do operacji, biorąc pod uwagę wszystkie wymienione czynniki. W celu indywidualnej konsultacji ceny, zapraszamy do kontaktu poprzez stronę http://www.kcmclinic.pl/pl/dla-pacjentow/oferta/chirurgia-laparoskopowa-i-leczenie-otylosci-3d,128.htm