Przygotuj wesele marzeń krok po kroku

catering Włocławek

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że przygotowania do ślubu zacząć trzeba od zaręczyn. Po nich można udać się zarezerwować termin w kościele i poszukać sali, na której wyprawione zostanie wesele. Data musi być wolna zarówno w jednym, jak i drugim miejscu. Nie da się bowiem jednego dnia zawrzeć związku małżeńskiego, a innego dopiero udać się na zabawę weselną. Nie dość, że takie coś byłoby całkowicie pozbawione sensu, to dodatkowo cały urok dnia minąłby bezpowrotnie. To poprawiny można robić kiedy się chce (chociaż przyjęło się, że odbywają się one zaraz na następny dzień). Dobrze – zaręczyny się odbyły, termin zaklepany i co dalej? Jest to bardzo często zadawane pytanie przez młodych. Nie wiedzą bowiem co należy czynić po kolei. Czy już zacząć załatwiać catering, czy lepiej zająć się szukaniem sukienki. catering Włocławek

Określ budżet i możliwości do zaplanowania wesela

Najważniejsze jednak jest i to powinno być sprawą priorytetową to zastanowić się, ile pieniędzy jest się w stanie przeznaczyć na ślub i wesele. Od tego zależy ilość zaproszonych gości, ale także dobranie odpowiedniej firmy cateringowej, wodzireja, sukienki i tak dalej. Pierwsze zatem są finanse. Mając już zaplanowany budżet można iść dalej i zacząć rozglądać się za sukienką – jest to ważna sprawa, ponieważ jej dobór nie jest taki oczywisty i czasem mijają długie tygodnie zanim kobieta na jakąś się zdecyduje.

Inną, równie istotną sprawą, jest znalezienie odpowiedniego zespołu lub wodzireja, który zajmie się poprowadzeniem wesela. Równie ważne (a może i najważniejsze) jest znalezienie dobrego momentu na zaznajomienie się z okolicznymi firmami cateringowymi. Menu dobiera się dosłownie moment przed ślubem (jakieś 2 miesiące wcześniej), ale firmę dobrze jest mieć zarezerwowaną dużo wcześniej. Dobrym pomysłem jest, aby zamówić catering i sale przez jedną firmę. Takim urokliwym miejscem jest Dworek Bobrza, który nie tylko zajmuje się dowozem pizzy do Ćmińska i okolic, ale także doskonale nadaje się do zorganizowania przyjęcia weselnego.

Catering i układanie menu

Gdy sala zarezerwowana, wodzirej i firma cateringowa znalezieni, suknia zakupiona to można zacząć rozglądać się za dobrym fotografem. Nie każdy oczywiście chce mieć ślubne fotografie zatem jest to propozycja dla osób, które nie wyobrażają sobie nie mieć pamiątki ślubnej w postaci profesjonalnej fotografii. Dzień wesela i ślubu zbliża się wielkimi krokami, dobrze więc jest zabrać się za wybranie potraw. Jeśli jest możliwość degustacji warto z niej skorzystać, ponieważ będzie się posiadać wiedzę co zagości na weselnym stole, warto również zastanowić się nad interesującym dodatkiem na wesele, które pozwoli urozmaicić uroczystość. W trakcie zamawiania cateringu ważne jest omówienie kwestii ciast i alkoholu. Zazwyczaj napoje alkoholowe narzeczeni powinni zakupić samodzielnie, ale z ciastami różnie bywa; są bowiem firmy cateringowe wliczające w cenę desery, jeśli jednak tak nie będzie dobrze od razu poszukać jakiejś dobrej cukierni, która zajmie się przygotowaniem wypieków. catering Włocławek

Impreza bez ciast to przecież nie zabawa. Gdy menu jest już ustalone, dobrze jest umówić się na spotkanie z wodzirejem czy zespołem muzycznym, w celu ustalenia programu muzycznego, jak również ewentualnych zabaw. Jeśli korzystać będzie się z usług weselnej kapeli to ważne, aby ustalić z jej członkami czy mają oni być obecni jedynie w sali weselnej, czy mają przyjechać pod dom panny młodej i tam uczestniczyć w błogosławieństwie i przejeździe do kościoła. Dwa, trzy miesiące przed ślubem dobrze jest też wysłać zaproszenia i zawiadomienia – ale przygotować je można kiedy mamy już gotową listę gości.